● امام(ره) تا لحظه ای كه زنده بود، با مستكبران تنش داشت/ شعار "نه‎غزه نه‌لبنان" مخالف شرع، شرف و قانون اساسی
دکتر حسن رحیم‌پور ازغدی در همایش "تفكر بسیجی و گفتمان انقلاب" كه در مجتمع فرهنگی دانشجویی 13 آبان، لانه جاسوسی سابق امریکا برگزار شد، با بیان این که برای تحلیل گفتمان انقلاب اسلامی، کار تئوریک ضروری است، اظهار داشت: در بررسی های تئوریک، تفاوت ها و شباهت های ایدئولوژی انقلاب با دیگر مکاتب و ایدئولوژی ها مشخص می شود.
● تایم: جنبش سبز ایران از آمریكا درخواست كمك كرده است
به گزارش فارس، مجله آمریكایی "تایم " در گزارشی نوشت: پس از بیش از پنج ماه، جنبش سبز مخالف ایران برای درخواست كمك به آمریكا روی می‌‌آورد.
● انتقاد لاریجانی از فضای تهمت زنی در کشور!
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: گستره فکری رهبر معظم انقلاب اسلامی در مسائل فرهنگی، سیاسی و دیپلماتیک و سعه صدر ایشان به گونه ای است که همه گرایش های سیاسی می توانند فعالانه به ایشان تکیه کنند و انحصاری هم در این زمینه وجود ندارد و ایشان اجازه چنین انحصاری را نمی دهند.
● پاسخ آیات عظام مکارم شیرازی و نوری همدانی به استفتاء روزنامه‌نگاران
جنبش «آشوب‌طلب و بدعت‌آفرین‌ سبز» پس از آنکه ‌157 روز آبستن مرام‌ها و ایدئولوژی های آنارشیستی و تخیل‌گرایانه بود سرانجام با زایش یک تئوری ناقص‌الخلقه به نام «دین سبز» فارغ شد!
● مازیار بهاری: تلاش می کردیم تنور اغتشاشات گرم باشد!
مازیار بهاری فیلمساز وخبرنگار شبکه های غربی است که پس ازآزادی از زندان با قرار وثیقه 300میلیونی به ‏خارج گریخت . وی اخیرا در گفت و گویی با سی ان ان اظهاراتی مبنی بر شجاعتهای خود در دوران بازداشت! ‏داشته است.
● پرونده بی‌فرجام «استات‌اویل» در ایران
دولت آمریکا پیگرد قضایی شرکت نفتی استات‌اویل در مورد یک پرونده رشوه‌خواری در ایران را که به سال 2002 برمی‌گردد، متوقف کرد. البته این موضوع برای کشوری که اقتصاد لیبرالی بر آن حاکم است و درگیر بیرون کشیدن خود از گرداب بزرگ‌ترین ورشکستگی تاریخی می‌باشد تا حدودی طبیعی است، چرا که هدف برای این کشور وسیله را توجیه می‌کند اما هنوز یک سوی دیگر این پرونده رشوه بزرگ که به ایران بازمی‌گردد نتوانسته جامعه و افکار عمومی را اقناع کند.
● سخنرانی علیرضا زاکانی در دانشگاه امام صادق(ع): یکی از نزدیکان لاریجانی، تبریک به رییس جمهور منتخب را خط زده بود
نكته دیگر این است كه روز بعد از روز قدس،‌هاشمی رفسنجانی در جایی اعلام كرده بود كه جمعیت افراد در روز قدس 50-50 بوده است یعنی نصف جمعیت حاضر را حامیان موسوی تشكیل داده بودند در حالی كه بالاترین تخمین‌ها از جمعیت 40-50 هزار نفری آنها خبر می‌داد. البته بعدها مشخص شد كه این نكته را لاریجانی به هاشمی رفسنجانی انتقال داده است.
● آمریکاپرونده رشوه‌خواری آقازاده اغتشاشگر را متوقف کرد
دولت آمریکا پیگرد قضایی شرکت نفتی استات اویل در مورد یک پرونده رشوه خواری در ایران را که به سال 2002 بر می گردد متوقف کرده است.بر اساس گزارش رویترز یک مقام شرکت نرو‍ژی استات اویل گفت توافقی با کمیسیون سهام و اوراق بهادار آمریکا، وزارت دادگستری و دفتر دادستانی این کشور حاصل شده است که بر اساس آن موضوع معامله استات اویل با موسسه هورتون حل و فصل شده است.
● مهدی هاشمی؛ از ابوعلی سینا تا جونیور
به گزارش خبرگزاری‌های خارجی در فاصله سال‌های (1997 تا 2003)، (82-76) یك حساب بانكی به نام سیاكل در بانك خصوصی لومبارد فرانسه برای فردی به نام «بیژن دادفر» فعال می‌شود. در فاصله دسامبر 1998 تا آگوست 2003، طی دو مرحله یك‌بار 30 میلیون یورو و بار دیگر مبلغ 45 میلیون یورو به این حساب واریز و در آن نگهداری می‌شود.
● حاشیه‌ای بر اظهارات اخیر سیدمحمد خاتمی
«شب بخیر»!اکنون رئیس‌جمهور سابق، طی اظهاراتی در جمع گروهی از دانشجویان همسو با خود مطالب و سؤالاتی بیان کرده که در پاسخ به این مطالب باید گفت: شب بخیر آقای پرزیدنت سابق!
● عقب نشینی آشکار خاتمی
سرانجام سیدمحمد خاتمی هم به انحراف در جنبش سبز با این جملات اذعان کرد: کاش حاکمیت می‌گفت آقای موسوی بیا به صحنه و این جنبش را مدیریت کن که جنبش از مسیر خودش منحرف نشود.
● «حالا وقتشه»! اسم رمزی از شورش‌های رنگی اروپای شرقی
«حالا وقتشه» ! این اسم رمزی است که محمدرضا تاجیک مشاور اعظم میرحسین موسوی و رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری دوران خاتمی در تحلیل بسترهای شکل‌گیری جنبش موسوم به سبز مطرح می‌کند.
● سخنان همین دانشجوی دختر برای حامیان موسوی كافی است
یكی از دانشجویان دختر دانشگاه امام خمینی(ره) انتقاداتی را به میرحسین موسوی وارد كرده و برخی از جملات حضرت امام(ره) در انتقاد از موسوی را بازخوانی كرد كه رسایی نیز در پایان سخنان این دانشجوی دختر گفت: سخنان همین خانم برای آن جمعیت كفایت می‌كرد.
● محسن هاشمی: شایعه ریزش مترو را خودمان دامن زدیم تا پول بگیریم!
در حالی که مشکلات مترو طی روزهای اخیر نارضایتی گسترده شهروندان را به دنبال داشت، شهرداری تهران و مسئولین مترو به جای پاسخگویی به مردم، بحث بودجه را پیش کشیدند تا هم از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده باشند و هم توپ را در میدان حریف سیاسی انداخته باشند.
● کوچک‌زاده:روش لاریجانی در اداره مجلس جانبدارانه است/ مطهری درباره بودجه مؤسسه صدرا و سنایی درخصوص هزینه‌های انتخاباتی‌اش توضیح دهد
مهدی کوچک‌زاده در گفت‌وگو با رجانیوز، در خصوص اظهارات برخی مخالفین نسبت به محصولی با بدون مبنا خواندن این موارد و توهین آمیز بودن آن‌ها اظهار داشت: آنچه که امروز در صحن علنی مجلس در نطق مخالفین آقای محصولی بیان شد، خلاف شأن و جایگاه تریبون مجلس بود.
● عباس سلیمی نمین: هاشمی رفسنجانی دو بار میرحسین را فریب داده است
و در پاسخ به سوال یک یاز دانشجویی سخن می‌گفت، عنوان کرد: "میرحسین موسوی اگرچه شخصیتی سیاسی است اما ثابت کرده است که تاکنون در تاریخ سیاسی زندگیش دوبار فریب هاشمی را خورده است."
● پرده‌برداری مرعشی از استراتژی جدید اصلاح‌طلبان
مرعشی که اخیرا اعتراف‌کنندگان در دادگاه‌ متهمان کودتای مخملی را "بیمار" یا مبتلا به "ضعف شخصیتی" دانسته است، در مصاحبه با خبرگزاری ایلنا واکنش مناسب اصلاح‌طلبان به انتخابات پیش رو را، "تحریم" دانست.
● آدمی که شهوت قدرت وجودش را گرفته پیرو خط امام است؟/ وقتی رأی نمی‌آورند حاضرند شهری به آتش کشیده شود
حجت الاسلام دکتر سید حمید روحانی، رئیس بنیاد تاریخ پژوهی ایران معاصر و از یاران و نزدیکان امام خمینی از ابتدای نهضت، در سخنان مهمی در افتتاحیه طرح تفسیر آفتاب بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به تبیین شاخصه های خط امام و ارتباط آن با مدعیان امروزی آن پرداخت.
● نماینده کلیمیان:ستاد بحران سازی علیه دولت احمدی نژاد شکل گرفته است
سیامک مره صدق در گفت و گو با ایرنا تاکید کرد: ستاد بحران سازی که برای کارشکنی در راه دولت تشکیل شده است دوست ندارد که دولت در کارهایش موفق باشد و به شیوه های مختلف برای زمین زدن دولت فعالیت می کنند.
● آقازاده آشوبگر در«برایتون»/ ملاقات با مقامات وزارت خارجه انگلیس
آقازاده آشوبگر اخیرا از طریق یکی از عناصر ایرانی وابسته به یک نهاد امنیتی انگلیس با برخی از عناصر وزارت امور خارجه انگلیس در این کشور ملاقات کرده است.
● سخنگوی جبهه پیروان:خواسته مراجع محاکمه اغتشاشگران بود
سید کمال سجادی، "تبعیت از منویات رهبر معظم انقلاب را مهمترین شرط مراجع تقلید برای وحدت" خواند و اعلام کرد: ایشان خواستار مجازات اغتشاشگران و هدایت کنندگان ناآرامی‌های اخیر شدند.
● رمزگشایی از سینه‌چاکی صادقانه و بی‌مزد! آینده برای خاندان هاشمی
اسناد به‌دست آمده از فعالیت‌های اقتصادی تیم خبری سایت آینده از خدمات صادقانه و بی‌مزد و منت! گردانندگان این سایت به خانواده هاشمی رفسنجانی به‌ویژه محسن هاشمی به‌عنوان مدیرعامل متروی تهران و حمله به منتقدان آن در تمام سطوح رمزگشایی کرد.
● جایزه AIB به BBC؛ پاداش هدایت آشوب‌های پس از انتخابات ایران
در حالی که اغلب تحلیلگران سیاسی تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی را متهم به نقش آفرینی های هدفمند در اغتشاشات بعد از انتخابات می دانند، جایزه "واضح‌ترین پوشش یک رویداد خبری" در سال 2009 از سوی یک اتحادیه غیردولتی به این شبکه اختصاص یافت.
● رگباران یک اعتراض مدنی توسط گارد ملی امریکا
استفاده از ارتش امریکا در مقابله با دانشجویان دانشگاه "كنت استیت" که در اعتراض به جنگ ویتنام در ماه مه 1970 صورت گرفت و طی آن گارد ملی اوهایو دست به کشتار این دانشجویان زد.
● روزنامه نگاران اصلاح طلب میهمان ویژه کنفرانس صهیونیست ها و بهایی ها
این کنفرانس توسط گروه موسوم به "پژوهشگران حامی صلح در خاورمیانه" (SPME) و با موضوع "جمهوری اسلامی ایران: تحلیل چند وجهی از حکومت دینی، ملی گرایی و نمایش قدرت این کشور" در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری با حمایت جامعه یهودیان "کلیولند" ایالت اوهایوی آمریکا و مرکز مطالعات یهود در دانشگاه "کیس وسترن" برگزار گردید.
● دفاع جانانه حامی میرحسین از سکولاریسم در بی.بی.سی
چیزی که قبل از هر چیز باعث تعجب ببنندگان شد وضعیت حجاب زننده حقیقت جو در این برنامه بود. وی که در ایران همیشه با چادر در مراسم ها و مجلس حضور می یافت اکنون با بلوز و دامن کوتاه روبروی مجری برنامه نشسته و به سوالات وی پاسخ می داد.
● موسوی و کروبی در پرده آخر
ناقضات رفتاری- گفتاری دوم خردادی‌ها و در رأس آنها آقایان موسوی و کروبی که شکست سنگینی را برای طیف اصلاحات در پی داشت آخرین پرده بود؛ پرده‌ای آکنده از تناقض و دوگانگی.
● چهره اصلی موسوی‌خوئینی
موسوی‌خوئینی‌ها توانسته بودند با کلاس‌های تفسیر قرآن خود جریان‌های نفاق دیگری را هم به وجود آورد. در کل نگاه موسوی خوئینی‌ها از ابتدا با نگاه امام (ره) و شاگردان حقیقی امام (ره) و فقه سنتی متعارض و متفاوت بوده و قدری مسائل شخصی هم در این رابطه هست.
● چگونه شبکه‌های اجتماعی به آشوب‌ها در ایران شکل دادند؟
پایگاه اینترنتی مؤسسه تحقیقاتی هریتیج گزارشی به قلم جیمز.جی.کارافانو (James jay carafano ) پژوهشگر ارشد مطالعات امنیت ملی موسسه تحقیقاتی هریتیج امریکا که دارای 25 سال سابقه خدمت در ارتش امریکا تا درجه سرهنگ دومی است، منتشر کرد که به نقش شبکه‌های اجتماعی و اینترنتی در حوادث پس از انتخابات ایران اختصاص دارد.
● سخنرانی بسیار مهم آقای هاشمی رفسنجانی
اوایل انقلاب به تیپ عمامه به سر و روحانی با یك چشم نگاه میكردید و حال كه دو سال گذشته، صفوف مشخص شده و جامعه فهمیده كدام روحانی حق و كدام ناحق بود، چه كسی راست و چه كسی دروغ میگفت.
 
 
 
در واكنش به خبر دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت صورت گرفت
اعتراض دانشجویان به انعكاس ناقص و تحریف شده سخنان هاشمی رفسنجانی

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس، دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شب گذشته در خصوص سخنرانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در جمع دانشجویان در تاریخ 14 آذر 88 در مشهد مقدس، نمابری را به خبرگزاری‌ها و رسانه‌های خبری ارسال كرد كه در آن علاوه بر زیر سوال بردن خبر اعلام شده از سوی دانشجویان حاضر در جلسه از بخش‌هایی از سخنان ایشان، متن كامل این سخنرانی را نیز بروایت خود برای این خبرگزاری‌ها ارسال كرد.
بر این اساس، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد و جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی مشهد نیز با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به جوابیه دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، واكنش نشان دادند كه به شرح ذیل است:
دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام كه در پی واكنش‌ها، انتقادها و اعتراض‌های فراوان از سوی مسئولان كشوری، نمایندگان مجلس، دانشجویان و ... نسبت به سخنان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در این دیدار، به این اقدام مبادرت ورزید، بدون توجه به اصل و مفهوم و رویكرد سخنان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، به برخی جملات خبر ایراد گرفته است كه اصولاً هیچ ارتباطی با قسمت‌های اصلی سخنان ایشان كه مورد انتقادهای فراوان قرار گرفته است ندارد و این دفتر از این طریق خواسته است تا با زیر سوال بردن قسمت ناچیز و غیرمهم خبر، كل خبر را زیر سوال ببرد.
جالب آنجاست كه همچنانكه در ادامه خواهد آمد، دفتر رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام، جملاتی را به سخنان رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه كرده است كه اطلاع از آن برای عموم مردم بسیار جالب خواهد بود.
آنچه در ذیل می‌آید متن نمابر دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص خبر مخابره شده از جلسه هاشمی رفسنجانی با دانشجویان در مشهد است و در ادامه نیز جوابیه این تشكل دانشجویی و تناقضات جالب و تأسف‌برانگیز موجود در نمابر ارسالی از سوی این دفتر خواهد آمد.

جوابیه دفتر رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام:
پس از سخنرانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با سه گروه از دانشجویان كه در تاریخ 14/9/1388 و به صورت پرسش و پاسخ در تالار آیینه آستان قدس رضوی انجام شد، بعضی از خبرگزاری‌ها، سایت‌های اینترنتی و روزنامه‌های وابسته به یك جریان خاص در كشور و به تبع آن تقریباً همه رسانه‌های معاند نظام اسلامی، با جعل و تحریف، اقدام به انتشار گزینشی آن كردند.
در این میان اقدام یك خبرگزاری و بالاتر از آن سخنرانی عالی‌ترین مسؤل امنیتی كشور تأمل‌برانگیزتر است. این خبرگزاری به نقل از یكی از شركت‌كنندگان در آن جلسه كه گویا ترتیبات مصاحبه با او را نیز فراهم كرده است، با همه تلاشی كه در این روزها در جهت انتشار صادقانه اخبار دارد!! در هر دو بخش، یعنی هم سؤالات و هم پاسخ‌ها علاوه بر حذف برخی جملات و از آن رندانه‌تر، برخی كلمات، مصداق بارز سانسور شده و از طرف دیگر به جای جملاتی كه به مذاقش خوش نمی‌آمد، جملاتی را اضافه كرد كه اگر نپذیرند دروغ گفته‌اند، باید بپذیرند كه راست نگفته‌اند!!
مثلاً آیت‌الله هاشمی رفسنجانی درخصوص نقش مردم در جبهه‌ها می‌گوید: "اگر داوطلب‌های مردمی به میدان نمی‌آمدند، شك نكنید كه ارتش و سپاه نمی‌توانستند با آن همه دشمن بجنگند. " اما نحوه اطلاع‌رسانی این خبرگزاری را ببینید كه می‌نویسد: "اگر مردم نبودند، ارتش شكست می‌خورد. " در این جمله كلمه "سپاه " عامدانه حذف شده تا نوعی كم‌توجهی به نقش سپاه از طرف فرماندهی جنگ القا شود كه می‌تواند كینه‌برانگیز باشد و از طرف دیگر كلمه "شكست " را آوردند تا نوعی ناكارآمدی ارتش نیز القا شود.
یا درخصوص آقای توكلیان جمله‌ای را به نقل از ایشان به متن اضافه می‌كنند و می‌گویند "در دانشگاه فردوسی مشهد 55 درصد به آقای احمدی نژاد رأی دادند " در حالی كه با چندین بار باز شنوایی نوار حتّی یكی از كلمات این جمله در سخنان ایشان نیست كه حمل بر اشتباه شود!!
البته اختصار، شیوه‌ای مرسوم در خبر رسانی است، امّا اضافه كردن جملات به متنی كه قرار است، موجز باشد، از نوادر اطلاع‌رسانی و در زمره خبرسازی است كه طبیعتاً عواقب بدی در جامعه دارد و فوری‌ترین و مخرّب ترین دستاورد این نوع خبررسانی، متأسفانه موضع‌گیری‌های وزیر اطلاعات در سخنرانی اخیرشان در جمع طلاب حوزه علمیه قم بود كه خواسته یا نخواسته مروّج اخبار دروغ شده‌اند و طرفه اینكه ایشان نیز با شرح و تفسیر اضافاتی به آن افزودند.

** صرفاً برای تنویر افكار عمومی
هر چند در متن ارسالی از سوی دفتر رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام، آن قسمت از سخنان ایشان در جمع دانشجویان كه مورد انتقادات و اعتراضات فراوان روبرو شده، موجود است اما در ادامه به برخی تناقضات آشكار موجود در این نمابر با واقعیات موجود اشاره خواهیم داشت.

1- در قسمتی از نمابر دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام كه به متن كامل سخنان ایشان در این جمع به روایت این دفتر اشاره دارد، آمده است كه " آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در پاسخ به ایشان گفتند: اگرچه اذان را گفتند و باید نماز بخوانیم، ولی بگذارید به این مسایل بپردازم. در مورد دانشگاهیان من نگفتم همه آنها مخالفند. شما خودتان دیدید كه نماینده رهبری در دانشگاه‌ها اخیراً گفته‌اند؛ هفتاد درصد دانشگاهیان به كسانی كه امروز زمام امور را در دست دارند رأی نداده‌اند. "

*نكته؛ این دیدار آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با دانشجویان در مشهد در تاریخ 14 آذر 88 برگزار شد و جالب اینجاست كه دفتر رئیس محترم مجمع تشخیص در این نمابر آورده است كه ایشان در این دیدار گفته‌اند: " شما خودتان دیدید كه نماینده رهبری در دانشگاه‌ها اخیراً گفته‌اند؛ هفتاد درصد دانشگاهیان به كسانی كه امروز زمام امور را در دست دارند رأی نداده‌اند. "
هرچند آقای هاشمی رفسنجانی در این جلسه چنین سخنی نگفته‌ است اما ماجرا آنجا جالب می‌شود كه بدانیم حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها این سخنان را در تاریخ 21 آذر 88 یعنی 7 روز بعد از این جلسه و در اجلاس شصت و دومین نشست روسای دانشگاههای علوم پزشكی بیان داشته‌اند و خبرگزاری‌های مختلف از جلمه مهر و ایلنا و سایت‌های خبری مختلف از جمله سایت منتسب به مهدی هاشمی فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز در همین روز اقدام به پوشش خبر مذكور كرده‌اند.
ضمن اینكه از حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان كسب اطلاع كردیم و ایشان فرمودند كه این سخنان را به هیچ عنوان قبل از این نشست در هیچ جلسه‌ای ایراد نكرده‌اند و حتی در جلسه مذكور رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشكی نیز با این ذهنیت كه خبرنگاری حضور ندارد، به ایراد این سخنان مبادرت ورزیده‌اند.
از این روی، ما دانشجویان در این باره جمله خود رئیس دفتر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را به خودشان گوشزد می‌كند كه "البته اختصار، شیوه‌ای مرسوم در خبر رسانی است، امّا اضافه كردن جملات به متنی كه قرار است، موجز باشد، از نوادر اطلاع‌رسانی و در زمره خبرسازی است كه طبیعتاً عواقب بدی در جامعه دارد. "

2- اما جمله یاد شده از حجت‌الاسلام محمدیان، تنها جمله‌ای نیست كه از سوی رئیس دفتر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به سخنان ایشان در مشهد افزوده شده، بلكه در نمابر ارسالی دفتر آیت‌الله هاشمی 5 خط متن عربی! روایت "سید ابن طاووس " در این نامه گنجانده شده است!
* نامه دفتر تشخیص مصلحت نظام؛
"حضرت در آن جلسه به مجموع سئوالاتی كه مطرح بود، جواب دادند و یكی از آن جوابها، همین جمله‌ای بود كه خواندم. سید بن طاووس همه این داستان را از اول تا آخر آورد كه واقعاً خواندنی است: "روى السید ابن طاووس عن رسائل الكلینی، عن علی بن إبراهیم، بإسناده قال: كتب أمیرالمؤمنین(ع) كتابا بعد منصرفه من النهروان وأمر أن یقرأ على الناس، وذكر الكتاب وهوطویل، وفیه: ان رسول‌الله(ص) عهد إلیَّ عهداً فقال: یا ابن أبی‌طالب لك ولاء أمتی فإن ولوك فی عافیة وأجمعوا علیك بالرضا فقم بأمرهم ، وإن اختلفوا علیك فدعهم وما هم فیه ، فإن الله سیجعل لك مخرجاً. فنظرت فإذا لیس لی رافد ولا معی مساعد إلا أهل بیتی فضننت بهم عن الهلاك ... "
در حالی كه ما به عنوان دانشجویان حاضر در این جلسه تأكید می‌كنیم كه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی چنین متن عربی را در این جلسه قرائت نكرده است.

3- در این نامه سمت مهدی بادپا دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد عنوان شده است، در صورتی كه مهدی بادپا در این جلسه خود را نماینده جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد معرفی كرد و وی دبیر "اسبق " جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد است! ضمن اینكه در نامه دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام آمده است كه "در ادامه این دیدار آقای مهدی بادپا، دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد در سخنانی با خیرمقدم و تبریك غدیر، گفت: "باتوجه به چندسال سابقه كارهای مبارزاتی و سیاسی حتماً از دانشجویان انتظار دارید كه بدون مصلحت‌سنجی و بدون وابستگی به احزاب، تشكلّ‌ها و جریانات سیاسی داخل كشور صحبت كنند. صحبت‌های امروز ما برخاسته از همین مسئله است. پس از نشست‌های متوالی با دوستان سه سؤال را درنظر گرفتیم كه امیدواریم جواب دهید. "

در نامه دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام آمده است كه بادپا گفت:‌ "می‌دانیم كه ارتباطات فراوانی با كشورهای تركمنستان، پاكستان، عربستان و كشورهای مختلف بین‌المللی دارید و این دیكته می‌كند كه باید نقش شما در این زمینه پررنگ‌تر باشد. اگر در این طرح به شما میدان نمی‌دهند، آیا امكان ندارد راه‌كاری اندیشیده شود كه از آسیب‌های این طرح كاسته شود؟ حال آنكه مهدی بادپا در جملات خود در این دیدار از لفظ "دیكته " استفاده نكرد و همچنین در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت كه آقای هاشمی شما را "بازی " نمی‌دهند؛ نه اینكه به شما میدان نمی‌دهند! اما متأسفانه دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام در حقیقت با جابجایی این كلمه منظور بادپا را كاملا تغییر داده است.

4- در نامه اراسالی دفتر مجمع آنجایی كه اشاره به سوال ایوب توكلیان از هاشمی دارد درج شده است كه "در این قسمت از جلسه آقای ایوب توكلیان، دبیر سابق جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی مشهد و عضو شورای مركزی این تشكّل دست خود را برای پرسیدن سوال بلند كرد و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با كلمه بفرمایید "
این درحالی است كه اصلا توكلیان در آن جلسه خود را با سمت رسمی معرفی نكرده و احتمالا دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام این قسمت را از خبرگزاری فارس برداشته است.

5- همچنین متأسفانه باید به استحضار برسانیم كه دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام جمله " توجه داشته باشید كه صحبت از مقبولیت و كارایی حاكم است و نه مشروعیت " را به سخنان آقای هاشمی اضافه كرده و ایشان این جمله را نگفته‌اند! در حالی كه در نامه دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام آمده است كه آقای هاشمی رفسنجانی گفته‌اند: "وقتی این حرف را می‌زنم، بعضی از تندروهای جناح به اصطلاح اصولگرا نمی‌پسندند و می‌گویند: این چه حرفی است كه می‌زنید؟ خداوند كسی را تعیین كرده كه بر مردم حاكم باشد و رأی مردم هم زینتی است و باید بپذیرند. خلاصه مطلب این است و تفاوت از اینجا معلوم می‌شود. " توجه داشته باشید كه صحبت از مقبولیت و كارایی حاكم است و نه مشروعیت. "

6- اما یكی از بخش‌های صحبت‌های هاشمی رفسنجانی در این دیدار با دانشجویان كه مورد انتقادات و اعتراضات روبرو شد، جملاتی از ایشان در قرار دادن بسیج و سپاه روبروی دانشجویان، اساتید، دانش‌آموزان، كارگران و ... بود كه دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در متن ارسالی خود این جملات را قید كرده است.
دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام آورده است كه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت:‌ "حكومت همه چیز را در دست دارد، پول، نیرو و رسانه دارد و بالاخره كسانی را دارد كه در مواقع لزوم در خیابان‌ها جمع شوند. بسیج و سپاه را هم دارد كه خودشان از متن مردم برخواسته‌اند. در آن طرف هم عده زیادی از مردم هستند. دانشجو، دانش‌آموز، استاد، معلم، مدیر، كارگر، كاسب، زن و مرد و ... كه بعضی‌ها ساكت و بعضی‌ها فعال هستند. این گونه كه به جایی نمی‌رسیم. "
اما یكی از نكاتی كه به نظر می‌رسد از سوی رئیس دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام مجددا به صحبت‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی افزوده شده، جمله "خودشان از متن مردم برخواسته‌اند " است. هر چند قید این جمله نیز، اصل موضوع و انتقادات به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در روبروی هم قرار دادن سپاه و بسیج با سایر مردم را تغییر نمی‌دهد، اما ما دانشجویان حاضر در جلسه نسبت به اینكه عبارت "خودشان از متن مردم برخواسته‌اند " در سخنان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در این دیدار وجود داشته باشد، به شدت تردید داریم.

7- همچنین بخش دیگری از سخنان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در این دیدار كه از سوی خبرگزاری فارس مخابره شده و مورد توجه عموم قرار گرفت، عبارت "مهدی خیالش راحت است، او می‌گوید می‌خواهد بیاید اما من به او گفته‌ام كه فعلا نیاید " است كه این بخش از سخنان ایشان نیز در متن ارسالی از سوی دفتر ایشان موجود است.

8- در نهایت باید به این نكته توجه شود كه دفتر ریاست محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام كه معمولا از سخنرانی‌های ایشان در محافل اینچنینی، متن‌های گزینش شده‌ای را منتشر كرده و تقریباً قسمت‌های اصلی صحبت‌های ایشان را مخابره نمی‌كند، بهتر است برای تكرار چنین تناقض‌گویی‌هایی، در همان اولین فرصت پس از تشكیل جلسات،‌ رأساً به انتشار صحیح و كامل سخنان ایشان اقدام كند تا پس از نشر بدون سانسور این سخنان، مجبور به چنین تناقض‌گویی‌ها و لاپوشانی‌ها نشود.
چه آنكه در جلسه مربوط به دیدار تعدادی از اعضای مجلس خبرگان با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، دفتر ایشان سخنان كاملاً سانسور شده و بدون ارتباط با روح حاكم بر این جلسه را مخابره كرد كه پس از آن خبرگان حاضر در جلسه مجبور شدند برای حفظ امانتداری، رأسا با رسانه‌ها مصاحبه كرده و جزئیات جلسه را برای «تنویر افكار عمومی» واگو كنند.

 
 
 
 
دلیل یا دلایل مشوش شدن فضای پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم چه بود؟

راهپیمایی اعتراض آمیز در سراسر كشور

راهپیمایی اعتراض آمیز در تهران

تجمع دانشجویان در مقابل سفارت انگلیس

احمدی‌نژاد در اصفهان 1388/9/11

پایان بادکنک سبز!

کینه غرب

16آذر آمریکا را زیر پا می گذاریم

کرباسچی بالاخره آفتابی شد!

خشونت ممنوع!

دخیلک یا آمریکا

جنبش سبز=حذف جمهوریت و اسلامیت نظام

تصویر منتشر نشده از احمدی‌نژاد و ثمره در کردستان

تعهدنامه شیخ غلامحسین کرباسچی

كاریكاتور: پیمان رفاقت!

میرحسن؛ پایان یک رویا!

كاریكاتور:جوایز ساختگی بدهید

آوارگان یمنی

اتحاد سبز غرق می شود!

احمدی‌نژاد در جمع ایرانیان مقیم ترکیه

بیانیه موسوی!!

کاریکاتور:پیام جین‏شارپ به سبزی‏ها:برهنه شوید!

هندوانه سبز زیر بغل کروبی

طرح/ما بیشماریم...!

تجمع دانشگاهیان شیراز در دفاع از حریم قانون

طرح/ راه اندازی آزمایشی تلویزیون سبز

کاریکاتور: جمع آشوب

قلبهای بیمار [جوان آنلاین/میثم محمدحسنی]

The game is over [جوان آنلاین/میثم محمد حسنی]

روایت تصویری ضدانقلاب از کاهش شدید پیاده‌نظام سبزها

سایت موسوی برای فروش گذاشته شد!

 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic