● امام(ره) تا لحظه ای كه زنده بود، با مستكبران تنش داشت/ شعار "نه‎غزه نه‌لبنان" مخالف شرع، شرف و قانون اساسی
دکتر حسن رحیم‌پور ازغدی در همایش "تفكر بسیجی و گفتمان انقلاب" كه در مجتمع فرهنگی دانشجویی 13 آبان، لانه جاسوسی سابق امریکا برگزار شد، با بیان این که برای تحلیل گفتمان انقلاب اسلامی، کار تئوریک ضروری است، اظهار داشت: در بررسی های تئوریک، تفاوت ها و شباهت های ایدئولوژی انقلاب با دیگر مکاتب و ایدئولوژی ها مشخص می شود.
● تایم: جنبش سبز ایران از آمریكا درخواست كمك كرده است
به گزارش فارس، مجله آمریكایی "تایم " در گزارشی نوشت: پس از بیش از پنج ماه، جنبش سبز مخالف ایران برای درخواست كمك به آمریكا روی می‌‌آورد.
● انتقاد لاریجانی از فضای تهمت زنی در کشور!
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: گستره فکری رهبر معظم انقلاب اسلامی در مسائل فرهنگی، سیاسی و دیپلماتیک و سعه صدر ایشان به گونه ای است که همه گرایش های سیاسی می توانند فعالانه به ایشان تکیه کنند و انحصاری هم در این زمینه وجود ندارد و ایشان اجازه چنین انحصاری را نمی دهند.
● پاسخ آیات عظام مکارم شیرازی و نوری همدانی به استفتاء روزنامه‌نگاران
جنبش «آشوب‌طلب و بدعت‌آفرین‌ سبز» پس از آنکه ‌157 روز آبستن مرام‌ها و ایدئولوژی های آنارشیستی و تخیل‌گرایانه بود سرانجام با زایش یک تئوری ناقص‌الخلقه به نام «دین سبز» فارغ شد!
● مازیار بهاری: تلاش می کردیم تنور اغتشاشات گرم باشد!
مازیار بهاری فیلمساز وخبرنگار شبکه های غربی است که پس ازآزادی از زندان با قرار وثیقه 300میلیونی به ‏خارج گریخت . وی اخیرا در گفت و گویی با سی ان ان اظهاراتی مبنی بر شجاعتهای خود در دوران بازداشت! ‏داشته است.
● پرونده بی‌فرجام «استات‌اویل» در ایران
دولت آمریکا پیگرد قضایی شرکت نفتی استات‌اویل در مورد یک پرونده رشوه‌خواری در ایران را که به سال 2002 برمی‌گردد، متوقف کرد. البته این موضوع برای کشوری که اقتصاد لیبرالی بر آن حاکم است و درگیر بیرون کشیدن خود از گرداب بزرگ‌ترین ورشکستگی تاریخی می‌باشد تا حدودی طبیعی است، چرا که هدف برای این کشور وسیله را توجیه می‌کند اما هنوز یک سوی دیگر این پرونده رشوه بزرگ که به ایران بازمی‌گردد نتوانسته جامعه و افکار عمومی را اقناع کند.
● سخنرانی علیرضا زاکانی در دانشگاه امام صادق(ع): یکی از نزدیکان لاریجانی، تبریک به رییس جمهور منتخب را خط زده بود
نكته دیگر این است كه روز بعد از روز قدس،‌هاشمی رفسنجانی در جایی اعلام كرده بود كه جمعیت افراد در روز قدس 50-50 بوده است یعنی نصف جمعیت حاضر را حامیان موسوی تشكیل داده بودند در حالی كه بالاترین تخمین‌ها از جمعیت 40-50 هزار نفری آنها خبر می‌داد. البته بعدها مشخص شد كه این نكته را لاریجانی به هاشمی رفسنجانی انتقال داده است.
● آمریکاپرونده رشوه‌خواری آقازاده اغتشاشگر را متوقف کرد
دولت آمریکا پیگرد قضایی شرکت نفتی استات اویل در مورد یک پرونده رشوه خواری در ایران را که به سال 2002 بر می گردد متوقف کرده است.بر اساس گزارش رویترز یک مقام شرکت نرو‍ژی استات اویل گفت توافقی با کمیسیون سهام و اوراق بهادار آمریکا، وزارت دادگستری و دفتر دادستانی این کشور حاصل شده است که بر اساس آن موضوع معامله استات اویل با موسسه هورتون حل و فصل شده است.
● مهدی هاشمی؛ از ابوعلی سینا تا جونیور
به گزارش خبرگزاری‌های خارجی در فاصله سال‌های (1997 تا 2003)، (82-76) یك حساب بانكی به نام سیاكل در بانك خصوصی لومبارد فرانسه برای فردی به نام «بیژن دادفر» فعال می‌شود. در فاصله دسامبر 1998 تا آگوست 2003، طی دو مرحله یك‌بار 30 میلیون یورو و بار دیگر مبلغ 45 میلیون یورو به این حساب واریز و در آن نگهداری می‌شود.
● حاشیه‌ای بر اظهارات اخیر سیدمحمد خاتمی
«شب بخیر»!اکنون رئیس‌جمهور سابق، طی اظهاراتی در جمع گروهی از دانشجویان همسو با خود مطالب و سؤالاتی بیان کرده که در پاسخ به این مطالب باید گفت: شب بخیر آقای پرزیدنت سابق!
● عقب نشینی آشکار خاتمی
سرانجام سیدمحمد خاتمی هم به انحراف در جنبش سبز با این جملات اذعان کرد: کاش حاکمیت می‌گفت آقای موسوی بیا به صحنه و این جنبش را مدیریت کن که جنبش از مسیر خودش منحرف نشود.
● «حالا وقتشه»! اسم رمزی از شورش‌های رنگی اروپای شرقی
«حالا وقتشه» ! این اسم رمزی است که محمدرضا تاجیک مشاور اعظم میرحسین موسوی و رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری دوران خاتمی در تحلیل بسترهای شکل‌گیری جنبش موسوم به سبز مطرح می‌کند.
● سخنان همین دانشجوی دختر برای حامیان موسوی كافی است
یكی از دانشجویان دختر دانشگاه امام خمینی(ره) انتقاداتی را به میرحسین موسوی وارد كرده و برخی از جملات حضرت امام(ره) در انتقاد از موسوی را بازخوانی كرد كه رسایی نیز در پایان سخنان این دانشجوی دختر گفت: سخنان همین خانم برای آن جمعیت كفایت می‌كرد.
● محسن هاشمی: شایعه ریزش مترو را خودمان دامن زدیم تا پول بگیریم!
در حالی که مشکلات مترو طی روزهای اخیر نارضایتی گسترده شهروندان را به دنبال داشت، شهرداری تهران و مسئولین مترو به جای پاسخگویی به مردم، بحث بودجه را پیش کشیدند تا هم از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده باشند و هم توپ را در میدان حریف سیاسی انداخته باشند.
● کوچک‌زاده:روش لاریجانی در اداره مجلس جانبدارانه است/ مطهری درباره بودجه مؤسسه صدرا و سنایی درخصوص هزینه‌های انتخاباتی‌اش توضیح دهد
مهدی کوچک‌زاده در گفت‌وگو با رجانیوز، در خصوص اظهارات برخی مخالفین نسبت به محصولی با بدون مبنا خواندن این موارد و توهین آمیز بودن آن‌ها اظهار داشت: آنچه که امروز در صحن علنی مجلس در نطق مخالفین آقای محصولی بیان شد، خلاف شأن و جایگاه تریبون مجلس بود.
● عباس سلیمی نمین: هاشمی رفسنجانی دو بار میرحسین را فریب داده است
و در پاسخ به سوال یک یاز دانشجویی سخن می‌گفت، عنوان کرد: "میرحسین موسوی اگرچه شخصیتی سیاسی است اما ثابت کرده است که تاکنون در تاریخ سیاسی زندگیش دوبار فریب هاشمی را خورده است."
● پرده‌برداری مرعشی از استراتژی جدید اصلاح‌طلبان
مرعشی که اخیرا اعتراف‌کنندگان در دادگاه‌ متهمان کودتای مخملی را "بیمار" یا مبتلا به "ضعف شخصیتی" دانسته است، در مصاحبه با خبرگزاری ایلنا واکنش مناسب اصلاح‌طلبان به انتخابات پیش رو را، "تحریم" دانست.
● آدمی که شهوت قدرت وجودش را گرفته پیرو خط امام است؟/ وقتی رأی نمی‌آورند حاضرند شهری به آتش کشیده شود
حجت الاسلام دکتر سید حمید روحانی، رئیس بنیاد تاریخ پژوهی ایران معاصر و از یاران و نزدیکان امام خمینی از ابتدای نهضت، در سخنان مهمی در افتتاحیه طرح تفسیر آفتاب بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به تبیین شاخصه های خط امام و ارتباط آن با مدعیان امروزی آن پرداخت.
● نماینده کلیمیان:ستاد بحران سازی علیه دولت احمدی نژاد شکل گرفته است
سیامک مره صدق در گفت و گو با ایرنا تاکید کرد: ستاد بحران سازی که برای کارشکنی در راه دولت تشکیل شده است دوست ندارد که دولت در کارهایش موفق باشد و به شیوه های مختلف برای زمین زدن دولت فعالیت می کنند.
● آقازاده آشوبگر در«برایتون»/ ملاقات با مقامات وزارت خارجه انگلیس
آقازاده آشوبگر اخیرا از طریق یکی از عناصر ایرانی وابسته به یک نهاد امنیتی انگلیس با برخی از عناصر وزارت امور خارجه انگلیس در این کشور ملاقات کرده است.
● سخنگوی جبهه پیروان:خواسته مراجع محاکمه اغتشاشگران بود
سید کمال سجادی، "تبعیت از منویات رهبر معظم انقلاب را مهمترین شرط مراجع تقلید برای وحدت" خواند و اعلام کرد: ایشان خواستار مجازات اغتشاشگران و هدایت کنندگان ناآرامی‌های اخیر شدند.
● رمزگشایی از سینه‌چاکی صادقانه و بی‌مزد! آینده برای خاندان هاشمی
اسناد به‌دست آمده از فعالیت‌های اقتصادی تیم خبری سایت آینده از خدمات صادقانه و بی‌مزد و منت! گردانندگان این سایت به خانواده هاشمی رفسنجانی به‌ویژه محسن هاشمی به‌عنوان مدیرعامل متروی تهران و حمله به منتقدان آن در تمام سطوح رمزگشایی کرد.
● جایزه AIB به BBC؛ پاداش هدایت آشوب‌های پس از انتخابات ایران
در حالی که اغلب تحلیلگران سیاسی تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی را متهم به نقش آفرینی های هدفمند در اغتشاشات بعد از انتخابات می دانند، جایزه "واضح‌ترین پوشش یک رویداد خبری" در سال 2009 از سوی یک اتحادیه غیردولتی به این شبکه اختصاص یافت.
● رگباران یک اعتراض مدنی توسط گارد ملی امریکا
استفاده از ارتش امریکا در مقابله با دانشجویان دانشگاه "كنت استیت" که در اعتراض به جنگ ویتنام در ماه مه 1970 صورت گرفت و طی آن گارد ملی اوهایو دست به کشتار این دانشجویان زد.
● روزنامه نگاران اصلاح طلب میهمان ویژه کنفرانس صهیونیست ها و بهایی ها
این کنفرانس توسط گروه موسوم به "پژوهشگران حامی صلح در خاورمیانه" (SPME) و با موضوع "جمهوری اسلامی ایران: تحلیل چند وجهی از حکومت دینی، ملی گرایی و نمایش قدرت این کشور" در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری با حمایت جامعه یهودیان "کلیولند" ایالت اوهایوی آمریکا و مرکز مطالعات یهود در دانشگاه "کیس وسترن" برگزار گردید.
● دفاع جانانه حامی میرحسین از سکولاریسم در بی.بی.سی
چیزی که قبل از هر چیز باعث تعجب ببنندگان شد وضعیت حجاب زننده حقیقت جو در این برنامه بود. وی که در ایران همیشه با چادر در مراسم ها و مجلس حضور می یافت اکنون با بلوز و دامن کوتاه روبروی مجری برنامه نشسته و به سوالات وی پاسخ می داد.
● موسوی و کروبی در پرده آخر
ناقضات رفتاری- گفتاری دوم خردادی‌ها و در رأس آنها آقایان موسوی و کروبی که شکست سنگینی را برای طیف اصلاحات در پی داشت آخرین پرده بود؛ پرده‌ای آکنده از تناقض و دوگانگی.
● چهره اصلی موسوی‌خوئینی
موسوی‌خوئینی‌ها توانسته بودند با کلاس‌های تفسیر قرآن خود جریان‌های نفاق دیگری را هم به وجود آورد. در کل نگاه موسوی خوئینی‌ها از ابتدا با نگاه امام (ره) و شاگردان حقیقی امام (ره) و فقه سنتی متعارض و متفاوت بوده و قدری مسائل شخصی هم در این رابطه هست.
● چگونه شبکه‌های اجتماعی به آشوب‌ها در ایران شکل دادند؟
پایگاه اینترنتی مؤسسه تحقیقاتی هریتیج گزارشی به قلم جیمز.جی.کارافانو (James jay carafano ) پژوهشگر ارشد مطالعات امنیت ملی موسسه تحقیقاتی هریتیج امریکا که دارای 25 سال سابقه خدمت در ارتش امریکا تا درجه سرهنگ دومی است، منتشر کرد که به نقش شبکه‌های اجتماعی و اینترنتی در حوادث پس از انتخابات ایران اختصاص دارد.
● سخنرانی بسیار مهم آقای هاشمی رفسنجانی
اوایل انقلاب به تیپ عمامه به سر و روحانی با یك چشم نگاه میكردید و حال كه دو سال گذشته، صفوف مشخص شده و جامعه فهمیده كدام روحانی حق و كدام ناحق بود، چه كسی راست و چه كسی دروغ میگفت.
 
 
 
کوچک‌زاده: جرقه اهانت به امام از دوره اصلاحات زده شد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کسانی که دستگیر شده‌اند و از جریان فتنه حمایت کرده‌اند اصلا رای نداده‌اند. به گزارش ایرنا، مهدی کوچک‌زاده عصر امروز در جمع دانشجویان دانشکده حقوق دانشگاه تهران در تالار شیخ انصاری این دانشکده گفت: من از حضور در این جلسه احساس غرور کردم زیرا تمام جلسات دانشگاهی که شاهد آن هستیم تبدیل به استادیوم می‌شود و شبیه یک مکان فرهنگی نیست.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: ما تمامی 13 میلیون نفری که به آقای موسوی رای دادند را اغتشاشگر و خائن نمی‌دانیم. ما بررسی کردیم و دیدیم کسانی که دستگیر شده‌اند و از جریان فتنه حمایت کرده‌اند اصلا رای نداده‌اند.

**تمامی دعواها از دوران اصلاحات شروع شد
کوچک‌زاده با اشاره به اینکه تمامی دعواها از دوران اصلاحات شروع شد، گفت: این به این دلیل بود که آنان در آن زمان گفتند امام (ره) را باید به موزه تاریخ سپرد.
وی اظهار داشت: این بسیار خوب است که آقایان موسوی و کروبی تحت لوای امام (ره) از مردم رای می‌خواهند و امروز موسوی می‌گوید من نخست‌وزیر امام (ره) هستم. در حالی که رهبر نخست‌وزیر نداشت و در آن زمان نخست‌وزیر را رییس‌جمهور تعیین می‌کرد و امام او را انتخاب نکرد.
وی افزود: ولی امروز او از موضع اینکه نخست‌وزیر امام (ره) بوده، آمده و خواست رای بگیرد و این نشان می‌دهد که ما پیروز شده‌ایم.
کوچک‌زاده اظهار داشت: کروبی نیز مانند موسوی از این موضع وارد شد و گفت که من نماینده امام (ره) در بنیاد شهید و در سازمان حج بوده‌ام و از این‌رو از مردم رای می‌خواست.
وی ادامه داد: این نشان می‌دهد که مردم خواهان اندیشه‌های امام (ره) هستند.

**اشتباه کردم به خاتمی رای دادم
مهدی کوچک‌زاده با اشاره به اینکه در سال 76 به خاتمی رای داده است، اظهار داشت: در زمان انتخابات فردی به من گفت به آقای خاتمی رای نده، ولی من گفتم طی بررسی‌هایی به این نتیجه رسیدم که به خاتمی رای بدهم. بعد از اینکه خاتمی مصاحبه‌ای با سی‌ان ان کرد و آبراهام و لینکن را شهید قلمداد کرد و پس از صحبت‌های دیگری که از او دیدم به این نتیجه رسیدم که اشتباه کرده‌ام.
وی اظهار داشت: ما حتی شاهد هستیم که خاتمی هم بر خلاف امروز در جمله‌ای می‌گوید "بی‌فرهنگ‌ترین مردم دنیا آمریکایی‌ها هستند". اگر تمام صحیفه امام خمینی (ره) را بگردیم هیچ جمله توهینی در آن نمی‌بینیم ولی خاتمی در آن روز این کار را انجام داد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: بعد از آن ماجرا که من پشیمان شدم که به آقای خاتمی رای دادم، دوستم به من گفت "بی‌پیر نرو به خرابات". امروز دانشگاهی و دانشجو پیر را یافته‌اند. تکریم امام (ره) به این معنا نیست که عکسش را بالا ببریم. تکریم امام و ائمه به این است که حرف آنها را بشنویم و عمل کمنیم.
عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس تهران اظهار داشت: در آن زمان دوستم به من گفت: امام را چقدر می‌شناسی و من گفتم رساله امام در منزلمان است و یکسری کلی‌گویی‌هایی در مورد دموکراسی و ولایت فقیه کردم. در آن زمان بود که فهمیدم باید امام (ره) را دقیق شناخت. از این رو شروع به خواندن صحیفه امام (ره) کردم.
کوچک‌زاده ادامه داد: حتی در هنگام خواندن صحیفه امام هرجا به جمله‌ای رسیدم که آن را مفید می‌دیدم تلاش می‌کردم که آن را بنویسم و بر دیوارهای دانشگاه زده تا دانشجویان آن را بخوانند. تمامی اساتید از من ایراد می‌گرفتند که این مساله در شأن شما نیست ولی من این کار را می‌کردم.
وی اظها رداشت: یک شب زمانی که داشتم صحیفه را می‌خواندم در خواب امام (ره) را دیدم. در حالی که ایشان از دری رد می‌شدند به من نگاهی کردند و لبخند زدند. از آن زمان بود که فهمیدم باید این راه را ادامه دهم و امروز خوشحالم که این نهضت فراگیر شده است.

**به گفته امام مخالفت با رهبری ارتداد است
کوچک‌زاده با اشاره به اینکه به گفته امام راحل مخالفت با رهبری ارتداد است، اظهار داشت: امام خمینی (ره) در صحیفه نوشته‌اند که آخوند یعنی اسلام، روحانیون با اسلام با هم مدغم هستند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه بی‌احترامی به ساحت امام راحل اتفاق نبوده است، گفت: این افراد نگویند این یک اتفاق بوده. ما در نشریه دانشجویی در دوم آبان 1386 مطلبی از خانم ابتکار در نشریه دیدیم که او گفت "اگر بخواهیم همه حرف‌های امام را پیاده کنیم، کشور از هم می‌پاشد". جرقه‌های اهانت به امام راحل از آن زمان زده شده بود.
وی افزود: در پنجم شهریور 84 بهزاد نبوی در زمان انتخابات می‌گوید "در این انتخابات من هیچ عکسی از امام (ره) و محمد خاتمی (در آن زمان از خاتمی عبور کرده بودند) نبود". ما امروز به این افراد می‌گوییم جرقه‌های شما برای اهانت به امام (ره) از همان زمان زده شده بود.
این استاد دانشگاه ادامه داد: بالاترین توهینی که به مردم در این انتخابات شد، این بود که به مردم گفتند 10 میلیون نفری که در انتخابات‌های گذشته شرکت نکرده‌اند و در این انتخابات آمدند قرتی بودند.
وی افزود: امروز مردم دنبال قرتی‌بازی نیستند بلکه دنبال عدالت هستند و حتی امروز مردم گدا نیستند که آقای کروبی با وعده 70 هزار تومانی به آنها وعده و وعید دهد.
کوچک‌زاده بیان داشت: آنها فکر می‌کردند اگر ظواهر اسلامی را کمرنگ کنند مردم به صحنه می‌آیند. فکر می‌کردند اگر با چکمه به مراسم‌های مختلف بیایند، مردم به آنها روی می‌آورند. نمی‌دانستند که مردم دنبال عدالت هستند.

**مهدی هاشمی در تظاهرات حاضر شد
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس اظهار داشت: در دانشگاه مشهد دانشجویی به رفسنجانی توهین کرد، من گفتم که شما نباید توهین کنید. ولی خودم دیدم که مهدی هاشمی در تظاهرات حاضر شد، فائزه هاشمی چه سخنرانی‌هایی کرد و همسر هاشمی در روز انتخابات گفت اگر موسوی از صندوق در نیاید، مردم به خیابان‌ها بریزند.
وی بیان داشت: من خودم نامه رفسنجانی را دیدم که نه سلام داشت و نه والسلام و برای رهبر خط مشی تعیین کرده بود.
وی در ادامه خطاب به جریان فتنه گفت: مگر شما نمی‌گویید دموکراسی؟ منظورتان از دموکراسی چیست؟ این است که به شما رای دهند؟ اگر به شما رای دهند قابل قبول است و اگر شما رای نیاورید قابل قبول نیست. نفاق وجود شما را پر کرده است.
کوچک‌زاده تاکید کرد: من بارها به آقای انصاری گفتم که بیا و در مناظره با من شرکت کن، ولی او شانه خالی کرد.

 
 
 
 
دلیل یا دلایل مشوش شدن فضای پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم چه بود؟

راهپیمایی اعتراض آمیز در سراسر كشور

راهپیمایی اعتراض آمیز در تهران

تجمع دانشجویان در مقابل سفارت انگلیس

احمدی‌نژاد در اصفهان 1388/9/11

پایان بادکنک سبز!

کینه غرب

16آذر آمریکا را زیر پا می گذاریم

کرباسچی بالاخره آفتابی شد!

خشونت ممنوع!

دخیلک یا آمریکا

جنبش سبز=حذف جمهوریت و اسلامیت نظام

تصویر منتشر نشده از احمدی‌نژاد و ثمره در کردستان

تعهدنامه شیخ غلامحسین کرباسچی

كاریكاتور: پیمان رفاقت!

میرحسن؛ پایان یک رویا!

كاریكاتور:جوایز ساختگی بدهید

آوارگان یمنی

اتحاد سبز غرق می شود!

احمدی‌نژاد در جمع ایرانیان مقیم ترکیه

بیانیه موسوی!!

کاریکاتور:پیام جین‏شارپ به سبزی‏ها:برهنه شوید!

هندوانه سبز زیر بغل کروبی

طرح/ما بیشماریم...!

تجمع دانشگاهیان شیراز در دفاع از حریم قانون

طرح/ راه اندازی آزمایشی تلویزیون سبز

کاریکاتور: جمع آشوب

قلبهای بیمار [جوان آنلاین/میثم محمدحسنی]

The game is over [جوان آنلاین/میثم محمد حسنی]

روایت تصویری ضدانقلاب از کاهش شدید پیاده‌نظام سبزها

سایت موسوی برای فروش گذاشته شد!

 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو