● امام(ره) تا لحظه ای كه زنده بود، با مستكبران تنش داشت/ شعار "نه‎غزه نه‌لبنان" مخالف شرع، شرف و قانون اساسی
دکتر حسن رحیم‌پور ازغدی در همایش "تفكر بسیجی و گفتمان انقلاب" كه در مجتمع فرهنگی دانشجویی 13 آبان، لانه جاسوسی سابق امریکا برگزار شد، با بیان این که برای تحلیل گفتمان انقلاب اسلامی، کار تئوریک ضروری است، اظهار داشت: در بررسی های تئوریک، تفاوت ها و شباهت های ایدئولوژی انقلاب با دیگر مکاتب و ایدئولوژی ها مشخص می شود.
● تایم: جنبش سبز ایران از آمریكا درخواست كمك كرده است
به گزارش فارس، مجله آمریكایی "تایم " در گزارشی نوشت: پس از بیش از پنج ماه، جنبش سبز مخالف ایران برای درخواست كمك به آمریكا روی می‌‌آورد.
● انتقاد لاریجانی از فضای تهمت زنی در کشور!
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: گستره فکری رهبر معظم انقلاب اسلامی در مسائل فرهنگی، سیاسی و دیپلماتیک و سعه صدر ایشان به گونه ای است که همه گرایش های سیاسی می توانند فعالانه به ایشان تکیه کنند و انحصاری هم در این زمینه وجود ندارد و ایشان اجازه چنین انحصاری را نمی دهند.
● پاسخ آیات عظام مکارم شیرازی و نوری همدانی به استفتاء روزنامه‌نگاران
جنبش «آشوب‌طلب و بدعت‌آفرین‌ سبز» پس از آنکه ‌157 روز آبستن مرام‌ها و ایدئولوژی های آنارشیستی و تخیل‌گرایانه بود سرانجام با زایش یک تئوری ناقص‌الخلقه به نام «دین سبز» فارغ شد!
● مازیار بهاری: تلاش می کردیم تنور اغتشاشات گرم باشد!
مازیار بهاری فیلمساز وخبرنگار شبکه های غربی است که پس ازآزادی از زندان با قرار وثیقه 300میلیونی به ‏خارج گریخت . وی اخیرا در گفت و گویی با سی ان ان اظهاراتی مبنی بر شجاعتهای خود در دوران بازداشت! ‏داشته است.
● پرونده بی‌فرجام «استات‌اویل» در ایران
دولت آمریکا پیگرد قضایی شرکت نفتی استات‌اویل در مورد یک پرونده رشوه‌خواری در ایران را که به سال 2002 برمی‌گردد، متوقف کرد. البته این موضوع برای کشوری که اقتصاد لیبرالی بر آن حاکم است و درگیر بیرون کشیدن خود از گرداب بزرگ‌ترین ورشکستگی تاریخی می‌باشد تا حدودی طبیعی است، چرا که هدف برای این کشور وسیله را توجیه می‌کند اما هنوز یک سوی دیگر این پرونده رشوه بزرگ که به ایران بازمی‌گردد نتوانسته جامعه و افکار عمومی را اقناع کند.
● سخنرانی علیرضا زاکانی در دانشگاه امام صادق(ع): یکی از نزدیکان لاریجانی، تبریک به رییس جمهور منتخب را خط زده بود
نكته دیگر این است كه روز بعد از روز قدس،‌هاشمی رفسنجانی در جایی اعلام كرده بود كه جمعیت افراد در روز قدس 50-50 بوده است یعنی نصف جمعیت حاضر را حامیان موسوی تشكیل داده بودند در حالی كه بالاترین تخمین‌ها از جمعیت 40-50 هزار نفری آنها خبر می‌داد. البته بعدها مشخص شد كه این نكته را لاریجانی به هاشمی رفسنجانی انتقال داده است.
● آمریکاپرونده رشوه‌خواری آقازاده اغتشاشگر را متوقف کرد
دولت آمریکا پیگرد قضایی شرکت نفتی استات اویل در مورد یک پرونده رشوه خواری در ایران را که به سال 2002 بر می گردد متوقف کرده است.بر اساس گزارش رویترز یک مقام شرکت نرو‍ژی استات اویل گفت توافقی با کمیسیون سهام و اوراق بهادار آمریکا، وزارت دادگستری و دفتر دادستانی این کشور حاصل شده است که بر اساس آن موضوع معامله استات اویل با موسسه هورتون حل و فصل شده است.
● مهدی هاشمی؛ از ابوعلی سینا تا جونیور
به گزارش خبرگزاری‌های خارجی در فاصله سال‌های (1997 تا 2003)، (82-76) یك حساب بانكی به نام سیاكل در بانك خصوصی لومبارد فرانسه برای فردی به نام «بیژن دادفر» فعال می‌شود. در فاصله دسامبر 1998 تا آگوست 2003، طی دو مرحله یك‌بار 30 میلیون یورو و بار دیگر مبلغ 45 میلیون یورو به این حساب واریز و در آن نگهداری می‌شود.
● حاشیه‌ای بر اظهارات اخیر سیدمحمد خاتمی
«شب بخیر»!اکنون رئیس‌جمهور سابق، طی اظهاراتی در جمع گروهی از دانشجویان همسو با خود مطالب و سؤالاتی بیان کرده که در پاسخ به این مطالب باید گفت: شب بخیر آقای پرزیدنت سابق!
● عقب نشینی آشکار خاتمی
سرانجام سیدمحمد خاتمی هم به انحراف در جنبش سبز با این جملات اذعان کرد: کاش حاکمیت می‌گفت آقای موسوی بیا به صحنه و این جنبش را مدیریت کن که جنبش از مسیر خودش منحرف نشود.
● «حالا وقتشه»! اسم رمزی از شورش‌های رنگی اروپای شرقی
«حالا وقتشه» ! این اسم رمزی است که محمدرضا تاجیک مشاور اعظم میرحسین موسوی و رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری دوران خاتمی در تحلیل بسترهای شکل‌گیری جنبش موسوم به سبز مطرح می‌کند.
● سخنان همین دانشجوی دختر برای حامیان موسوی كافی است
یكی از دانشجویان دختر دانشگاه امام خمینی(ره) انتقاداتی را به میرحسین موسوی وارد كرده و برخی از جملات حضرت امام(ره) در انتقاد از موسوی را بازخوانی كرد كه رسایی نیز در پایان سخنان این دانشجوی دختر گفت: سخنان همین خانم برای آن جمعیت كفایت می‌كرد.
● محسن هاشمی: شایعه ریزش مترو را خودمان دامن زدیم تا پول بگیریم!
در حالی که مشکلات مترو طی روزهای اخیر نارضایتی گسترده شهروندان را به دنبال داشت، شهرداری تهران و مسئولین مترو به جای پاسخگویی به مردم، بحث بودجه را پیش کشیدند تا هم از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده باشند و هم توپ را در میدان حریف سیاسی انداخته باشند.
● کوچک‌زاده:روش لاریجانی در اداره مجلس جانبدارانه است/ مطهری درباره بودجه مؤسسه صدرا و سنایی درخصوص هزینه‌های انتخاباتی‌اش توضیح دهد
مهدی کوچک‌زاده در گفت‌وگو با رجانیوز، در خصوص اظهارات برخی مخالفین نسبت به محصولی با بدون مبنا خواندن این موارد و توهین آمیز بودن آن‌ها اظهار داشت: آنچه که امروز در صحن علنی مجلس در نطق مخالفین آقای محصولی بیان شد، خلاف شأن و جایگاه تریبون مجلس بود.
● عباس سلیمی نمین: هاشمی رفسنجانی دو بار میرحسین را فریب داده است
و در پاسخ به سوال یک یاز دانشجویی سخن می‌گفت، عنوان کرد: "میرحسین موسوی اگرچه شخصیتی سیاسی است اما ثابت کرده است که تاکنون در تاریخ سیاسی زندگیش دوبار فریب هاشمی را خورده است."
● پرده‌برداری مرعشی از استراتژی جدید اصلاح‌طلبان
مرعشی که اخیرا اعتراف‌کنندگان در دادگاه‌ متهمان کودتای مخملی را "بیمار" یا مبتلا به "ضعف شخصیتی" دانسته است، در مصاحبه با خبرگزاری ایلنا واکنش مناسب اصلاح‌طلبان به انتخابات پیش رو را، "تحریم" دانست.
● آدمی که شهوت قدرت وجودش را گرفته پیرو خط امام است؟/ وقتی رأی نمی‌آورند حاضرند شهری به آتش کشیده شود
حجت الاسلام دکتر سید حمید روحانی، رئیس بنیاد تاریخ پژوهی ایران معاصر و از یاران و نزدیکان امام خمینی از ابتدای نهضت، در سخنان مهمی در افتتاحیه طرح تفسیر آفتاب بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به تبیین شاخصه های خط امام و ارتباط آن با مدعیان امروزی آن پرداخت.
● نماینده کلیمیان:ستاد بحران سازی علیه دولت احمدی نژاد شکل گرفته است
سیامک مره صدق در گفت و گو با ایرنا تاکید کرد: ستاد بحران سازی که برای کارشکنی در راه دولت تشکیل شده است دوست ندارد که دولت در کارهایش موفق باشد و به شیوه های مختلف برای زمین زدن دولت فعالیت می کنند.
● آقازاده آشوبگر در«برایتون»/ ملاقات با مقامات وزارت خارجه انگلیس
آقازاده آشوبگر اخیرا از طریق یکی از عناصر ایرانی وابسته به یک نهاد امنیتی انگلیس با برخی از عناصر وزارت امور خارجه انگلیس در این کشور ملاقات کرده است.
● سخنگوی جبهه پیروان:خواسته مراجع محاکمه اغتشاشگران بود
سید کمال سجادی، "تبعیت از منویات رهبر معظم انقلاب را مهمترین شرط مراجع تقلید برای وحدت" خواند و اعلام کرد: ایشان خواستار مجازات اغتشاشگران و هدایت کنندگان ناآرامی‌های اخیر شدند.
● رمزگشایی از سینه‌چاکی صادقانه و بی‌مزد! آینده برای خاندان هاشمی
اسناد به‌دست آمده از فعالیت‌های اقتصادی تیم خبری سایت آینده از خدمات صادقانه و بی‌مزد و منت! گردانندگان این سایت به خانواده هاشمی رفسنجانی به‌ویژه محسن هاشمی به‌عنوان مدیرعامل متروی تهران و حمله به منتقدان آن در تمام سطوح رمزگشایی کرد.
● جایزه AIB به BBC؛ پاداش هدایت آشوب‌های پس از انتخابات ایران
در حالی که اغلب تحلیلگران سیاسی تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی را متهم به نقش آفرینی های هدفمند در اغتشاشات بعد از انتخابات می دانند، جایزه "واضح‌ترین پوشش یک رویداد خبری" در سال 2009 از سوی یک اتحادیه غیردولتی به این شبکه اختصاص یافت.
● رگباران یک اعتراض مدنی توسط گارد ملی امریکا
استفاده از ارتش امریکا در مقابله با دانشجویان دانشگاه "كنت استیت" که در اعتراض به جنگ ویتنام در ماه مه 1970 صورت گرفت و طی آن گارد ملی اوهایو دست به کشتار این دانشجویان زد.
● روزنامه نگاران اصلاح طلب میهمان ویژه کنفرانس صهیونیست ها و بهایی ها
این کنفرانس توسط گروه موسوم به "پژوهشگران حامی صلح در خاورمیانه" (SPME) و با موضوع "جمهوری اسلامی ایران: تحلیل چند وجهی از حکومت دینی، ملی گرایی و نمایش قدرت این کشور" در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری با حمایت جامعه یهودیان "کلیولند" ایالت اوهایوی آمریکا و مرکز مطالعات یهود در دانشگاه "کیس وسترن" برگزار گردید.
● دفاع جانانه حامی میرحسین از سکولاریسم در بی.بی.سی
چیزی که قبل از هر چیز باعث تعجب ببنندگان شد وضعیت حجاب زننده حقیقت جو در این برنامه بود. وی که در ایران همیشه با چادر در مراسم ها و مجلس حضور می یافت اکنون با بلوز و دامن کوتاه روبروی مجری برنامه نشسته و به سوالات وی پاسخ می داد.
● موسوی و کروبی در پرده آخر
ناقضات رفتاری- گفتاری دوم خردادی‌ها و در رأس آنها آقایان موسوی و کروبی که شکست سنگینی را برای طیف اصلاحات در پی داشت آخرین پرده بود؛ پرده‌ای آکنده از تناقض و دوگانگی.
● چهره اصلی موسوی‌خوئینی
موسوی‌خوئینی‌ها توانسته بودند با کلاس‌های تفسیر قرآن خود جریان‌های نفاق دیگری را هم به وجود آورد. در کل نگاه موسوی خوئینی‌ها از ابتدا با نگاه امام (ره) و شاگردان حقیقی امام (ره) و فقه سنتی متعارض و متفاوت بوده و قدری مسائل شخصی هم در این رابطه هست.
● چگونه شبکه‌های اجتماعی به آشوب‌ها در ایران شکل دادند؟
پایگاه اینترنتی مؤسسه تحقیقاتی هریتیج گزارشی به قلم جیمز.جی.کارافانو (James jay carafano ) پژوهشگر ارشد مطالعات امنیت ملی موسسه تحقیقاتی هریتیج امریکا که دارای 25 سال سابقه خدمت در ارتش امریکا تا درجه سرهنگ دومی است، منتشر کرد که به نقش شبکه‌های اجتماعی و اینترنتی در حوادث پس از انتخابات ایران اختصاص دارد.
● سخنرانی بسیار مهم آقای هاشمی رفسنجانی
اوایل انقلاب به تیپ عمامه به سر و روحانی با یك چشم نگاه میكردید و حال كه دو سال گذشته، صفوف مشخص شده و جامعه فهمیده كدام روحانی حق و كدام ناحق بود، چه كسی راست و چه كسی دروغ میگفت.
 
 
 
وزیر اطلاعات در جمع طلاب مدرسه فیضیه:
متاسفانه سخنان اخیر هاشمی رفسنجانی در راستای بیانیه های سران فتنه بود/ آقازاده‌ها لطمه‌های جدی به نظام وارد كرده‌اند

حجت‌الاسلام حیدر مصلحی چهارشنبه شب در نشست «تحلیل و بررسی وضعیت امنیتی كشور» كه در مدرسه فیضیه قم برگزار شد با اشاره به نام‌گذاری دهه چهارم انقلاب اسلامی از سوی مقام معظم رهبری به دهه عدالت و پیشرفت در سخنانی اظهار داشت: دسترسی به عدالت حقیقی لوازم خاص خود را می‌طلبد كه طلاب و روحانیون با تسلط بر مباحث دینی می‌توانند به این مسائل پرداخته و جامعه را آماده رویارویی با آنها بسازند.
به گزارش رجانیوز، وی با بیان اینكه انقلاب اسلامی باید در جهان الگو و تحول‌آفرین باشد خاطرنشان كرد: انسان امروزی از تعدی‌ها و ظلم‌های بسیار خسته شده و برای تحول مسائل مختلف به ایران اسلامی و انقلاب چشم دوخته است.
وزیر اطلاعات گفت: امروز برای ملت ما این پرسش مطرح است كه چرا جمهوری اسلامی آنگونه كه باید و شاید به عدالت حقیقی دست نیافته است.
وی افزود: همواره شعارهای انقلاب و خواسته‌های امام راحل (ره) در پیش چشمان مردم قرار دارد و امروز همگان خالصانه و یا ریاكارانه برای جلب نظرات و‌ آرای مردم به سراغ سخنان و آرمان‌های امام راحل (ره) می‌روند.
مصلحی ادامه داد: به دلیل انتظارات داخلی و بین‌المللی از انقلاب اسلامی و نیز ایجاد زیرساخت‌های لازم برای پیشرفت و عدالت در همه عرصه‌ها در كشور، رهبری دهه چهارم انقلاب را به این نام انتخاب كردند.
وزیر اطلاعات گفت: شركت پرشور و گسترده مردم در انتخابات نشانه احساس مردم نسبت به جهت‌گیری درست نظام و حركت به سمت اهداف انقلاب اسلامی و خواسته‌های مردم است.

* عدالت در سایه ولایت محقق می‌شود
وی خاطرنشان كرد: عدالت تنها در سایه امامت و ولایت قابل دسترسی است و مردم تنها با تكیه بر این اصل می‌توانند در راه رسیدن به عدالت تلاش كنند.
مصلحی گفت: عدالت ضامن امنیت و ثبات كشور است و آحاد جامعه باید برای دستیابی به پیشرفت و عدالت حركت كرده و هیچ‌گاه از پای ننشینند.
وی افزود: امروز جهانیان برای دریافت معارف ناب اسلامی و انقلابی دست نیاز دراز كرده‌اند و عدالت از مهم‌ترین راه‌های تولید و توزیع این معارف تحول‌آفرین است.
وزیر اطلاعات گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی مجموعه نظام را با فرمایشات حكیمانه خود همواره در مسیر دستیابی به عدالت و پیشرفت حقیقی قرار می‌دهند.

* فتنه اخیر همچون كوه بزرگ یخی و شناور در آب‌های اقیانوس است
مصلحی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوادث و اغتشاشات پس از انتخابات ریاست‌جمهوری خاطرنشان كرد: فتنه اخیر همچون كوه بزرگ یخی و شناور در آب‌های اقیانوس است كه بخش عمده‌ای از آن در زیر آب و تنها بخش كوچكی در ظاهر نمایان است، ولی متأسفانه هنوز عده‌ای باور ندارند كه این حوادث، فتنه‌ای از سوی دشمنان اسلام و انقلاب بود.
وی با بیان اینكه همواره كسانی كه در برابر نهضت انبیاء الهی ایستادگی كردند مستكبران و همراهان آنها بودند، گفت: استكبار برای سنگ‌اندازی در انقلاب پیامبران همواره از خواص جامعه سوء‌استفاده كرده و مسیر انقلاب انبیا را منحرف ساخته است.
وزیر اطلاعات گفت: مگر رسول اكرم (ص) برای معرفی امیرالمؤمنین علی (ع) از چه گروه و دسته‌ای خوف داشته است و پس از واقعه غدیر چه كسانی مسیر اسلام و امامت را منحرف ساختند.
مصلحی خاطرنشان كرد: امروز انقلاب اسلامی نیز در چنین شرایطی قرار گرفته است و مردم باید نسبت به دسیسه‌ها و فتنه‌های دشمنان بسیار هوشیار و آگاه باشند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: انقلاب اسلامی و رهبری نظام در 30 سال گذشته دچار فتنه‌های بسیاری همچون فتنه بنی‌صدر، منافقین، منتظری و جنگ تحمیلی شده است كه همگی قابل تأمل و بررسی است.
وی افزود: متأسفانه مستندسازی هنرمندانه‌ای نسبت به فتنه‌های پس از انقلاب انجام نگرفته كه نسل جوان امروز با ابعاد مختلف آنها آشنا شود و بتواند مسایل مستحدثه امروزی را به راحتی درك كند.
وزیر اطلاعات خاطرنشان كرد: در فتنه‌های پس از انقلاب اسلامی، فتنه پس از انتخابات دارای ابعاد و پیچیدگی‌های خاصی است كه باید بسیار به آنها توجه و دقت كرد.
مصلحی همچنین ادامه داد: همواره در فتنه‌های به وجود آمده در كشور برخی واهمه دارند كه اگر اسم افرادی برده شود چه لطمه‌ای به انقلاب می‌خورد، اما می‌بینیم كه بحمدالله نظام اسلامی و انقلاب در 30 سال گذشته مستحكم و پابرجاست و برخورد با افراد خاص هیچ آسیبی به كشور وارد نكرده است.

* آقازاده‌ها لطمه‌های جدی به نظام وارد كرده‌اند
وی با بیان اینكه لطمات جدی در فتنه‌ها عمدتا از سوی خواص جامعه و آقازاده‌ها به نظام اسلامی وارد آمده است، اظهار داشت: فتنه اخیر بی‌تردید نتیجه جنگ نرم دشمنان است ولی عده‌ای همچنان تصور می‌كنند كه این یك دعوای انتخاباتی ساده است.
وزیر اطلاعات گفت: متأسفانه كسانی كه انتظار می‌رود سینه‌چاك ولایت بوده و در صحنه‌های حساس انقلاب حاضر باشند، امروز شاهد هستیم میان مخالفان و نظام اسلامی واسطه‌گری می‌كنند و البته این از ویژگی‌های جنگ نرم دشمنان است.
وی افزود: در جنگ نرم دشمنان بسیاری از خواص چون شاخص و معیاری در دست ندارند دچار شك و تردیدهای بسیار می‌شوند.
مصلحی تصریح كرد: در جنگ نرم تمامیت نظام از درون به چالش و تهدید كشیده می‌شود و امروز می‌بینیم افرادی تأثیرگذار كه باید از نظام و ولایت دفاع كنند در مقابل رهبری ایستاده‌اند.
وی با بیان اینكه دشمنان به دنبال اغنای حكومت توسط واسطه‌ها و كسانی است كه در جامعه تأثیرگذار هستند، گفت: در نظرسنجی‌های انجام شده مقبولیت نظام و علاقه‌مندی مردم به حكومت اسلامی همانند نتیجه انتخابات بوده و این مهم مستكبران را دچار سردرگمی و حیرت كرده است.
وزیر اطلاعات با بیان اینكه جامعه حضور افرادی را كه برای خود همواره حاشیه امن تصور می‌كردند نمی‌پذیرد، خاطرنشان كرد: اجازه نخواهیم داد كه سربازان گمنام امام زمان (عج) در پرونده‌های برخی خواص ذبح و قربانی شوند.

وی اجبار حكومت به عقب‌نشینی را از دیگر ویژگی‌های جنگ نرم دشمنان دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی با تدبیر و آینده‌نگری و خواندن دست دشمنان محكم و مقتدر در برابر این خواسته نامشروع مخالفان ایستادگی كرد و این مسئله از پیش برنامه‌ریزی شده را خاتمه داد.
مصلحی ادامه داد: بدون شك جنگ نرم دشمنان همچنان با نظام اسلامی ادامه داشته و دشمن هزینه‌های گزافی را برای آن پرداخت می‌كند، اما این كشور با حضور ولی‌فقیه و رهبری شجاعانه ایشان هیچ‌گاه تسلیم انقلاب مخملی دشمنان و فتنه‌هایشان نمی‌شود.

* برخی خواص در فضای وهم‌آلود فتنه سقوط كردند
حجت‌الاسلام مصلحی با اشاره به وقایع 16 آذر ماه تهران اظهارداشت: فتنه‌گران كه در روز 13 آبان شكست مفتضحانه‌ای خورده بودند، در روز 16 آذر به دنبال جبران این آسیب جدی بودند كه باز هم با هوشیاری و بصیرت دانشجویان ولایی به نتیجه نرسیده و چیزی به دست نیاوردند.
وی خاطرنشان كرد: نكته مهم و قابل توجه، اقدامات گسترده در راستای ساختارشكنی در جامعه از سوی این گروه اندك حدودا یك هزار و 200 نفری است كه به زحمت و از سراسر كشور جمع شده بودند.
وزیر اطلاعات با اشاره به پاره كردن عكس امام راحل (ره) از سوی عوامل فتنه در روز 16 آذر تصریح كرد: شخصیت امام راحل (ره) متعلق به همه جهانیان و آزادی‌خواهان است و از نخبگان و فرهیختگان جامعه به ویژه حوزویان و طلاب انتظار می‌رود كه در برابر این اقدام وقیحانه عكس‌العمل مناسب و بزرگی نشان داده و پاسخ كوبنده‌ای به ساختارشكنی فتنه‌گران بدهند.
مصلحی با بیان اینكه در فضای وهم‌آلود فتنه در جامعه برخی خواص نه تنها مردود شده بلكه سقوط می‌كنند، گفت: متأسفانه برخی خواص جامعه كه ما آنها را سرباز ولایت می‌دانستیم امروز در دام دشمنان سقوط كرده‌اند ولی همچنان آن را نمی‌پذیرند.
وی خاطرنشان كرد: در دفتر یكی از این آقازاده‌ها كه از همراهان یكی از سران فتنه است جزوه‌ای پیدا كردیم كه در آن به صراحت طرح براندازی نظام دنبال می‌شد و بیانیه‌هایی كه امروز از سوی آنها صادر می‌شود دقیقا بر اساس همین جزوه است.
وزیر اطلاعات گفت: محتوای این جزوه جنبش جدید اجتماعی با ماهیت شبكه‌ای است كه جریان سكولار غیردینی و براندازانه را دنبال كرده و ادبیات حزب توده را به یاد می‌آورد.
مصلحی با اشاره به هویت محوری به جای هدف محوری در این جریان تصریح كرد: این جریان بسیار متعصب و غیر منعطف است و ما شاهد آن بودیم كه رهبر معظم انقلاب آغوش خود را برای این عده گشوده بودند كه آنها این محبت را با جنایت و خیانت جبران كردند.
وی ادامه داد: با آغاز فتنه بسیاری از ارزش‌ها در جامعه فرو ریخت، ولی با اقامه نماز جمعه از سوی مقام معظم رهبری بار دیگر ورق برگشت و این مهم نشان دهنده محوریت ولایت فقیه در نظام اسلامی است.
وزیر اطلاعات با بیان اینكه وجه مشترك تمام فتنه‌های پس از انقلاب و در 30 سال گذشته، عده‌ای از خواص و آقازاده‌های آنها هستند خاطرنشان كرد: متاسفانه مستكبران این عده را به خوبی مدیریت كرده و از ضعف‌های آنان سوء‌استفاده می‌كنند و ما شاهد آن بودیم كه پیش از انتخابات برخی از آنها چگونه به انگلیس مرتب و مكرر سفر می‌كنند.
وی با بیان اینكه مركز فتنه در ایران اسلامی باید شناسایی و از میان برداشته شود، گفت: وزارت اطلاعات آمادگی در اختیار گذاشتن مدارك و اسناد به افراد معتبر را دارد كه مردم نیز باید برای شناسایی این مركز فتنه پیش از آنكه دشمنان اقدام دیگری انجام دهند همكاری و تلاش كنند.
وزیر اطلاعات همچنین تصریح كرد: امروز حوزه‌های علمیه، روحانیون و مبلغان باید سیستم حكومتی اسلام و اصل ولایت فقیه را برای مردم به ویژه جوانان تبیین كنند و این موضوع بسیار مهم و قابل توجه است.
مصلحی گفت: دشمن در یك پروسه زمانی مقوله براندازی نظام اسلامی را دنبال می‌كند و اگر امروز نتوانیم نسل جوان جامعه را كه هدف اصلی جنگ نرم دشمنان است نجات دهیم، در این جنگ شكست خواهیم خورد.

* با دستگیری برخی افراد برای دشمنان اسطوره‌سازی نمی‌كنیم
حجت‌الاسلام مصلحی در پاسخ به سئوالات روحانیون با اشاره به فتنه پس از انتخابات و موضع‌گیری خواص جامعه در سخنانی اظهار داشت: متأسفانه هاشمی رفسنجانی در سفر اخیر خود به مشهد مقدس صحبت‌های خود در خطبه‌های نماز جمعه را تأیید كرده و سخنانی در راستای بیانیه‌های سران فتنه می‌گوید.
وی افزود: ایشان مشروعیت ولایت فقیه را در گرو مقبولیت مردمی می‌داند و اعتقاد دارد كه هرگاه مردم پذیرای ولی‌فقیه نبودند وی باید از این سمت كناره‌گیری كند.
وزیر اطلاعات خاطرنشان كرد: هاشمی همچنین برخی گروه‌ها و اقشار مردمی همچون زنان را نیز به حضور در خیابان‌ها دعوت كرد تا به نوعی قدرت برخورد نیروهای انتظامی را از آنان بگیرد.
مصلحی در پاسخ به سئوالی در مورد عدم برخورد با فرزندان هاشمی رفسنجانی نیز گفت: اقداماتی در این زمینه انجام گرفته كه با جدیت ادامه پیدا می‌كند.
وی افزود: اما بنا بر حكمت و تدبیر كه رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بر آن تأكید دارند، نمی‌خواهیم با دستگیری برخی افراد برای دشمنان انقلاب اسطوره‌سازی كنیم.
وزیر اطلاعات گفت: امروز برخی شدیدا به دنبال آن هستند كه از سوی نظام دستگیر و زندانی شوند.
مصلحی همچنین تصریح كرد: با عنایات الهی و بعضا امدادهای غیبی خداوند متعال كه نمی‌توانیم آنها را بیان كنیم، وزارت اطلاعات به خوبی وظایف خود را تا به امروز انجام داده و بدانید نظام اسلامی هیچ‌گاه از تخلفات برخی خواص و آقازاده‌های ایشان نمی‌گذرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع مبارزه با مفاسد اقتصادی خاطرنشان كرد: در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته و موضع‌گیری اخیر رئیس قوه قضائیه نیز بسیار مناسب بوده و حاصل گفتگوها و تعاملات فی‌مابین است.
مصلحی افزود: در مسئله مفاسد اقتصادی، دلایل و علل به وجود آمدن آن مفسده بسیار مهم است كه باید مورد توجه و كنكاش قرار بگیرد.
وی در مورد ارتباط دولت با مراجع و حوزه‌های علمیه نیز گفت: مجموعه وزیران در آغاز راه دولت نهم و دهم میثاق‌نامه‌ای را با رئیس جمهور امضا كردند كه از مهم‌ترین بندهای آن پایبندی به اصول و ارزش‌های اسلامی و انقلابی و اعتقاد به ولایت مطلقه فقیه است.

* جهت‌گیری دولت در مسیر منویات رهبری است
وزیر اطلاعات با بیان اینكه جهت‌گیری دولت نهم و دهم در مسیر اهداف انقلاب، امام راحل(ره) و منویات رهبری قرار دارد، گفت: ارتباط رئیس جمهور با مراجع عظام تقلید كاملا اعتقادی است و در آینده‌ای نزدیك همه شاهد ارتباط تنگاتنگ حوزه‌های علمیه و دولت هستید.
وی افزود: كسانی كه در دوران حاكمیت خود به مرجعیت بها نمی‌دادند امروز دستمال به دست گرفته و اشك تمساح می‌ریزند و با اعزام نمایندگان خود به بیوت مراجع تقلید كاملا مشخص است كه چه اهدافی را دنبال می‌كنند.
مصلحی در پاسخ به سئوالی مبنی بر حوادث كهریزك و مرگ پزشك آن خاطرنشان كرد: دستگاه قضایی این مسئله را با جدیت دنبال می‌كند و تا آنجا كه من اطلاع دارم علت مرگ پزشك كهریزك نیز هنوز مشخص نشده و به نتیجه قطعی نرسیده است.
وی همچنین بر انجام اقدامات پیشگیرانه و اطلاع‌رسانی درست و بهنگام به مردم و به خواص جامعه از سوی وزارت اطلاعات تأكید كرد.
وزیر اطلاعات در پایان با اشاره به موضوع سایت هسته‌ای فردو تصریح كرد: با اقدامات به موقع نیروهای اطلاعاتی خوشبختانه نقشه‌ای كه دشمنان انقلاب برای ضربه زدن به نظام اسلامی درنظر داشتند به خودشان برگشت و بار دیگر جمهوری اسلامی از دسیسه‌های دشمنان سربلند بیرون آمد.

 
 
 
 
دلیل یا دلایل مشوش شدن فضای پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم چه بود؟

راهپیمایی اعتراض آمیز در سراسر كشور

راهپیمایی اعتراض آمیز در تهران

تجمع دانشجویان در مقابل سفارت انگلیس

احمدی‌نژاد در اصفهان 1388/9/11

پایان بادکنک سبز!

کینه غرب

16آذر آمریکا را زیر پا می گذاریم

کرباسچی بالاخره آفتابی شد!

خشونت ممنوع!

دخیلک یا آمریکا

جنبش سبز=حذف جمهوریت و اسلامیت نظام

تصویر منتشر نشده از احمدی‌نژاد و ثمره در کردستان

تعهدنامه شیخ غلامحسین کرباسچی

كاریكاتور: پیمان رفاقت!

میرحسن؛ پایان یک رویا!

كاریكاتور:جوایز ساختگی بدهید

آوارگان یمنی

اتحاد سبز غرق می شود!

احمدی‌نژاد در جمع ایرانیان مقیم ترکیه

بیانیه موسوی!!

کاریکاتور:پیام جین‏شارپ به سبزی‏ها:برهنه شوید!

هندوانه سبز زیر بغل کروبی

طرح/ما بیشماریم...!

تجمع دانشگاهیان شیراز در دفاع از حریم قانون

طرح/ راه اندازی آزمایشی تلویزیون سبز

کاریکاتور: جمع آشوب

قلبهای بیمار [جوان آنلاین/میثم محمدحسنی]

The game is over [جوان آنلاین/میثم محمد حسنی]

روایت تصویری ضدانقلاب از کاهش شدید پیاده‌نظام سبزها

سایت موسوی برای فروش گذاشته شد!

 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو