● امام(ره) تا لحظه ای كه زنده بود، با مستكبران تنش داشت/ شعار "نه‎غزه نه‌لبنان" مخالف شرع، شرف و قانون اساسی
دکتر حسن رحیم‌پور ازغدی در همایش "تفكر بسیجی و گفتمان انقلاب" كه در مجتمع فرهنگی دانشجویی 13 آبان، لانه جاسوسی سابق امریکا برگزار شد، با بیان این که برای تحلیل گفتمان انقلاب اسلامی، کار تئوریک ضروری است، اظهار داشت: در بررسی های تئوریک، تفاوت ها و شباهت های ایدئولوژی انقلاب با دیگر مکاتب و ایدئولوژی ها مشخص می شود.
● تایم: جنبش سبز ایران از آمریكا درخواست كمك كرده است
به گزارش فارس، مجله آمریكایی "تایم " در گزارشی نوشت: پس از بیش از پنج ماه، جنبش سبز مخالف ایران برای درخواست كمك به آمریكا روی می‌‌آورد.
● انتقاد لاریجانی از فضای تهمت زنی در کشور!
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: گستره فکری رهبر معظم انقلاب اسلامی در مسائل فرهنگی، سیاسی و دیپلماتیک و سعه صدر ایشان به گونه ای است که همه گرایش های سیاسی می توانند فعالانه به ایشان تکیه کنند و انحصاری هم در این زمینه وجود ندارد و ایشان اجازه چنین انحصاری را نمی دهند.
● پاسخ آیات عظام مکارم شیرازی و نوری همدانی به استفتاء روزنامه‌نگاران
جنبش «آشوب‌طلب و بدعت‌آفرین‌ سبز» پس از آنکه ‌157 روز آبستن مرام‌ها و ایدئولوژی های آنارشیستی و تخیل‌گرایانه بود سرانجام با زایش یک تئوری ناقص‌الخلقه به نام «دین سبز» فارغ شد!
● مازیار بهاری: تلاش می کردیم تنور اغتشاشات گرم باشد!
مازیار بهاری فیلمساز وخبرنگار شبکه های غربی است که پس ازآزادی از زندان با قرار وثیقه 300میلیونی به ‏خارج گریخت . وی اخیرا در گفت و گویی با سی ان ان اظهاراتی مبنی بر شجاعتهای خود در دوران بازداشت! ‏داشته است.
● پرونده بی‌فرجام «استات‌اویل» در ایران
دولت آمریکا پیگرد قضایی شرکت نفتی استات‌اویل در مورد یک پرونده رشوه‌خواری در ایران را که به سال 2002 برمی‌گردد، متوقف کرد. البته این موضوع برای کشوری که اقتصاد لیبرالی بر آن حاکم است و درگیر بیرون کشیدن خود از گرداب بزرگ‌ترین ورشکستگی تاریخی می‌باشد تا حدودی طبیعی است، چرا که هدف برای این کشور وسیله را توجیه می‌کند اما هنوز یک سوی دیگر این پرونده رشوه بزرگ که به ایران بازمی‌گردد نتوانسته جامعه و افکار عمومی را اقناع کند.
● سخنرانی علیرضا زاکانی در دانشگاه امام صادق(ع): یکی از نزدیکان لاریجانی، تبریک به رییس جمهور منتخب را خط زده بود
نكته دیگر این است كه روز بعد از روز قدس،‌هاشمی رفسنجانی در جایی اعلام كرده بود كه جمعیت افراد در روز قدس 50-50 بوده است یعنی نصف جمعیت حاضر را حامیان موسوی تشكیل داده بودند در حالی كه بالاترین تخمین‌ها از جمعیت 40-50 هزار نفری آنها خبر می‌داد. البته بعدها مشخص شد كه این نكته را لاریجانی به هاشمی رفسنجانی انتقال داده است.
● آمریکاپرونده رشوه‌خواری آقازاده اغتشاشگر را متوقف کرد
دولت آمریکا پیگرد قضایی شرکت نفتی استات اویل در مورد یک پرونده رشوه خواری در ایران را که به سال 2002 بر می گردد متوقف کرده است.بر اساس گزارش رویترز یک مقام شرکت نرو‍ژی استات اویل گفت توافقی با کمیسیون سهام و اوراق بهادار آمریکا، وزارت دادگستری و دفتر دادستانی این کشور حاصل شده است که بر اساس آن موضوع معامله استات اویل با موسسه هورتون حل و فصل شده است.
● مهدی هاشمی؛ از ابوعلی سینا تا جونیور
به گزارش خبرگزاری‌های خارجی در فاصله سال‌های (1997 تا 2003)، (82-76) یك حساب بانكی به نام سیاكل در بانك خصوصی لومبارد فرانسه برای فردی به نام «بیژن دادفر» فعال می‌شود. در فاصله دسامبر 1998 تا آگوست 2003، طی دو مرحله یك‌بار 30 میلیون یورو و بار دیگر مبلغ 45 میلیون یورو به این حساب واریز و در آن نگهداری می‌شود.
● حاشیه‌ای بر اظهارات اخیر سیدمحمد خاتمی
«شب بخیر»!اکنون رئیس‌جمهور سابق، طی اظهاراتی در جمع گروهی از دانشجویان همسو با خود مطالب و سؤالاتی بیان کرده که در پاسخ به این مطالب باید گفت: شب بخیر آقای پرزیدنت سابق!
● عقب نشینی آشکار خاتمی
سرانجام سیدمحمد خاتمی هم به انحراف در جنبش سبز با این جملات اذعان کرد: کاش حاکمیت می‌گفت آقای موسوی بیا به صحنه و این جنبش را مدیریت کن که جنبش از مسیر خودش منحرف نشود.
● «حالا وقتشه»! اسم رمزی از شورش‌های رنگی اروپای شرقی
«حالا وقتشه» ! این اسم رمزی است که محمدرضا تاجیک مشاور اعظم میرحسین موسوی و رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری دوران خاتمی در تحلیل بسترهای شکل‌گیری جنبش موسوم به سبز مطرح می‌کند.
● سخنان همین دانشجوی دختر برای حامیان موسوی كافی است
یكی از دانشجویان دختر دانشگاه امام خمینی(ره) انتقاداتی را به میرحسین موسوی وارد كرده و برخی از جملات حضرت امام(ره) در انتقاد از موسوی را بازخوانی كرد كه رسایی نیز در پایان سخنان این دانشجوی دختر گفت: سخنان همین خانم برای آن جمعیت كفایت می‌كرد.
● محسن هاشمی: شایعه ریزش مترو را خودمان دامن زدیم تا پول بگیریم!
در حالی که مشکلات مترو طی روزهای اخیر نارضایتی گسترده شهروندان را به دنبال داشت، شهرداری تهران و مسئولین مترو به جای پاسخگویی به مردم، بحث بودجه را پیش کشیدند تا هم از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده باشند و هم توپ را در میدان حریف سیاسی انداخته باشند.
● کوچک‌زاده:روش لاریجانی در اداره مجلس جانبدارانه است/ مطهری درباره بودجه مؤسسه صدرا و سنایی درخصوص هزینه‌های انتخاباتی‌اش توضیح دهد
مهدی کوچک‌زاده در گفت‌وگو با رجانیوز، در خصوص اظهارات برخی مخالفین نسبت به محصولی با بدون مبنا خواندن این موارد و توهین آمیز بودن آن‌ها اظهار داشت: آنچه که امروز در صحن علنی مجلس در نطق مخالفین آقای محصولی بیان شد، خلاف شأن و جایگاه تریبون مجلس بود.
● عباس سلیمی نمین: هاشمی رفسنجانی دو بار میرحسین را فریب داده است
و در پاسخ به سوال یک یاز دانشجویی سخن می‌گفت، عنوان کرد: "میرحسین موسوی اگرچه شخصیتی سیاسی است اما ثابت کرده است که تاکنون در تاریخ سیاسی زندگیش دوبار فریب هاشمی را خورده است."
● پرده‌برداری مرعشی از استراتژی جدید اصلاح‌طلبان
مرعشی که اخیرا اعتراف‌کنندگان در دادگاه‌ متهمان کودتای مخملی را "بیمار" یا مبتلا به "ضعف شخصیتی" دانسته است، در مصاحبه با خبرگزاری ایلنا واکنش مناسب اصلاح‌طلبان به انتخابات پیش رو را، "تحریم" دانست.
● آدمی که شهوت قدرت وجودش را گرفته پیرو خط امام است؟/ وقتی رأی نمی‌آورند حاضرند شهری به آتش کشیده شود
حجت الاسلام دکتر سید حمید روحانی، رئیس بنیاد تاریخ پژوهی ایران معاصر و از یاران و نزدیکان امام خمینی از ابتدای نهضت، در سخنان مهمی در افتتاحیه طرح تفسیر آفتاب بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به تبیین شاخصه های خط امام و ارتباط آن با مدعیان امروزی آن پرداخت.
● نماینده کلیمیان:ستاد بحران سازی علیه دولت احمدی نژاد شکل گرفته است
سیامک مره صدق در گفت و گو با ایرنا تاکید کرد: ستاد بحران سازی که برای کارشکنی در راه دولت تشکیل شده است دوست ندارد که دولت در کارهایش موفق باشد و به شیوه های مختلف برای زمین زدن دولت فعالیت می کنند.
● آقازاده آشوبگر در«برایتون»/ ملاقات با مقامات وزارت خارجه انگلیس
آقازاده آشوبگر اخیرا از طریق یکی از عناصر ایرانی وابسته به یک نهاد امنیتی انگلیس با برخی از عناصر وزارت امور خارجه انگلیس در این کشور ملاقات کرده است.
● سخنگوی جبهه پیروان:خواسته مراجع محاکمه اغتشاشگران بود
سید کمال سجادی، "تبعیت از منویات رهبر معظم انقلاب را مهمترین شرط مراجع تقلید برای وحدت" خواند و اعلام کرد: ایشان خواستار مجازات اغتشاشگران و هدایت کنندگان ناآرامی‌های اخیر شدند.
● رمزگشایی از سینه‌چاکی صادقانه و بی‌مزد! آینده برای خاندان هاشمی
اسناد به‌دست آمده از فعالیت‌های اقتصادی تیم خبری سایت آینده از خدمات صادقانه و بی‌مزد و منت! گردانندگان این سایت به خانواده هاشمی رفسنجانی به‌ویژه محسن هاشمی به‌عنوان مدیرعامل متروی تهران و حمله به منتقدان آن در تمام سطوح رمزگشایی کرد.
● جایزه AIB به BBC؛ پاداش هدایت آشوب‌های پس از انتخابات ایران
در حالی که اغلب تحلیلگران سیاسی تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی را متهم به نقش آفرینی های هدفمند در اغتشاشات بعد از انتخابات می دانند، جایزه "واضح‌ترین پوشش یک رویداد خبری" در سال 2009 از سوی یک اتحادیه غیردولتی به این شبکه اختصاص یافت.
● رگباران یک اعتراض مدنی توسط گارد ملی امریکا
استفاده از ارتش امریکا در مقابله با دانشجویان دانشگاه "كنت استیت" که در اعتراض به جنگ ویتنام در ماه مه 1970 صورت گرفت و طی آن گارد ملی اوهایو دست به کشتار این دانشجویان زد.
● روزنامه نگاران اصلاح طلب میهمان ویژه کنفرانس صهیونیست ها و بهایی ها
این کنفرانس توسط گروه موسوم به "پژوهشگران حامی صلح در خاورمیانه" (SPME) و با موضوع "جمهوری اسلامی ایران: تحلیل چند وجهی از حکومت دینی، ملی گرایی و نمایش قدرت این کشور" در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری با حمایت جامعه یهودیان "کلیولند" ایالت اوهایوی آمریکا و مرکز مطالعات یهود در دانشگاه "کیس وسترن" برگزار گردید.
● دفاع جانانه حامی میرحسین از سکولاریسم در بی.بی.سی
چیزی که قبل از هر چیز باعث تعجب ببنندگان شد وضعیت حجاب زننده حقیقت جو در این برنامه بود. وی که در ایران همیشه با چادر در مراسم ها و مجلس حضور می یافت اکنون با بلوز و دامن کوتاه روبروی مجری برنامه نشسته و به سوالات وی پاسخ می داد.
● موسوی و کروبی در پرده آخر
ناقضات رفتاری- گفتاری دوم خردادی‌ها و در رأس آنها آقایان موسوی و کروبی که شکست سنگینی را برای طیف اصلاحات در پی داشت آخرین پرده بود؛ پرده‌ای آکنده از تناقض و دوگانگی.
● چهره اصلی موسوی‌خوئینی
موسوی‌خوئینی‌ها توانسته بودند با کلاس‌های تفسیر قرآن خود جریان‌های نفاق دیگری را هم به وجود آورد. در کل نگاه موسوی خوئینی‌ها از ابتدا با نگاه امام (ره) و شاگردان حقیقی امام (ره) و فقه سنتی متعارض و متفاوت بوده و قدری مسائل شخصی هم در این رابطه هست.
● چگونه شبکه‌های اجتماعی به آشوب‌ها در ایران شکل دادند؟
پایگاه اینترنتی مؤسسه تحقیقاتی هریتیج گزارشی به قلم جیمز.جی.کارافانو (James jay carafano ) پژوهشگر ارشد مطالعات امنیت ملی موسسه تحقیقاتی هریتیج امریکا که دارای 25 سال سابقه خدمت در ارتش امریکا تا درجه سرهنگ دومی است، منتشر کرد که به نقش شبکه‌های اجتماعی و اینترنتی در حوادث پس از انتخابات ایران اختصاص دارد.
● سخنرانی بسیار مهم آقای هاشمی رفسنجانی
اوایل انقلاب به تیپ عمامه به سر و روحانی با یك چشم نگاه میكردید و حال كه دو سال گذشته، صفوف مشخص شده و جامعه فهمیده كدام روحانی حق و كدام ناحق بود، چه كسی راست و چه كسی دروغ میگفت.
 
 
 
چمران: ماهیت استکبار ستیزی 16 آذر قابل تغییر نیست

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در گفت‌وگو با «جوان» ماهیت ضد استکباری و ضد‌استعماری 16 آذر سال 32 را غیرقابل تغییر دانست. مهدی چمران، در گفت‌وگو با «جوان»‌به روایت حادثه 16 آذر سال 1332 پرداخت و گفت: همان گونه که می‌دانید روز 16 آذر، یکی از روزهای حماسی و بزرگ جنبش دانشجویی است.
حادثه درست در سال 32 یعنی چند ماه پس از کودتای ننگین آمریکایی 28 مرداد به وقوع پیوست؛ زمانی که شاه احساس کرد دولت ملی دکتر مصدق جایی برای بلند پروازی‌های استبدادی وی باز نکرده و ملت هم‌چنین اجازه‌ای را به او نمی‌دهد.
وی که خود از دانشجویان دانشگاه تهران در قبل از انقلاب بوده،‌ادامه داد: وقتی که کودتای شاه در 25 مرداد و برای دستگیری مصدق عملی نشد. 28 مرداد باکمک دولت آمریکا آمدند و دولت مصدق را به سقوط کشاندند و بعد از آن هم اختناق و خفقان در ایران حاکم شد. یکی از جاهایی که مقابل این خفقان ایستاده بود دانشگاه‌ها بودند خصوصاً دانشگاه تهران به عنوان دانشگاه مادر که به کمک بازار و روحانیت به شدت مقابل این حرکت استبدادی شاه و آمریکا ایستادند.
چمران تصریح کرد:‌ ارتشبد زاهدی نخست وزیر شد و یک حکومت نیمه نظامی را تشکیل داد و مقابل دانشگاهیان به سختی ایستاد. نیروهای مسلح و گارد هر روز وارد دانشگاه می‌شدند و تا پشت در کلاس‌ها می‌رفتند و هر کاری می‌خواستند انجام می‌دادند. دقیقاً به خاطر دارم که طاق بازار را در 5 نقطه خراب کردند.
مغازه‌هایی که اعتصاب می‌کردند را رویشان قفل می‌زدند که نتوانند دیگر باز کنند. عده‌ای از بازاریان را دستگیر کردند و همین طور دانشجویان را. زجر و شکنجه و زندان بسیار عادی شده بود تا اینکه اعلام کردند قرار است نیکسون معاون آیزنهاور رئیس جمهور آمریکا به ایران بیاید تا از نزدیک دسته گل خود را که به آب داده‌اند، ببینند و همچنین قوت قلبی برای شاه و دار و دسته‌اش باشند و با این کار خودشان جشن پیروزی بگیرند.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: دانشجویان قبل از اینکه نیکسون وارد شود اعتراض‌هایی داشتند علیه این کار رژیم و علیه آمریکا که کودتا را رهبری کرده بود، چون تا قبل از این حادثه آنچه که بیشتر منفور بود دولت انگلیس بود و برنامه‌ها عموماً انگلیسی بودند اما با کودتای آمریکایی 28 مرداد، این دولت تمام قد پشت سر شاه ایستاد و حالا نیکسون می‌خواست با آمدن خود حمایت آمریکا را از شاه عملاً نشان دهد، علی‌القاعده رژیم تصمیم گرفت که این اعتراضات را سرکوب کند و حتی روز قبل از آن دربان‌های دانشگاه شنیده بودند که افسران گاردی که می‌آمدند گفته بودند که باید چند تن از دانشجویان را در سردر دانشگاه شقه کنیم تا عبرتی برای دیگران شود.
وی گفت: به هر حال روز 16 آذر به‌شدت دانشگاه نظامی بود و دانشجویان احساس کرده بودند که ممکن است اتفاقاتی بیفتد، بنابراین سعی می‌کردند بهانه‌ای به دست نیروهای گارد جاویدان شاه ندهند و سرکلاسشان رفتند. سربازان گارد تا پشت در کلاس مهندس شمس که نقشه‌برداری درس می‌داد آمدند و با مسلسل وارد کلاس‌ شدند. دانشجویان نتوانستند تحمل کنند و تظاهرات و شعار علیه این اقدام شروع شد، چون کلاس جایی بود که محبوس می‌شدند و یا ضرب و شتم می‌شدند بنابراین به راهروی دانشکده فنی ‌آمدند و مقابل آن کلاس‌ها هم که آزمایشگاه دانشکده فنی است (فکر می‌کنم آن موقع آزمایشگاه شیمی بود و  شیشه‌های بزرگی داشت) صبرشان لبریز شد و شروع به شعار دادن کردند. شعارهای ضد استعماری، ضد حضور نیکسون و ضد حکومت کودتای 28 مرداد که رگبار گلوله‌ها در بین دانشجویان باز شد و متأسفانه تعدادی از دانشجویان به زمین ریختند و تعدادی هم مجروح شدند. دانشجویان سعی می‌کردند از گوشه‌ای بگریزند اما اطراف دانشکده را هم محاصره کرده بودند.
مصطفی چمران نیز آن زمان دانشجوی دانشکده فنی بود و برادر بزرگ‌ترمان دکتر عباس چمران نیز دانشجوی سال بالاتر همان دانشکده بود. در اثر فشاری که در راهرو بود شیشه‌های آزمایشگاه شکست و دست مصطفی هم پاره شد که او را به بیمارستان منتقل کردند. سه نفر از دانشجویان به نام‌های شریعت رضوی، قندچی و بزرگ‌نیا در همان جا به خاک افتادند و به شهادت رسیدند و حدود 18-17 نفر هم مجروح شدند.
وی ادامه داد: چیزی که من به خاطر دارم شهید چمران از آن زمان نقل می‌کرد شعارهایی بود که آنها سر می‌دادند  خصوصاً بزرگ‌نیا علیه نیکسون، کودتاچیان 28 مرداد و علیه استبداد و امپریالیسم آمریکا.
چمران با اشاره به اینکه به طور کلی مبارزه آن روز در کل کشور ضد استبدادی و ضد استکباری بود، افزود: این‌ دو همیشه در کنار هم بودند و این مبارزه تا انقلاب اسلامی ادامه یافت و هم‌اکنون نیز کماکان ادامه دارد و متأسفانه دشمنی‌ها و بغض‌ و کینه دولت آمریکا را می‌بینیم که بعد از سال‌ها نسبت به ملت‌ما همچنان ابراز می‌گردد.وی ماهیت استکبارستیزی جنبش 16 آذر را کاملاً روشن و واضح دانست و تصریح کرد: اعتراض به کودتای آمریکای 28 مرداد، سقوط حکومت مصدق، آمدن شاه، ارتشبد زاهدی و امپریالیسم آمریکا و باز شدن پای انگلیس و کمپانی‌های بزرگ به کشور ماهیت مبارزات دانشجویی آن زمان بود و این ماهیت تغییر‌ناپذیر است، همانگونه که اگر روزی حضرت امام حسین(ع) علیه یزد جنگیده و قیام عاشورا را به راه‌ انداخته اکنون نمی‌شود بعد از مدتی ماهیت این قیام را عوض کرد یا ظاهرش را تغییر داد.اگر هم کسی چیزی بگوید تاریخ در این زمینه بسیار گویاست و خوشبختانه باقی مانده و چیزی نیست که زائل شدنی و محو شدنی باشد. چمران در پایان گفت: امروز هم کسانی که ضد آمریکا بجنگند تحت فشارند. در دولت‌های گذشته هم این بحث بود و رسماً مطرح می‌شد که بین ما و آمریکا دیوار بلند کشیده شده و از 28 مرداد ملت ما تلخی دخالت‌های آشکار آمریکا را در کام خود دارند. حال اگر عده‌ای هنوز دنبال همان رژیم باشند و بخواهند از آنها حمایت بکنند انسان‌هایی بسیار عقب‌مانده و وامانده‌های تاریخ هستند.

 
 
 
 
دلیل یا دلایل مشوش شدن فضای پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم چه بود؟

راهپیمایی اعتراض آمیز در سراسر كشور

راهپیمایی اعتراض آمیز در تهران

تجمع دانشجویان در مقابل سفارت انگلیس

احمدی‌نژاد در اصفهان 1388/9/11

پایان بادکنک سبز!

کینه غرب

16آذر آمریکا را زیر پا می گذاریم

کرباسچی بالاخره آفتابی شد!

خشونت ممنوع!

دخیلک یا آمریکا

جنبش سبز=حذف جمهوریت و اسلامیت نظام

تصویر منتشر نشده از احمدی‌نژاد و ثمره در کردستان

تعهدنامه شیخ غلامحسین کرباسچی

كاریكاتور: پیمان رفاقت!

میرحسن؛ پایان یک رویا!

كاریكاتور:جوایز ساختگی بدهید

آوارگان یمنی

اتحاد سبز غرق می شود!

احمدی‌نژاد در جمع ایرانیان مقیم ترکیه

بیانیه موسوی!!

کاریکاتور:پیام جین‏شارپ به سبزی‏ها:برهنه شوید!

هندوانه سبز زیر بغل کروبی

طرح/ما بیشماریم...!

تجمع دانشگاهیان شیراز در دفاع از حریم قانون

طرح/ راه اندازی آزمایشی تلویزیون سبز

کاریکاتور: جمع آشوب

قلبهای بیمار [جوان آنلاین/میثم محمدحسنی]

The game is over [جوان آنلاین/میثم محمد حسنی]

روایت تصویری ضدانقلاب از کاهش شدید پیاده‌نظام سبزها

سایت موسوی برای فروش گذاشته شد!

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic