● امام(ره) تا لحظه ای كه زنده بود، با مستكبران تنش داشت/ شعار "نه‎غزه نه‌لبنان" مخالف شرع، شرف و قانون اساسی
دکتر حسن رحیم‌پور ازغدی در همایش "تفكر بسیجی و گفتمان انقلاب" كه در مجتمع فرهنگی دانشجویی 13 آبان، لانه جاسوسی سابق امریکا برگزار شد، با بیان این که برای تحلیل گفتمان انقلاب اسلامی، کار تئوریک ضروری است، اظهار داشت: در بررسی های تئوریک، تفاوت ها و شباهت های ایدئولوژی انقلاب با دیگر مکاتب و ایدئولوژی ها مشخص می شود.
● تایم: جنبش سبز ایران از آمریكا درخواست كمك كرده است
به گزارش فارس، مجله آمریكایی "تایم " در گزارشی نوشت: پس از بیش از پنج ماه، جنبش سبز مخالف ایران برای درخواست كمك به آمریكا روی می‌‌آورد.
● انتقاد لاریجانی از فضای تهمت زنی در کشور!
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: گستره فکری رهبر معظم انقلاب اسلامی در مسائل فرهنگی، سیاسی و دیپلماتیک و سعه صدر ایشان به گونه ای است که همه گرایش های سیاسی می توانند فعالانه به ایشان تکیه کنند و انحصاری هم در این زمینه وجود ندارد و ایشان اجازه چنین انحصاری را نمی دهند.
● پاسخ آیات عظام مکارم شیرازی و نوری همدانی به استفتاء روزنامه‌نگاران
جنبش «آشوب‌طلب و بدعت‌آفرین‌ سبز» پس از آنکه ‌157 روز آبستن مرام‌ها و ایدئولوژی های آنارشیستی و تخیل‌گرایانه بود سرانجام با زایش یک تئوری ناقص‌الخلقه به نام «دین سبز» فارغ شد!
● مازیار بهاری: تلاش می کردیم تنور اغتشاشات گرم باشد!
مازیار بهاری فیلمساز وخبرنگار شبکه های غربی است که پس ازآزادی از زندان با قرار وثیقه 300میلیونی به ‏خارج گریخت . وی اخیرا در گفت و گویی با سی ان ان اظهاراتی مبنی بر شجاعتهای خود در دوران بازداشت! ‏داشته است.
● پرونده بی‌فرجام «استات‌اویل» در ایران
دولت آمریکا پیگرد قضایی شرکت نفتی استات‌اویل در مورد یک پرونده رشوه‌خواری در ایران را که به سال 2002 برمی‌گردد، متوقف کرد. البته این موضوع برای کشوری که اقتصاد لیبرالی بر آن حاکم است و درگیر بیرون کشیدن خود از گرداب بزرگ‌ترین ورشکستگی تاریخی می‌باشد تا حدودی طبیعی است، چرا که هدف برای این کشور وسیله را توجیه می‌کند اما هنوز یک سوی دیگر این پرونده رشوه بزرگ که به ایران بازمی‌گردد نتوانسته جامعه و افکار عمومی را اقناع کند.
● سخنرانی علیرضا زاکانی در دانشگاه امام صادق(ع): یکی از نزدیکان لاریجانی، تبریک به رییس جمهور منتخب را خط زده بود
نكته دیگر این است كه روز بعد از روز قدس،‌هاشمی رفسنجانی در جایی اعلام كرده بود كه جمعیت افراد در روز قدس 50-50 بوده است یعنی نصف جمعیت حاضر را حامیان موسوی تشكیل داده بودند در حالی كه بالاترین تخمین‌ها از جمعیت 40-50 هزار نفری آنها خبر می‌داد. البته بعدها مشخص شد كه این نكته را لاریجانی به هاشمی رفسنجانی انتقال داده است.
● آمریکاپرونده رشوه‌خواری آقازاده اغتشاشگر را متوقف کرد
دولت آمریکا پیگرد قضایی شرکت نفتی استات اویل در مورد یک پرونده رشوه خواری در ایران را که به سال 2002 بر می گردد متوقف کرده است.بر اساس گزارش رویترز یک مقام شرکت نرو‍ژی استات اویل گفت توافقی با کمیسیون سهام و اوراق بهادار آمریکا، وزارت دادگستری و دفتر دادستانی این کشور حاصل شده است که بر اساس آن موضوع معامله استات اویل با موسسه هورتون حل و فصل شده است.
● مهدی هاشمی؛ از ابوعلی سینا تا جونیور
به گزارش خبرگزاری‌های خارجی در فاصله سال‌های (1997 تا 2003)، (82-76) یك حساب بانكی به نام سیاكل در بانك خصوصی لومبارد فرانسه برای فردی به نام «بیژن دادفر» فعال می‌شود. در فاصله دسامبر 1998 تا آگوست 2003، طی دو مرحله یك‌بار 30 میلیون یورو و بار دیگر مبلغ 45 میلیون یورو به این حساب واریز و در آن نگهداری می‌شود.
● حاشیه‌ای بر اظهارات اخیر سیدمحمد خاتمی
«شب بخیر»!اکنون رئیس‌جمهور سابق، طی اظهاراتی در جمع گروهی از دانشجویان همسو با خود مطالب و سؤالاتی بیان کرده که در پاسخ به این مطالب باید گفت: شب بخیر آقای پرزیدنت سابق!
● عقب نشینی آشکار خاتمی
سرانجام سیدمحمد خاتمی هم به انحراف در جنبش سبز با این جملات اذعان کرد: کاش حاکمیت می‌گفت آقای موسوی بیا به صحنه و این جنبش را مدیریت کن که جنبش از مسیر خودش منحرف نشود.
● «حالا وقتشه»! اسم رمزی از شورش‌های رنگی اروپای شرقی
«حالا وقتشه» ! این اسم رمزی است که محمدرضا تاجیک مشاور اعظم میرحسین موسوی و رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری دوران خاتمی در تحلیل بسترهای شکل‌گیری جنبش موسوم به سبز مطرح می‌کند.
● سخنان همین دانشجوی دختر برای حامیان موسوی كافی است
یكی از دانشجویان دختر دانشگاه امام خمینی(ره) انتقاداتی را به میرحسین موسوی وارد كرده و برخی از جملات حضرت امام(ره) در انتقاد از موسوی را بازخوانی كرد كه رسایی نیز در پایان سخنان این دانشجوی دختر گفت: سخنان همین خانم برای آن جمعیت كفایت می‌كرد.
● محسن هاشمی: شایعه ریزش مترو را خودمان دامن زدیم تا پول بگیریم!
در حالی که مشکلات مترو طی روزهای اخیر نارضایتی گسترده شهروندان را به دنبال داشت، شهرداری تهران و مسئولین مترو به جای پاسخگویی به مردم، بحث بودجه را پیش کشیدند تا هم از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده باشند و هم توپ را در میدان حریف سیاسی انداخته باشند.
● کوچک‌زاده:روش لاریجانی در اداره مجلس جانبدارانه است/ مطهری درباره بودجه مؤسسه صدرا و سنایی درخصوص هزینه‌های انتخاباتی‌اش توضیح دهد
مهدی کوچک‌زاده در گفت‌وگو با رجانیوز، در خصوص اظهارات برخی مخالفین نسبت به محصولی با بدون مبنا خواندن این موارد و توهین آمیز بودن آن‌ها اظهار داشت: آنچه که امروز در صحن علنی مجلس در نطق مخالفین آقای محصولی بیان شد، خلاف شأن و جایگاه تریبون مجلس بود.
● عباس سلیمی نمین: هاشمی رفسنجانی دو بار میرحسین را فریب داده است
و در پاسخ به سوال یک یاز دانشجویی سخن می‌گفت، عنوان کرد: "میرحسین موسوی اگرچه شخصیتی سیاسی است اما ثابت کرده است که تاکنون در تاریخ سیاسی زندگیش دوبار فریب هاشمی را خورده است."
● پرده‌برداری مرعشی از استراتژی جدید اصلاح‌طلبان
مرعشی که اخیرا اعتراف‌کنندگان در دادگاه‌ متهمان کودتای مخملی را "بیمار" یا مبتلا به "ضعف شخصیتی" دانسته است، در مصاحبه با خبرگزاری ایلنا واکنش مناسب اصلاح‌طلبان به انتخابات پیش رو را، "تحریم" دانست.
● آدمی که شهوت قدرت وجودش را گرفته پیرو خط امام است؟/ وقتی رأی نمی‌آورند حاضرند شهری به آتش کشیده شود
حجت الاسلام دکتر سید حمید روحانی، رئیس بنیاد تاریخ پژوهی ایران معاصر و از یاران و نزدیکان امام خمینی از ابتدای نهضت، در سخنان مهمی در افتتاحیه طرح تفسیر آفتاب بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به تبیین شاخصه های خط امام و ارتباط آن با مدعیان امروزی آن پرداخت.
● نماینده کلیمیان:ستاد بحران سازی علیه دولت احمدی نژاد شکل گرفته است
سیامک مره صدق در گفت و گو با ایرنا تاکید کرد: ستاد بحران سازی که برای کارشکنی در راه دولت تشکیل شده است دوست ندارد که دولت در کارهایش موفق باشد و به شیوه های مختلف برای زمین زدن دولت فعالیت می کنند.
● آقازاده آشوبگر در«برایتون»/ ملاقات با مقامات وزارت خارجه انگلیس
آقازاده آشوبگر اخیرا از طریق یکی از عناصر ایرانی وابسته به یک نهاد امنیتی انگلیس با برخی از عناصر وزارت امور خارجه انگلیس در این کشور ملاقات کرده است.
● سخنگوی جبهه پیروان:خواسته مراجع محاکمه اغتشاشگران بود
سید کمال سجادی، "تبعیت از منویات رهبر معظم انقلاب را مهمترین شرط مراجع تقلید برای وحدت" خواند و اعلام کرد: ایشان خواستار مجازات اغتشاشگران و هدایت کنندگان ناآرامی‌های اخیر شدند.
● رمزگشایی از سینه‌چاکی صادقانه و بی‌مزد! آینده برای خاندان هاشمی
اسناد به‌دست آمده از فعالیت‌های اقتصادی تیم خبری سایت آینده از خدمات صادقانه و بی‌مزد و منت! گردانندگان این سایت به خانواده هاشمی رفسنجانی به‌ویژه محسن هاشمی به‌عنوان مدیرعامل متروی تهران و حمله به منتقدان آن در تمام سطوح رمزگشایی کرد.
● جایزه AIB به BBC؛ پاداش هدایت آشوب‌های پس از انتخابات ایران
در حالی که اغلب تحلیلگران سیاسی تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی را متهم به نقش آفرینی های هدفمند در اغتشاشات بعد از انتخابات می دانند، جایزه "واضح‌ترین پوشش یک رویداد خبری" در سال 2009 از سوی یک اتحادیه غیردولتی به این شبکه اختصاص یافت.
● رگباران یک اعتراض مدنی توسط گارد ملی امریکا
استفاده از ارتش امریکا در مقابله با دانشجویان دانشگاه "كنت استیت" که در اعتراض به جنگ ویتنام در ماه مه 1970 صورت گرفت و طی آن گارد ملی اوهایو دست به کشتار این دانشجویان زد.
● روزنامه نگاران اصلاح طلب میهمان ویژه کنفرانس صهیونیست ها و بهایی ها
این کنفرانس توسط گروه موسوم به "پژوهشگران حامی صلح در خاورمیانه" (SPME) و با موضوع "جمهوری اسلامی ایران: تحلیل چند وجهی از حکومت دینی، ملی گرایی و نمایش قدرت این کشور" در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری با حمایت جامعه یهودیان "کلیولند" ایالت اوهایوی آمریکا و مرکز مطالعات یهود در دانشگاه "کیس وسترن" برگزار گردید.
● دفاع جانانه حامی میرحسین از سکولاریسم در بی.بی.سی
چیزی که قبل از هر چیز باعث تعجب ببنندگان شد وضعیت حجاب زننده حقیقت جو در این برنامه بود. وی که در ایران همیشه با چادر در مراسم ها و مجلس حضور می یافت اکنون با بلوز و دامن کوتاه روبروی مجری برنامه نشسته و به سوالات وی پاسخ می داد.
● موسوی و کروبی در پرده آخر
ناقضات رفتاری- گفتاری دوم خردادی‌ها و در رأس آنها آقایان موسوی و کروبی که شکست سنگینی را برای طیف اصلاحات در پی داشت آخرین پرده بود؛ پرده‌ای آکنده از تناقض و دوگانگی.
● چهره اصلی موسوی‌خوئینی
موسوی‌خوئینی‌ها توانسته بودند با کلاس‌های تفسیر قرآن خود جریان‌های نفاق دیگری را هم به وجود آورد. در کل نگاه موسوی خوئینی‌ها از ابتدا با نگاه امام (ره) و شاگردان حقیقی امام (ره) و فقه سنتی متعارض و متفاوت بوده و قدری مسائل شخصی هم در این رابطه هست.
● چگونه شبکه‌های اجتماعی به آشوب‌ها در ایران شکل دادند؟
پایگاه اینترنتی مؤسسه تحقیقاتی هریتیج گزارشی به قلم جیمز.جی.کارافانو (James jay carafano ) پژوهشگر ارشد مطالعات امنیت ملی موسسه تحقیقاتی هریتیج امریکا که دارای 25 سال سابقه خدمت در ارتش امریکا تا درجه سرهنگ دومی است، منتشر کرد که به نقش شبکه‌های اجتماعی و اینترنتی در حوادث پس از انتخابات ایران اختصاص دارد.
● سخنرانی بسیار مهم آقای هاشمی رفسنجانی
اوایل انقلاب به تیپ عمامه به سر و روحانی با یك چشم نگاه میكردید و حال كه دو سال گذشته، صفوف مشخص شده و جامعه فهمیده كدام روحانی حق و كدام ناحق بود، چه كسی راست و چه كسی دروغ میگفت.
 
 
 
اصولگرایان مجلس:فتنه گران دست از قهر با ملت بردارید

فراکسیون اصولگرایان مجلس خطاب به فتنه گران و اختلاف انگیزان مخالف آرای ملت اعلام کرد: ما خیر خواهانه توصیه می‌کنیم دست از رفتارهایی که بوی لجبازی سیاسی از آن استشمام می‌شود بردارند و خود را در میدان قهر انقلابی ملت ایران قرار ندهند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی خانه ملت، فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی به مناسبت فرا رسیدن 16 آذر روز دانشجو، بیانیه‌ای صادر کرد. متن بیانیه فراکسیون اصولگرایان مجلس بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
16 آذر بیانگر روحیه ایستادگی جوانان و دانشجویان کشور در مقابل استکبار آمریکا و استبداد رژیم پهلوی است. در شرایط سخت خارجی و داخلی کشور، دانشجویان توانستند راه مبارزه ضد استعماری و ضد استبدادی را توانی مضاعف بخشند و به همین جهت این نماد همچنان در کشور ما با درخشندگی ارزش تفکر سیاسی دانشجویی کشور را نمایانگر است.
این بیانیه می‌افزاید: در طول تاریخ حرکت‌های دانشجویی، چه قبل از انقلاب اسلامی و چه بعد از آن به دلیل آگاهی‌های محیط دانشجویی، این قشر ارزشمند نقش بسزایی در حرکت‌های مترقی داشته‌اند. سهم سنگین دانشجویان در مبارزات ضد استبدادی با دیکتاتوری شاه در طول چند دهه افتخار آمیز است. اقدام مترقی مقابل سفارت آمریکا در ابتدای انقلاب حکایت از درک دقیق از دشمنان واقعی انقلاب و داشتن روحیه مبتکرانه دانشجویان داشت که امام‌خمینی‌(ره) در ستایش آن حرکت انقلابی، آن را " انقلاب دوم " نامید.
حضور غیرتمندانه دانشجویان در جبهه‌های دفاع مقدس حکایت از روحیه مجاهدت فی‌سبیل‌الله و از خود گذشتگی در راه آرمان‌های انقلاب و میهن اسلامی داشته است. در تمامی صحنه‌های سرنوشت ساز داخلی نیز جریان‌های دانشجویی با احساس مسئولیت ورود آگاهانه را متجلی نموده‌اند و شاهد تنوع عقاید سیاسی دانشجویان در قلمروهای سیاسی داخلی بوده‌ایم که این امر هر گاه در چارچوب قوانین جاری کشور ساماندهی شد بر توانمندی و تعمیق حرکت‌های دانشجویی افزوده است.
این بیانیه تاکید می‌کند: اینک با این گذشته پر فروغ، محیط‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های دانشجویی در شرایط حساس دیگری قرار گرفته است و مطمئن هستیم با توجه به تجربیات گذشته و راهنمایی‌های اولیای دین و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (دامت‌برکاته) و با درک صحیح از وقایع، سهم خود را در صیانت از دستاوردهای انقلاب اسلامی به انجام می‌رسانند.
هرچند حوادث پس از انتخابات اخیر تلخی‌هایی را به وجود آورد که عملاً برجستگی حضور چشمگیر ملی را کم فروغ نمود اما چنانچه با نقادی صحیح همراه شود، حامل پیام‌هایی برای آینده کشور و اصلاحات اصیل در برخواهد داشت و ما توصیه می‌کنیم صاحب نظران و محققان سیاسی دراین زمینه تلاش نمایند تا فضای غبار آلود سیاسی که محیط رشد حرکت‌های احساسی و غیر عقلانی و زمینه دخالت‌های سیاسی و فرهنگی بیگانگان است به فضای عقلانی بر مبنای گفتگوهای سازنده تبدیل گردد.
در ادامه این بیانیه می‌افزاید: برای ژرف اندیشان سیاسی علائم و نشانه‌های بسیاری چه قبل و چه بعد از انتخابات حاصل شده است که نشان می‌دهد جدای از بعضی حرکت‌های ناصحیح داخلی که زمینه کشمکش‌های سیاسی را مهیا نمود، یک اراده و طراحی سامان یافته جهت استفاده ازبستر انتخابات برای هدف تحقق نظر آمریکا در تغییر شرایط ایران وجود داشته است و این طراحی و اراده به موازات التهابات سیاسی داخلی و گاه با تحریک آنان در جهت عمیق‌تر و شعله‌ورتر شدن این مشاجرات، قصد دیگری جدای از بحث انتخابات داشته و در جهت تحولاتی بوده است که ملت ایران را از منافع ملی خود دور و به نحوی با زمینه سازی غفلت سیاسی، امیال خود را دنبال کنند.
گزارش تحلیلی 156 صفحه‌ای مرکز سابان برای موسسه تحقیقاتی بروکینگز (The saban center for middle East policy at the brookings Institution) در ژوئن 2009 (قبل از نا آرامی‌های تهران) بخشی از این طراحی را نمایان می‌کند.
در تدوین این گزارش که شخصیت‌های با سابقه‌ای نظیر " مارتین ایندیک "، " کنت پولاک "، " دنیل بایمن "، " سوزان ملونی "، " مایکل اوهنلون " و " براسل ویدل " دست داشتند، تحت عنوان " کدام راه به سوی ایران - گزینه‌های استراتژی نوین آمریکا " نقشه آنان را روشن نموده است. دراین گزارش، 9 گزینه پیش روی رهبران ایالات متحده آمریکا قرار داده‌اند. از سناریوی ترغیب تا سیاست تعامل و یا سناریو حملات نظامی مستقیم یا توسط رژیم صهیونیستی و در نهایت سناریو انقلاب مخملی جنبش مردمی با تحریک جریان‌های داخلی و اقلیت‌های ایرانی و گروه‌های اپوزسیون و حتی در شرایط ضروری حرکت نظامی در حمایت آنان، مطرح کرده‌اند و مورد ارزیابی قرار داده‌اند. با تحلیل همه سناریوها در این گزارش توصیه شده است سناریو انقلاب مخملی باید مورد توجه قرار گیرد چون می‌توانند با مشروع‌ترین روش و حضور گسترده‌ای از اقشار مردم، به آرزوهای خود برسند.
در این گزارش با صراحت آمده است:
- از زمان تحقق انقلاب اسلامی در سال 1979 تاکنون، رهبری ایران انزجار شدید خود را نسبت به ایالات متحده نشان داده است.
- هرچند واشنگتن از سال 1979 ترفندهای متعددی را از جنگ افروزی غیر علنی گرفته تا واگذاری امتیازات به طور یکجانبه در رابطه ایران به کار گرفته است و اگر چه این ترفندها از " دردسر آفرینی " ایران کاسته است، اما هیچ یک از این تاکتیک‌ها نتوانسته تهران را اولاً متقاعد به قطع حمایت از گروه‌هایی مثل حماس و حزب‌الله کند و ثانیاً به تلاش‌های کسب ظرفیت هسته‌ای ایران مهر ختم بزند.
- لذا در طول سال‌های 2005 تا 2006 به نظر می‌رسد ایالات متحده آمریکا ضعیف شده و در حال عقب نشینی است و در عین حال چنین به نظر می‌رسد که ایران رهبری ائتلاف نوین از " معترضین " را به عهده گرفته است و این خطر وجود دارد که آنها بتوانند دور نمای استراتژیک خاورمیانه را دچار تحول کنند.
- دولت جدید آمریکا باید با توجه به این گزارش، استراتژی نوینی جهت بر طرف نمودن یا چاره کردن یا محدود ساختن تهدید ایران در نظر گیرد.
- بهترین گزینه تحقق این استراتژی، سناریو انقلاب مخملی با بهره گیری از حرکت اصلاح‌طلبان ایران است و ما مدارک قابل توجهی داریم که نشان می‌دهد بسیاری از اصلاح طلبان در طول دهه نود بطور علنی و بی‌پرده خواستار جایگزینی نظام اسلامی با مردم سالاری سکولار بوده‌اند.
این نمونه‌ای از بحث‌های کارشناسی در آمریکا است که قبل از انتخابات ارائه شد البته به دلیل نوع مدیریت صحنه در شرایط داخلی کشور پس از انتخابات بسیاری از این سنخ اطلاعات در بستر فضای عادی نه طرح گردیده‌اند و نه امکان طرح آن میسر بود و بیشتر درگیری‌های سیاسی از سنخ الفاظ تند زبانی و اتهام زنی بود که فرصت اندیشه ورزی را جهت ایجاد فضای عقلانی از بین می‌برد.
در اینکه آمریکا و برخی کشورهای غربی طراحی و ساماندهی قبلی با استفاده از فضای انتخابات جهت مقصد دیگری داشتند تردیدی نیست و مناسب است برای روشنگری افکار عمومی اصحاب رسانه‌ها و کسانی که در صحنه دیپلماسی کشور اطلاعات دقیق دارند فعالانه اطلاعات مورد نیاز را به جامعه ارائه نمایند و اینکه آنان دنبال حرکت مردمی حال به عنوان انقلاب مخملی یا هر واژه دیگری بودند نیز دلایل بسیاری وجود دارد و اینکه در تصور آنان بود که در اختلاف افکنی سیاسی داخل کشور از جریان اصلاحات در این جهت بهره گیری نمایند نیز دلایلی موجود است. البته قصد ما اتهام زدن به یک جریان سیاسی نیست چه بسیاری از افراد صاحب نظر و انقلابی جریان اصلاحات با رویت این استراتژی دشمن، آنان را مأیوس کردند اما همه جریان‌های سیاسی باید توجه داشته باشند که به نوعی رفتار نکنند که دشمن در آنها طمع کند. البته ما مطمئن هستیم به جز اندکی، افراد اصیل انقلابی در همه جریان‌های سیاسی وجود دارند.
مهم این است که درک درستی از صحنه سیاسی در شرایط فعلی حاصل شود:
1- بدون تردید این آخرین دشمنی آمریکا با ملت ایران نخواهد بود و کسانی که راه امام‌خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب را درک نموده‌اند و یا خود را پیرو این مسیر می‌دانند باید بیش از همیشه با هوشیاری رفتار غلط اند از و دغل کارانه آمریکا را مورد توجه قرار دهند و با ساده‌انگاری و خام اندیشی فریب ادبیات متفاوت آمریکا را نخورند، آنگونه که رهبر معظم انقلاب در آستانه 13 آبان در سخنان ارزشمند خود به همه مسئولان انذار دادند و سخن از مذاکره آنان تور فریبکارانه‌ای است جهت خلع سلاح کردن جمهوری اسلامی در افکار عمومی و نه احقاق حقوق ملت ایران که در مسائل جاری هسته‌ای ایران مشاهده شد که رفتار آمریکا در این امر استفاده از ابزار مذاکره جهت توجیه افکار عمومی به روش متفاوت متخذه آنان برای تحمیل چیزی بود که از بین بردن بخشی از سرمایه ملی ایران در آن نهفته بود که با هوشیاری ملی و تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب نقش بر آب شد لذا ساده لوحی است که دشمنی آشکار آمریکا چه در بحث هسته‌ای و چه در مسائل داخلی و چه مسائل منطقه را نادیده انگارند و دل به تغییر لحن آن خوش دارند.

عده‌ای از دست‌اندرکاران انتخابات با مواضع خود، فرصت نقش‌آفرینی دشمن را فراهم نمودند
2- فتنه انگیزی دشمن در داخل بر زمینه‌هایی استوار گشت از جمله فضای خصومت و دشمنی سیاسی بلا وجه در کشور که جزو مکروهات سیاسی این دوره انتخابات بود و همین فریب خوردن عده‌ای از دست‌اندرکاران سیاسی انتخابات، اعم از کاندیداها و یا طرفداران آنان که با بیان و یا نوشته‌های خود و به طور کلی مواضع خود، فرصت بازیگری و نقش آفرینی مخرب دشمن را فراهم نمودند. این قصور یا تقصیر کوچکی نیست که علیرغم تذکرات مکرر خیرخواهان کشور همچنان در این مسیر گام بر می‌دارند. نه تنها هیچ انتظاری از افراد با سابقه در انقلاب نیست که با مشاهده قرائن مختلف خارجی در ایجاد درگیری بین مردم در کشور، این راه را طی کنند که حتما موضع انقلابی گذشته آنان اقتضا دارد در وفاداری به راه امام و تفکر سیاسی آن مرد الهی و تبعیت از ولایت فقیه، اصلاح مسیر نموده و در همراهی با ملت و ید واحده شدن، آمریکا و ایادی آنان را مایوس نمایند و منافع ملی کشور را دنبال کنند و تصور نکنند حفظ حقوق ملت به آن است که با چنین روش‌هایی که بعضا در این مدت عوارض آن را مشاهده نمودند، زمینه‌های دودستگی و بدبینی بین مردم فراهم گردد.
ما خیر خواهانه مجدداً به آقایان توصیه می‌کنیم دست از رفتارهایی که بوی لجبازی سیاسی از آن استشمام می‌شود بردارند و خود را در میدان قهر انقلابی ملت ایران قرار ندهند و از تبعات این رفتارها که منجر به ضربه به روحیه عده‌ای از جوانان می‌شود، بپرهیزند.

قوه قضاییه به تخلف افرادی که به هر دلیل ستم بر انقلاب روا داشتند رسیدگی کند
3- از مسئولان محترم کشور در چنین شرایطی انتظار دقت نظر و دور اندیشی سیاسی مضاعف می‌رود. دامن زدن به اختلافات و به دلیل هر اختلاف نظری آن را تبدیل به ماجرای سیاسی کردن و یا با اقدامات غیر متعارف زمینه سوء استفاده و سوء تفسیر دیگران را فراهم کردن، دور از روحیه انقلابی و وفاداری به راه و سلک امام‌خمینی(ره) و مقام معظم رهبری است. تذکار رهبری در سخنان ارزشمند روز غدیر که مسئولان را انذار دادند که با نوع عمل خود زمینه سوءاستفاده دشمن را فراهم نکنند، به همین وجه بوده است که امیدواریم مسئولان هم دریافت درستی از شرایط داشته و با پایان انتخابات، اصلاحات لازم در رفتار حکومتی خود به عمل آورده و راه و رسم سیستم اداری کشور را به درستی محقق نمایند.
4- از قوه قضاییه می‌خواهیم در رسیدگی به حوادث پس از انتخابات چه از جانب کسانی که به هر دلیل ستم بر انقلاب روا داشتند و منجر به ضربه حقوق ملی کشور شدند که نوعی خیانت محسوب می‌شود و چه کسانی که در این حوادث بلاوجه حقوقشان ضایع شد و یا مورد ستم واقع شدند نظیر حوادث کوی دانشگاه و کهریزک، با عدالت و قاطعیت عمل نمایند و قانون را در مورد همه اشخاص در هر جایگاهی هستند به درستی رعایت کند.

فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی

 
 
 
 
دلیل یا دلایل مشوش شدن فضای پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم چه بود؟

راهپیمایی اعتراض آمیز در سراسر كشور

راهپیمایی اعتراض آمیز در تهران

تجمع دانشجویان در مقابل سفارت انگلیس

احمدی‌نژاد در اصفهان 1388/9/11

پایان بادکنک سبز!

کینه غرب

16آذر آمریکا را زیر پا می گذاریم

کرباسچی بالاخره آفتابی شد!

خشونت ممنوع!

دخیلک یا آمریکا

جنبش سبز=حذف جمهوریت و اسلامیت نظام

تصویر منتشر نشده از احمدی‌نژاد و ثمره در کردستان

تعهدنامه شیخ غلامحسین کرباسچی

كاریكاتور: پیمان رفاقت!

میرحسن؛ پایان یک رویا!

كاریكاتور:جوایز ساختگی بدهید

آوارگان یمنی

اتحاد سبز غرق می شود!

احمدی‌نژاد در جمع ایرانیان مقیم ترکیه

بیانیه موسوی!!

کاریکاتور:پیام جین‏شارپ به سبزی‏ها:برهنه شوید!

هندوانه سبز زیر بغل کروبی

طرح/ما بیشماریم...!

تجمع دانشگاهیان شیراز در دفاع از حریم قانون

طرح/ راه اندازی آزمایشی تلویزیون سبز

کاریکاتور: جمع آشوب

قلبهای بیمار [جوان آنلاین/میثم محمدحسنی]

The game is over [جوان آنلاین/میثم محمد حسنی]

روایت تصویری ضدانقلاب از کاهش شدید پیاده‌نظام سبزها

سایت موسوی برای فروش گذاشته شد!

 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو