تبلیغات
ایران ما - جنبش‌های دانشجویی نباید پیاده نظام سردمداران توسعه لیبرالی شوند
 
● امام(ره) تا لحظه ای كه زنده بود، با مستكبران تنش داشت/ شعار "نه‎غزه نه‌لبنان" مخالف شرع، شرف و قانون اساسی
دکتر حسن رحیم‌پور ازغدی در همایش "تفكر بسیجی و گفتمان انقلاب" كه در مجتمع فرهنگی دانشجویی 13 آبان، لانه جاسوسی سابق امریکا برگزار شد، با بیان این که برای تحلیل گفتمان انقلاب اسلامی، کار تئوریک ضروری است، اظهار داشت: در بررسی های تئوریک، تفاوت ها و شباهت های ایدئولوژی انقلاب با دیگر مکاتب و ایدئولوژی ها مشخص می شود.
● تایم: جنبش سبز ایران از آمریكا درخواست كمك كرده است
به گزارش فارس، مجله آمریكایی "تایم " در گزارشی نوشت: پس از بیش از پنج ماه، جنبش سبز مخالف ایران برای درخواست كمك به آمریكا روی می‌‌آورد.
● انتقاد لاریجانی از فضای تهمت زنی در کشور!
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: گستره فکری رهبر معظم انقلاب اسلامی در مسائل فرهنگی، سیاسی و دیپلماتیک و سعه صدر ایشان به گونه ای است که همه گرایش های سیاسی می توانند فعالانه به ایشان تکیه کنند و انحصاری هم در این زمینه وجود ندارد و ایشان اجازه چنین انحصاری را نمی دهند.
● پاسخ آیات عظام مکارم شیرازی و نوری همدانی به استفتاء روزنامه‌نگاران
جنبش «آشوب‌طلب و بدعت‌آفرین‌ سبز» پس از آنکه ‌157 روز آبستن مرام‌ها و ایدئولوژی های آنارشیستی و تخیل‌گرایانه بود سرانجام با زایش یک تئوری ناقص‌الخلقه به نام «دین سبز» فارغ شد!
● مازیار بهاری: تلاش می کردیم تنور اغتشاشات گرم باشد!
مازیار بهاری فیلمساز وخبرنگار شبکه های غربی است که پس ازآزادی از زندان با قرار وثیقه 300میلیونی به ‏خارج گریخت . وی اخیرا در گفت و گویی با سی ان ان اظهاراتی مبنی بر شجاعتهای خود در دوران بازداشت! ‏داشته است.
● پرونده بی‌فرجام «استات‌اویل» در ایران
دولت آمریکا پیگرد قضایی شرکت نفتی استات‌اویل در مورد یک پرونده رشوه‌خواری در ایران را که به سال 2002 برمی‌گردد، متوقف کرد. البته این موضوع برای کشوری که اقتصاد لیبرالی بر آن حاکم است و درگیر بیرون کشیدن خود از گرداب بزرگ‌ترین ورشکستگی تاریخی می‌باشد تا حدودی طبیعی است، چرا که هدف برای این کشور وسیله را توجیه می‌کند اما هنوز یک سوی دیگر این پرونده رشوه بزرگ که به ایران بازمی‌گردد نتوانسته جامعه و افکار عمومی را اقناع کند.
● سخنرانی علیرضا زاکانی در دانشگاه امام صادق(ع): یکی از نزدیکان لاریجانی، تبریک به رییس جمهور منتخب را خط زده بود
نكته دیگر این است كه روز بعد از روز قدس،‌هاشمی رفسنجانی در جایی اعلام كرده بود كه جمعیت افراد در روز قدس 50-50 بوده است یعنی نصف جمعیت حاضر را حامیان موسوی تشكیل داده بودند در حالی كه بالاترین تخمین‌ها از جمعیت 40-50 هزار نفری آنها خبر می‌داد. البته بعدها مشخص شد كه این نكته را لاریجانی به هاشمی رفسنجانی انتقال داده است.
● آمریکاپرونده رشوه‌خواری آقازاده اغتشاشگر را متوقف کرد
دولت آمریکا پیگرد قضایی شرکت نفتی استات اویل در مورد یک پرونده رشوه خواری در ایران را که به سال 2002 بر می گردد متوقف کرده است.بر اساس گزارش رویترز یک مقام شرکت نرو‍ژی استات اویل گفت توافقی با کمیسیون سهام و اوراق بهادار آمریکا، وزارت دادگستری و دفتر دادستانی این کشور حاصل شده است که بر اساس آن موضوع معامله استات اویل با موسسه هورتون حل و فصل شده است.
● مهدی هاشمی؛ از ابوعلی سینا تا جونیور
به گزارش خبرگزاری‌های خارجی در فاصله سال‌های (1997 تا 2003)، (82-76) یك حساب بانكی به نام سیاكل در بانك خصوصی لومبارد فرانسه برای فردی به نام «بیژن دادفر» فعال می‌شود. در فاصله دسامبر 1998 تا آگوست 2003، طی دو مرحله یك‌بار 30 میلیون یورو و بار دیگر مبلغ 45 میلیون یورو به این حساب واریز و در آن نگهداری می‌شود.
● حاشیه‌ای بر اظهارات اخیر سیدمحمد خاتمی
«شب بخیر»!اکنون رئیس‌جمهور سابق، طی اظهاراتی در جمع گروهی از دانشجویان همسو با خود مطالب و سؤالاتی بیان کرده که در پاسخ به این مطالب باید گفت: شب بخیر آقای پرزیدنت سابق!
● عقب نشینی آشکار خاتمی
سرانجام سیدمحمد خاتمی هم به انحراف در جنبش سبز با این جملات اذعان کرد: کاش حاکمیت می‌گفت آقای موسوی بیا به صحنه و این جنبش را مدیریت کن که جنبش از مسیر خودش منحرف نشود.
● «حالا وقتشه»! اسم رمزی از شورش‌های رنگی اروپای شرقی
«حالا وقتشه» ! این اسم رمزی است که محمدرضا تاجیک مشاور اعظم میرحسین موسوی و رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری دوران خاتمی در تحلیل بسترهای شکل‌گیری جنبش موسوم به سبز مطرح می‌کند.
● سخنان همین دانشجوی دختر برای حامیان موسوی كافی است
یكی از دانشجویان دختر دانشگاه امام خمینی(ره) انتقاداتی را به میرحسین موسوی وارد كرده و برخی از جملات حضرت امام(ره) در انتقاد از موسوی را بازخوانی كرد كه رسایی نیز در پایان سخنان این دانشجوی دختر گفت: سخنان همین خانم برای آن جمعیت كفایت می‌كرد.
● محسن هاشمی: شایعه ریزش مترو را خودمان دامن زدیم تا پول بگیریم!
در حالی که مشکلات مترو طی روزهای اخیر نارضایتی گسترده شهروندان را به دنبال داشت، شهرداری تهران و مسئولین مترو به جای پاسخگویی به مردم، بحث بودجه را پیش کشیدند تا هم از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده باشند و هم توپ را در میدان حریف سیاسی انداخته باشند.
● کوچک‌زاده:روش لاریجانی در اداره مجلس جانبدارانه است/ مطهری درباره بودجه مؤسسه صدرا و سنایی درخصوص هزینه‌های انتخاباتی‌اش توضیح دهد
مهدی کوچک‌زاده در گفت‌وگو با رجانیوز، در خصوص اظهارات برخی مخالفین نسبت به محصولی با بدون مبنا خواندن این موارد و توهین آمیز بودن آن‌ها اظهار داشت: آنچه که امروز در صحن علنی مجلس در نطق مخالفین آقای محصولی بیان شد، خلاف شأن و جایگاه تریبون مجلس بود.
● عباس سلیمی نمین: هاشمی رفسنجانی دو بار میرحسین را فریب داده است
و در پاسخ به سوال یک یاز دانشجویی سخن می‌گفت، عنوان کرد: "میرحسین موسوی اگرچه شخصیتی سیاسی است اما ثابت کرده است که تاکنون در تاریخ سیاسی زندگیش دوبار فریب هاشمی را خورده است."
● پرده‌برداری مرعشی از استراتژی جدید اصلاح‌طلبان
مرعشی که اخیرا اعتراف‌کنندگان در دادگاه‌ متهمان کودتای مخملی را "بیمار" یا مبتلا به "ضعف شخصیتی" دانسته است، در مصاحبه با خبرگزاری ایلنا واکنش مناسب اصلاح‌طلبان به انتخابات پیش رو را، "تحریم" دانست.
● آدمی که شهوت قدرت وجودش را گرفته پیرو خط امام است؟/ وقتی رأی نمی‌آورند حاضرند شهری به آتش کشیده شود
حجت الاسلام دکتر سید حمید روحانی، رئیس بنیاد تاریخ پژوهی ایران معاصر و از یاران و نزدیکان امام خمینی از ابتدای نهضت، در سخنان مهمی در افتتاحیه طرح تفسیر آفتاب بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به تبیین شاخصه های خط امام و ارتباط آن با مدعیان امروزی آن پرداخت.
● نماینده کلیمیان:ستاد بحران سازی علیه دولت احمدی نژاد شکل گرفته است
سیامک مره صدق در گفت و گو با ایرنا تاکید کرد: ستاد بحران سازی که برای کارشکنی در راه دولت تشکیل شده است دوست ندارد که دولت در کارهایش موفق باشد و به شیوه های مختلف برای زمین زدن دولت فعالیت می کنند.
● آقازاده آشوبگر در«برایتون»/ ملاقات با مقامات وزارت خارجه انگلیس
آقازاده آشوبگر اخیرا از طریق یکی از عناصر ایرانی وابسته به یک نهاد امنیتی انگلیس با برخی از عناصر وزارت امور خارجه انگلیس در این کشور ملاقات کرده است.
● سخنگوی جبهه پیروان:خواسته مراجع محاکمه اغتشاشگران بود
سید کمال سجادی، "تبعیت از منویات رهبر معظم انقلاب را مهمترین شرط مراجع تقلید برای وحدت" خواند و اعلام کرد: ایشان خواستار مجازات اغتشاشگران و هدایت کنندگان ناآرامی‌های اخیر شدند.
● رمزگشایی از سینه‌چاکی صادقانه و بی‌مزد! آینده برای خاندان هاشمی
اسناد به‌دست آمده از فعالیت‌های اقتصادی تیم خبری سایت آینده از خدمات صادقانه و بی‌مزد و منت! گردانندگان این سایت به خانواده هاشمی رفسنجانی به‌ویژه محسن هاشمی به‌عنوان مدیرعامل متروی تهران و حمله به منتقدان آن در تمام سطوح رمزگشایی کرد.
● جایزه AIB به BBC؛ پاداش هدایت آشوب‌های پس از انتخابات ایران
در حالی که اغلب تحلیلگران سیاسی تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی را متهم به نقش آفرینی های هدفمند در اغتشاشات بعد از انتخابات می دانند، جایزه "واضح‌ترین پوشش یک رویداد خبری" در سال 2009 از سوی یک اتحادیه غیردولتی به این شبکه اختصاص یافت.
● رگباران یک اعتراض مدنی توسط گارد ملی امریکا
استفاده از ارتش امریکا در مقابله با دانشجویان دانشگاه "كنت استیت" که در اعتراض به جنگ ویتنام در ماه مه 1970 صورت گرفت و طی آن گارد ملی اوهایو دست به کشتار این دانشجویان زد.
● روزنامه نگاران اصلاح طلب میهمان ویژه کنفرانس صهیونیست ها و بهایی ها
این کنفرانس توسط گروه موسوم به "پژوهشگران حامی صلح در خاورمیانه" (SPME) و با موضوع "جمهوری اسلامی ایران: تحلیل چند وجهی از حکومت دینی، ملی گرایی و نمایش قدرت این کشور" در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری با حمایت جامعه یهودیان "کلیولند" ایالت اوهایوی آمریکا و مرکز مطالعات یهود در دانشگاه "کیس وسترن" برگزار گردید.
● دفاع جانانه حامی میرحسین از سکولاریسم در بی.بی.سی
چیزی که قبل از هر چیز باعث تعجب ببنندگان شد وضعیت حجاب زننده حقیقت جو در این برنامه بود. وی که در ایران همیشه با چادر در مراسم ها و مجلس حضور می یافت اکنون با بلوز و دامن کوتاه روبروی مجری برنامه نشسته و به سوالات وی پاسخ می داد.
● موسوی و کروبی در پرده آخر
ناقضات رفتاری- گفتاری دوم خردادی‌ها و در رأس آنها آقایان موسوی و کروبی که شکست سنگینی را برای طیف اصلاحات در پی داشت آخرین پرده بود؛ پرده‌ای آکنده از تناقض و دوگانگی.
● چهره اصلی موسوی‌خوئینی
موسوی‌خوئینی‌ها توانسته بودند با کلاس‌های تفسیر قرآن خود جریان‌های نفاق دیگری را هم به وجود آورد. در کل نگاه موسوی خوئینی‌ها از ابتدا با نگاه امام (ره) و شاگردان حقیقی امام (ره) و فقه سنتی متعارض و متفاوت بوده و قدری مسائل شخصی هم در این رابطه هست.
● چگونه شبکه‌های اجتماعی به آشوب‌ها در ایران شکل دادند؟
پایگاه اینترنتی مؤسسه تحقیقاتی هریتیج گزارشی به قلم جیمز.جی.کارافانو (James jay carafano ) پژوهشگر ارشد مطالعات امنیت ملی موسسه تحقیقاتی هریتیج امریکا که دارای 25 سال سابقه خدمت در ارتش امریکا تا درجه سرهنگ دومی است، منتشر کرد که به نقش شبکه‌های اجتماعی و اینترنتی در حوادث پس از انتخابات ایران اختصاص دارد.
● سخنرانی بسیار مهم آقای هاشمی رفسنجانی
اوایل انقلاب به تیپ عمامه به سر و روحانی با یك چشم نگاه میكردید و حال كه دو سال گذشته، صفوف مشخص شده و جامعه فهمیده كدام روحانی حق و كدام ناحق بود، چه كسی راست و چه كسی دروغ میگفت.
 
 
 
جنبش‌های دانشجویی نباید پیاده نظام سردمداران توسعه لیبرالی شوند

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس، شهریار زرشناس استاد دانشگاه عصر روز گذشته در نشستی با موضوع "سیر تاریخی جنبش دانشجویی " كه از سوی بسیج دانشجویی دانشكده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران در سالن شیخ انصاری این دانشكده برگزار شد، طی سخنانی و با اینكه نظام آموزش عالی یك پدیده‌ای بود كه پس از قرن 16 میلادی ما از غرب اقتباس كردیم، اظهار داشت: پس از دوره رنسانس در غرب به دلیل تغییرات بزرگی كه در شرایط تاریخی و فرهنگی این جوامع صورت گرفت، كشورهای غربی به تعریف، بسط و فرموله كردن نسبت جدید انسان با عالم احتیاج پیدا كردند.
وی افزود:‌ هدف غرب از ایجاد آموزش عالی مدرن در غرب، تربیت نیروی كاری جدید به عنوان گرداننده تمدن مدرن بود، لذا این تربیت را بر عهده دانشگاه‌ها گذاشت.
این استاد دانشگاه با بیان اینكه نظام آموزش عالی یك نظام سكولاریستی بود و در ایران نیز با همین روند وارد شد، گفت: در غرب سعی می‌شد به جای كلیسا و روحانیون كه راهنمای مردم بودند، داشمندان جایگزین شوند.
زرشناس با اشاره به اینكه نظام آموزش عالی در ایران تا قبل از مشروطه دچار یك سیستم سنتی بود، خاطرنشان كرد:‌ ما دچار یك سیستم محدود آموزشی بودیم اما با پیروزی جریان مشروطه، سیستم آموزشی كشور شكل دیگری به خود گرفت به صورتیكه مدرنیست‌ها قدرت را در دست گرفته و می‌خواستند تمام ساختار اجتماعی و علمی آن را دگرگون كنند لذا در سال 1313 دانشگاه تهران تاسیس شد.
وی با بیان اینكه دوران پس از تاسیس اولین دانشگاه در ایران تا سال 57 را می‌توان به پنج مرحله تقسیم كرد كه اولین مرحله آن از سال 1313 تا 1320 بود، گفت: با وجود اینكه از زمانی كه نظام آموزش عالی در كشور به شكل شبه مدرن درآمد جنبش دانشجویی نیز به وجود آمد، اما به دلیل اینكه دانشجویان از طبقه اشراف جامعه بودند، با دولت بصورت رادیكال برخورد نمی‌كردند.
این استاد دانشگاه اضافه كرد: مرحله دوم از سال 1320 تا سال 1332 بود؛ در این دوره شرایط سیاسی جدیدی در كشور ایجاد و دانشگاه‌ها فعال‌تر عمل كردند؛ همچنین‌ یكی از ویژگی‌های جنبش دانشجویی در این دوره این بود كه با وجود اینكه دانشجویان از خانواده‌های مرفه و یا از شهرهای بزرگ بودند، اما به صورت ضعیفی با خشونت و سلطنت حاكم مخالفت می‌كردند.
زرشناس با اشاره به ویژگی ‌های دوران سوم جنبش دانشجویی كه از سال 32 تا 42 ادامه داشت، گفت: در این دوره به لحاظ سیاسی و فرهنگی دچار یك ركود نسبی شده و این دوره ركود به جنبش دانشجویی نیز منتقل شد.
وی با بیان اینكه دوره چهارم طی سال‌های 42 تا 51 بود، گفت: در این مقطع اتفاقات مهمی روی داد كه سرنوشت تاریخ جمهوری اسلامی را تا حدودی تغییر داد، به عنوان مثال یكی از اتفاقات آن دوره این بود كه جنبش دانشجویی به شدت رادیكالیزه شد و به محل تغذیه فكری برای چریك‌های خارج از دانشگاه تبدیل شد.
این استاد دانشگاه در ادامه با اشاره به آخرین دوره در تاریخ قبل از انقلاب یعنی از سال 51 تا 57 گفت: از سال 51 تا 55 بافت اجتماعی دانشجویی تغییر پیدا كرد و جریان جنبش مذهبی هژمونیك شد یعنی در این دوران اندیشه مذهبی در دانشگاه مورد تمسخر قرار نگرفته و حضور نیروهای مذهبی در دانشگاه پررنگ شد. همچنین در این دوره طرفداران ایدئولوژی‌های سكولار به نوعی ایزوله شده و جنبش دانشجویی خصلت عدالت‌گرایانه و معنوی به خود گرفت.
زرشناس با تاكید بر اینكه در تمام دوره‌های تاریخ قبل از انقلاب جنبش دانشجویی جدای از مردم بود، خاطرنشان كرد: این در حالی است كه امام خمینی(ره) در سال 56 توانستند جنبش دانشجویی را به جنبش مردمی وصل كنند.
وی سیر تاریخی جنبش دانشجویی در پس از انقلاب را به چهار دوره تقسیم و تصریح كرد: از سال 57 تا 60، یك مقطع خاصی بود كه یك فضای آزادی توأم با هرج و مرج در كشور و دانشگاه حاكم بود، بطوریكه گروه‌های سیاسی مخالف با جمهوری اسلامی در دانشگاه برای خود اتاق جنگ شكل داده بودند.
این استاد دانشگاه افزود: از سال 60 تا 69 نیروهای حزب‌اللهی و پیرو خط امام(ره) پیروز شده و فضای دانشگاه را به دست گرفتند، بصورتیكه در این دوران برای اولین بار جنبش دانشجویی در پیوند با نظام است. همچنین با توجه به اینكه اكثر دانشجویان جزو رزمندگان بودند، جنبش دانشجویی تحت تاثیر دوران دفاع مقدس قرار گرفت.
زرشناس با بیان اینكه در دوران جنگ، دولت جامعه را به صورت روزانه اداره می‌كرد، گفت: پس از پایان جنگ و همزمان با دورانی كه سوسیالیستی در شرق دچار فروپاشی شدند، نیروهای نولیبرال توانستند ساختارهای كشور را به دست گرفته و تلاش آرمان‌گرایانه در كشور عبث نامیده ‌شد.
وی افزود: پس از جنگ و دوران سازندگی گروه كارشناسی كه برنامه توسعه اقتصادی و اجتماعی كشور را برعهده گرفت، گرایش لیبرالی داشت؛ در نتیجه این گروه كارشناسی، دوره سازندگی را مقابل آرمان‌گرایی قرار داد.
این استاد دانشگاه با بیان اینكه مدل توسعه ما در دوران پس از جنگ به سمت توسعه نولیبرالی پیش رفت، گفت: پس از اینكه جنبش‌های دانشجویی از اقتصاد لیبرالی آن دوران احساس نگرانی كردند، افرادی رهبری این اعتراض را برعهده گرفتند كه خود برنامه‌ریز این توسعه لیبرال بودند.
زرشناس ادامه داد: این افراد به صورت نهان‌روشانه حقیقت آنچه را كه می‌خواستند پنهان كرده و با عقاید لیبرالی، رهبری جنبش‌های دانشجویی كه آرمان‌گرا بوده و سردمدار عدالت به حساب می‌آیند را برعهده گرفتند، لذا این عمل موجب شد تا جنبش‌های دانشجویی پیاده نظام افرادی شوند كه از سال 69 سردمدار توسعه لیبرالی در كشور بودند.
وی اضافه كرد: افرادی مانند سروش كه آرمان‌گریزی، اخلاق‌ستیزی و لیبرال‌گرایی اساس تفكر آنها بود، سوار بر جنبش دانشجویی شده و از آنها برای اهداف خود استفاده می‌كردند.
این استاد دانشگاه با بیان اینكه از سال 69 تا 76 جنبش دانشجویی ایران نادانسته در دام این افراد افتاده بود، گفت: در آن دوران جنبش‌های دانشجویی به حق به مسائل و مشكلات روز معترض بودند، اما در زیر علم كسانی سینه زدند كه سازمان‌دهندگان دولت توسعه و اقتصاد نولیبرال بودند.
زرشناس ادامه داد: عدالت‌طلبی، آرمان‌گرایی و امپریالیسم‌ستیزی هویت اصلی جنبش دانشجویی بوده و خاستگاه این جنبش به معنویت‌گرایی و دین‌خواهی پیوند خورده است، لذا این جنبش همواره با آرمان‌خواهی پیوند خورده و جدا نمی‌شود.
وی تاكید كرد: منتقد بودن امری پسندیده است اما مسئله این است كه وقتی انتقاد می‌كنیم باید توجه داشته باشیم كه در همسویی با چه كسانی قرار گرفته‌ایم تا مورد سوءاستفاده جریان‌ها و گروه‌های خاصی قرار نگیریم.
این استاد دانشگاه با بیان اینكه در این برهه باید به دنبال خلاقیت‌گرایی و نظریه‌پردازی برویم، گفت: كشور ما بر میراث فوق‌العاده فرهنگی تكیه زده است كه می‌توانیم با تكیه بر همین میراث علم‌سازی كرده و مدیریت دانشگاه را كه مدیریتی خلاقیت‌ كش، ظاهر‌گرا و مدرك‌گر است به سمت خلاقیت‌گرایی، بومی‌سازی علوم‌انسانی و نظریه‌پردازی پیش‌ ببریم.
زرشناس ادامه داد: جنبش‌های دانشجویی كه امپریالیسم ستیزی جزو مشخصه اصلی آنها است، باید توجه داشته باشند كه امپریالیسم جهانی تجزیه ایران و از بین بردن استقلال و تمامیت ارضی ما را هدف گرفته است، لذا باید مراقب باشند تا آب به آسیاب نوع لیبرال‌ها نریخته و همسو با دشمنان كشور قرار نگیرند.
وی افزود: من به تمام دانشجویان می‌گویم كه از صدای آمریكا، بی‌بی‌سی و رادیو فردا، نه عدالت بیرون می‌آید و نه توسعه؛ بلكه فقط به تجزیه شدن كشور و از بین رفتن انسجام ملت ما كمك می‌كند. لذا مضحك است كه تصور كنیم مدینه فاضله خود را می‌توانیم در صدای آمریكا جستجو كنیم.
این استاد دانشگاه ادامه داد: شرایطی كه در زمان مشروطه رخ داد موجب شد تا افراد خود فروخته هم استقلال و هم آزادی كشور را بازیچه اهداف انگلیس قرار دهند بنابراین جنبش‌های دانشجویی نباید اجازه دهند كه فاجعه مشروطه یك بار دیگر تكرار شود و به واسطه شعار آزادی، استقلال كشور نیز از دست برود.

 
 
 
 
دلیل یا دلایل مشوش شدن فضای پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم چه بود؟

راهپیمایی اعتراض آمیز در سراسر كشور

راهپیمایی اعتراض آمیز در تهران

تجمع دانشجویان در مقابل سفارت انگلیس

احمدی‌نژاد در اصفهان 1388/9/11

پایان بادکنک سبز!

کینه غرب

16آذر آمریکا را زیر پا می گذاریم

کرباسچی بالاخره آفتابی شد!

خشونت ممنوع!

دخیلک یا آمریکا

جنبش سبز=حذف جمهوریت و اسلامیت نظام

تصویر منتشر نشده از احمدی‌نژاد و ثمره در کردستان

تعهدنامه شیخ غلامحسین کرباسچی

كاریكاتور: پیمان رفاقت!

میرحسن؛ پایان یک رویا!

كاریكاتور:جوایز ساختگی بدهید

آوارگان یمنی

اتحاد سبز غرق می شود!

احمدی‌نژاد در جمع ایرانیان مقیم ترکیه

بیانیه موسوی!!

کاریکاتور:پیام جین‏شارپ به سبزی‏ها:برهنه شوید!

هندوانه سبز زیر بغل کروبی

طرح/ما بیشماریم...!

تجمع دانشگاهیان شیراز در دفاع از حریم قانون

طرح/ راه اندازی آزمایشی تلویزیون سبز

کاریکاتور: جمع آشوب

قلبهای بیمار [جوان آنلاین/میثم محمدحسنی]

The game is over [جوان آنلاین/میثم محمد حسنی]

روایت تصویری ضدانقلاب از کاهش شدید پیاده‌نظام سبزها

سایت موسوی برای فروش گذاشته شد!