تبلیغات
ایران ما - نبوی: نظام به اندازه كافی در حوادث اخیر تحمل به خرج داد
 
● امام(ره) تا لحظه ای كه زنده بود، با مستكبران تنش داشت/ شعار "نه‎غزه نه‌لبنان" مخالف شرع، شرف و قانون اساسی
دکتر حسن رحیم‌پور ازغدی در همایش "تفكر بسیجی و گفتمان انقلاب" كه در مجتمع فرهنگی دانشجویی 13 آبان، لانه جاسوسی سابق امریکا برگزار شد، با بیان این که برای تحلیل گفتمان انقلاب اسلامی، کار تئوریک ضروری است، اظهار داشت: در بررسی های تئوریک، تفاوت ها و شباهت های ایدئولوژی انقلاب با دیگر مکاتب و ایدئولوژی ها مشخص می شود.
● تایم: جنبش سبز ایران از آمریكا درخواست كمك كرده است
به گزارش فارس، مجله آمریكایی "تایم " در گزارشی نوشت: پس از بیش از پنج ماه، جنبش سبز مخالف ایران برای درخواست كمك به آمریكا روی می‌‌آورد.
● انتقاد لاریجانی از فضای تهمت زنی در کشور!
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: گستره فکری رهبر معظم انقلاب اسلامی در مسائل فرهنگی، سیاسی و دیپلماتیک و سعه صدر ایشان به گونه ای است که همه گرایش های سیاسی می توانند فعالانه به ایشان تکیه کنند و انحصاری هم در این زمینه وجود ندارد و ایشان اجازه چنین انحصاری را نمی دهند.
● پاسخ آیات عظام مکارم شیرازی و نوری همدانی به استفتاء روزنامه‌نگاران
جنبش «آشوب‌طلب و بدعت‌آفرین‌ سبز» پس از آنکه ‌157 روز آبستن مرام‌ها و ایدئولوژی های آنارشیستی و تخیل‌گرایانه بود سرانجام با زایش یک تئوری ناقص‌الخلقه به نام «دین سبز» فارغ شد!
● مازیار بهاری: تلاش می کردیم تنور اغتشاشات گرم باشد!
مازیار بهاری فیلمساز وخبرنگار شبکه های غربی است که پس ازآزادی از زندان با قرار وثیقه 300میلیونی به ‏خارج گریخت . وی اخیرا در گفت و گویی با سی ان ان اظهاراتی مبنی بر شجاعتهای خود در دوران بازداشت! ‏داشته است.
● پرونده بی‌فرجام «استات‌اویل» در ایران
دولت آمریکا پیگرد قضایی شرکت نفتی استات‌اویل در مورد یک پرونده رشوه‌خواری در ایران را که به سال 2002 برمی‌گردد، متوقف کرد. البته این موضوع برای کشوری که اقتصاد لیبرالی بر آن حاکم است و درگیر بیرون کشیدن خود از گرداب بزرگ‌ترین ورشکستگی تاریخی می‌باشد تا حدودی طبیعی است، چرا که هدف برای این کشور وسیله را توجیه می‌کند اما هنوز یک سوی دیگر این پرونده رشوه بزرگ که به ایران بازمی‌گردد نتوانسته جامعه و افکار عمومی را اقناع کند.
● سخنرانی علیرضا زاکانی در دانشگاه امام صادق(ع): یکی از نزدیکان لاریجانی، تبریک به رییس جمهور منتخب را خط زده بود
نكته دیگر این است كه روز بعد از روز قدس،‌هاشمی رفسنجانی در جایی اعلام كرده بود كه جمعیت افراد در روز قدس 50-50 بوده است یعنی نصف جمعیت حاضر را حامیان موسوی تشكیل داده بودند در حالی كه بالاترین تخمین‌ها از جمعیت 40-50 هزار نفری آنها خبر می‌داد. البته بعدها مشخص شد كه این نكته را لاریجانی به هاشمی رفسنجانی انتقال داده است.
● آمریکاپرونده رشوه‌خواری آقازاده اغتشاشگر را متوقف کرد
دولت آمریکا پیگرد قضایی شرکت نفتی استات اویل در مورد یک پرونده رشوه خواری در ایران را که به سال 2002 بر می گردد متوقف کرده است.بر اساس گزارش رویترز یک مقام شرکت نرو‍ژی استات اویل گفت توافقی با کمیسیون سهام و اوراق بهادار آمریکا، وزارت دادگستری و دفتر دادستانی این کشور حاصل شده است که بر اساس آن موضوع معامله استات اویل با موسسه هورتون حل و فصل شده است.
● مهدی هاشمی؛ از ابوعلی سینا تا جونیور
به گزارش خبرگزاری‌های خارجی در فاصله سال‌های (1997 تا 2003)، (82-76) یك حساب بانكی به نام سیاكل در بانك خصوصی لومبارد فرانسه برای فردی به نام «بیژن دادفر» فعال می‌شود. در فاصله دسامبر 1998 تا آگوست 2003، طی دو مرحله یك‌بار 30 میلیون یورو و بار دیگر مبلغ 45 میلیون یورو به این حساب واریز و در آن نگهداری می‌شود.
● حاشیه‌ای بر اظهارات اخیر سیدمحمد خاتمی
«شب بخیر»!اکنون رئیس‌جمهور سابق، طی اظهاراتی در جمع گروهی از دانشجویان همسو با خود مطالب و سؤالاتی بیان کرده که در پاسخ به این مطالب باید گفت: شب بخیر آقای پرزیدنت سابق!
● عقب نشینی آشکار خاتمی
سرانجام سیدمحمد خاتمی هم به انحراف در جنبش سبز با این جملات اذعان کرد: کاش حاکمیت می‌گفت آقای موسوی بیا به صحنه و این جنبش را مدیریت کن که جنبش از مسیر خودش منحرف نشود.
● «حالا وقتشه»! اسم رمزی از شورش‌های رنگی اروپای شرقی
«حالا وقتشه» ! این اسم رمزی است که محمدرضا تاجیک مشاور اعظم میرحسین موسوی و رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری دوران خاتمی در تحلیل بسترهای شکل‌گیری جنبش موسوم به سبز مطرح می‌کند.
● سخنان همین دانشجوی دختر برای حامیان موسوی كافی است
یكی از دانشجویان دختر دانشگاه امام خمینی(ره) انتقاداتی را به میرحسین موسوی وارد كرده و برخی از جملات حضرت امام(ره) در انتقاد از موسوی را بازخوانی كرد كه رسایی نیز در پایان سخنان این دانشجوی دختر گفت: سخنان همین خانم برای آن جمعیت كفایت می‌كرد.
● محسن هاشمی: شایعه ریزش مترو را خودمان دامن زدیم تا پول بگیریم!
در حالی که مشکلات مترو طی روزهای اخیر نارضایتی گسترده شهروندان را به دنبال داشت، شهرداری تهران و مسئولین مترو به جای پاسخگویی به مردم، بحث بودجه را پیش کشیدند تا هم از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده باشند و هم توپ را در میدان حریف سیاسی انداخته باشند.
● کوچک‌زاده:روش لاریجانی در اداره مجلس جانبدارانه است/ مطهری درباره بودجه مؤسسه صدرا و سنایی درخصوص هزینه‌های انتخاباتی‌اش توضیح دهد
مهدی کوچک‌زاده در گفت‌وگو با رجانیوز، در خصوص اظهارات برخی مخالفین نسبت به محصولی با بدون مبنا خواندن این موارد و توهین آمیز بودن آن‌ها اظهار داشت: آنچه که امروز در صحن علنی مجلس در نطق مخالفین آقای محصولی بیان شد، خلاف شأن و جایگاه تریبون مجلس بود.
● عباس سلیمی نمین: هاشمی رفسنجانی دو بار میرحسین را فریب داده است
و در پاسخ به سوال یک یاز دانشجویی سخن می‌گفت، عنوان کرد: "میرحسین موسوی اگرچه شخصیتی سیاسی است اما ثابت کرده است که تاکنون در تاریخ سیاسی زندگیش دوبار فریب هاشمی را خورده است."
● پرده‌برداری مرعشی از استراتژی جدید اصلاح‌طلبان
مرعشی که اخیرا اعتراف‌کنندگان در دادگاه‌ متهمان کودتای مخملی را "بیمار" یا مبتلا به "ضعف شخصیتی" دانسته است، در مصاحبه با خبرگزاری ایلنا واکنش مناسب اصلاح‌طلبان به انتخابات پیش رو را، "تحریم" دانست.
● آدمی که شهوت قدرت وجودش را گرفته پیرو خط امام است؟/ وقتی رأی نمی‌آورند حاضرند شهری به آتش کشیده شود
حجت الاسلام دکتر سید حمید روحانی، رئیس بنیاد تاریخ پژوهی ایران معاصر و از یاران و نزدیکان امام خمینی از ابتدای نهضت، در سخنان مهمی در افتتاحیه طرح تفسیر آفتاب بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به تبیین شاخصه های خط امام و ارتباط آن با مدعیان امروزی آن پرداخت.
● نماینده کلیمیان:ستاد بحران سازی علیه دولت احمدی نژاد شکل گرفته است
سیامک مره صدق در گفت و گو با ایرنا تاکید کرد: ستاد بحران سازی که برای کارشکنی در راه دولت تشکیل شده است دوست ندارد که دولت در کارهایش موفق باشد و به شیوه های مختلف برای زمین زدن دولت فعالیت می کنند.
● آقازاده آشوبگر در«برایتون»/ ملاقات با مقامات وزارت خارجه انگلیس
آقازاده آشوبگر اخیرا از طریق یکی از عناصر ایرانی وابسته به یک نهاد امنیتی انگلیس با برخی از عناصر وزارت امور خارجه انگلیس در این کشور ملاقات کرده است.
● سخنگوی جبهه پیروان:خواسته مراجع محاکمه اغتشاشگران بود
سید کمال سجادی، "تبعیت از منویات رهبر معظم انقلاب را مهمترین شرط مراجع تقلید برای وحدت" خواند و اعلام کرد: ایشان خواستار مجازات اغتشاشگران و هدایت کنندگان ناآرامی‌های اخیر شدند.
● رمزگشایی از سینه‌چاکی صادقانه و بی‌مزد! آینده برای خاندان هاشمی
اسناد به‌دست آمده از فعالیت‌های اقتصادی تیم خبری سایت آینده از خدمات صادقانه و بی‌مزد و منت! گردانندگان این سایت به خانواده هاشمی رفسنجانی به‌ویژه محسن هاشمی به‌عنوان مدیرعامل متروی تهران و حمله به منتقدان آن در تمام سطوح رمزگشایی کرد.
● جایزه AIB به BBC؛ پاداش هدایت آشوب‌های پس از انتخابات ایران
در حالی که اغلب تحلیلگران سیاسی تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی را متهم به نقش آفرینی های هدفمند در اغتشاشات بعد از انتخابات می دانند، جایزه "واضح‌ترین پوشش یک رویداد خبری" در سال 2009 از سوی یک اتحادیه غیردولتی به این شبکه اختصاص یافت.
● رگباران یک اعتراض مدنی توسط گارد ملی امریکا
استفاده از ارتش امریکا در مقابله با دانشجویان دانشگاه "كنت استیت" که در اعتراض به جنگ ویتنام در ماه مه 1970 صورت گرفت و طی آن گارد ملی اوهایو دست به کشتار این دانشجویان زد.
● روزنامه نگاران اصلاح طلب میهمان ویژه کنفرانس صهیونیست ها و بهایی ها
این کنفرانس توسط گروه موسوم به "پژوهشگران حامی صلح در خاورمیانه" (SPME) و با موضوع "جمهوری اسلامی ایران: تحلیل چند وجهی از حکومت دینی، ملی گرایی و نمایش قدرت این کشور" در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری با حمایت جامعه یهودیان "کلیولند" ایالت اوهایوی آمریکا و مرکز مطالعات یهود در دانشگاه "کیس وسترن" برگزار گردید.
● دفاع جانانه حامی میرحسین از سکولاریسم در بی.بی.سی
چیزی که قبل از هر چیز باعث تعجب ببنندگان شد وضعیت حجاب زننده حقیقت جو در این برنامه بود. وی که در ایران همیشه با چادر در مراسم ها و مجلس حضور می یافت اکنون با بلوز و دامن کوتاه روبروی مجری برنامه نشسته و به سوالات وی پاسخ می داد.
● موسوی و کروبی در پرده آخر
ناقضات رفتاری- گفتاری دوم خردادی‌ها و در رأس آنها آقایان موسوی و کروبی که شکست سنگینی را برای طیف اصلاحات در پی داشت آخرین پرده بود؛ پرده‌ای آکنده از تناقض و دوگانگی.
● چهره اصلی موسوی‌خوئینی
موسوی‌خوئینی‌ها توانسته بودند با کلاس‌های تفسیر قرآن خود جریان‌های نفاق دیگری را هم به وجود آورد. در کل نگاه موسوی خوئینی‌ها از ابتدا با نگاه امام (ره) و شاگردان حقیقی امام (ره) و فقه سنتی متعارض و متفاوت بوده و قدری مسائل شخصی هم در این رابطه هست.
● چگونه شبکه‌های اجتماعی به آشوب‌ها در ایران شکل دادند؟
پایگاه اینترنتی مؤسسه تحقیقاتی هریتیج گزارشی به قلم جیمز.جی.کارافانو (James jay carafano ) پژوهشگر ارشد مطالعات امنیت ملی موسسه تحقیقاتی هریتیج امریکا که دارای 25 سال سابقه خدمت در ارتش امریکا تا درجه سرهنگ دومی است، منتشر کرد که به نقش شبکه‌های اجتماعی و اینترنتی در حوادث پس از انتخابات ایران اختصاص دارد.
● سخنرانی بسیار مهم آقای هاشمی رفسنجانی
اوایل انقلاب به تیپ عمامه به سر و روحانی با یك چشم نگاه میكردید و حال كه دو سال گذشته، صفوف مشخص شده و جامعه فهمیده كدام روحانی حق و كدام ناحق بود، چه كسی راست و چه كسی دروغ میگفت.
 
 
 
مشروح مناظره نبوی و مرعشی در دانشگاه تهران؛
نبوی: نظام به اندازه كافی در حوادث اخیر تحمل به خرج داد

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس، مناظره حسین مرعشی عضو شورای مركزی كارگزاران سازندگی و مرتضی نبوی مدیر مسئول روزنامه رسالت به همت انجمن اسلامی دانشكده دامپزشكی دانشگاه تهران در یكی از سلسله مناظره‌های انتخاباتی بررسی ابعاد پنهان حوادث اخیر برگزار شد.
در ابتدای این برنامه مرتضی نبوی مدیر مسئول روزنامه رسالت به تشریح حوادث بعد از انتخابات پرداخت و در ادامه نیز حسین مرعشی عضو شورای مركزی كارگزاران سازندگی با بیان اینكه بهتر بود كه انتخاباتی معمولی برگزار می شد تا چنین مشكلاتی به وجود نیاید، اظهار داشت: اگر قرار بود كه مسائل تا آخر تحمل نشود، بهتر این بود كه از ابتدا وارد آن نمی‌شدیم.
وی در ادامه با بیان اینكه 3 مسئله جدی در انتخابات اخیر وجود داشت، گفت: اولین نكته این بود كه در این انتخابات مجری بی‌طرف نداشتیم و دولتی كه خود مجری انتخابات بود، یكی از افراد شركت‌كننده در انتخابات به حساب می‌آمد هر چند كه در گذشته نیز این چنین بوده ولی از ناظران انتخاباتی توقع نداشتیم كه اینگونه علنا وارد عرصه شوند.
عضو شورای مركزی كارگزاران سازندگی ادامه داد: در این انتخابات 7 نفر از 12 عضو شورای نگهبان رسما در حمایت از یك كاندیدا بیانیه صادر كردند در حالی كه ما در كشور برای یك مسابقه فوتبال بین استقلال و پیروزی از داور خارجی استفاده می‌كنیم اما در این انتخابات كه قرار بود حرف ناظرین فصل‌الخطاب باشد، شاهد بودیم كه 7 نفر از شورای نگهبان رسما از احمدی‌نژاد حمایت كردند كه در بدترین حالت می‌توانیم چنین تصور كنیم كه این مسئله خلاف تدبیر بود.
مرعشی مداخله غیرقابل وصف دولت با استفاده از بیت‌المال در انتخابات را نكته دوم دانست و افزود: در این انتخابات شاهد یك اتفاق بی‌سابقه بودیم كه در آن 10 روز قبل از انتخابات قانون نظام هماهنگ پرداخت اجرایی شده و سهام عدالت كه دارای یك نظام پیچیده حقوقی است، در بین روستائیان توزیع شد.
وی ادامه داد: در این راستا به صورت غیرقانونی و قبل از اینكه سود شركت‌های مورد نظر از مسیرهای قانونی ابراز شود، دولت از تهران مبالغی را تامین كرده و به هر كدام از روستائیان 80 هزار تومان پرداخت كرده است.
عضو شورای مركزی كارگزاران سازندگی در ادامه به مناظره‌های انتخاباتی اشاره كرد و یادآور شد: نكته بعدی بداخلاقی‌های رخ داده در مناظره‌های انتخاباتی بود كه در آن موضوعاتی بدون ارتباط به اصل انتخابات مطرح شد و بعد از آن نیز فرصتی برای پاسخگویی پیدا نشد.
مرعشی با بیان اینكه در این انتخابات حداقل در شهرهای بزرگ تفاوت آرا بیش از آن چیزی بود كه اعلام شد اضافه كرد: در تمام انتخابات‌های گذشته آرای شهر تهران هم از لحاظ كل آرا و هم از لحاظ تركیب آرا 10 درصد كل كشور بوده اما این انتخابات تنها انتخاباتی بود كه رای تهران و آرای كل كشور هماهنگی لازم را نداشتند. این مسئله در مورد آرای ایرانیان خارج از كشور نیز وجود داشت به شكلی كه در این انتخابات بیش از 55 درصد اختلاف بین آراء‌ ایرانیان خارج از كشور و تركیب آرای داخل كشور وجود داشت.
عضو شورای مركزی كارگزاران سازندگی با بیان اینكه بعد از اعلام نتیجه انتخابات تهران در 23 خرداد در بهت فرو رفته بود، اظهار داشت: در 7 صبح همان روز شاهد بودیم كه حامیان احمدی‌نژاد در میدان‌های تهران شیرینی پخش می‌كردند در حالیكه شهر تهران در بهت فرو رفته بود. در روز یكشنبه نیز جشن پیروزی احمدی‌نژاد در میدان ولیعصر برگزار شد و سازمان تبلیغات نیز مجری این برنامه بود و در حالی كه شبكه‌های تلویزیونی بارها برگزاری این مراسم را تبلیغ كرده بودند بیش از 50 یا 60 هزار نفر در میدان ولیعصر جمع نشدند.
مرعشی ادامه داد: در روز بعد از این اتفاق یك راهپیمایی ظاهرا غیرقانونی با آن جمعیتی كه تمام رسانه‌ها منعكس كردند برگزار شد. آیا این همه مردم معترض به نتیجه انتخابات حق برگزاری یك میتینگ قانونی رانداشتند. نظام كه با این حوصله انتخابات را برگزار كرده بود چه شد كه یك مرتبه تحملش به پایان رسید و حتی اجازه برگزاری یك میتینگ قانونی را ندادند.
وی در ادامه با بیان اینكه باید به افكار عمومی در این موارد پاسخ داد خاطرنشان كرد: اگر به این بهانه كه این تجمعات غیرقانونی بوده‌اند به این شبهات پاسخ نمی‌دهید حداقل مسئولیت اتفاقات كهریزك را باید قبول كنید و نمی‌توانید مسئولیت آن را به گردن دیگران بیندازید.
عضو شورای مركزی كارگزاران سازندگی در پایان بخش نخست سخنرانی خود اظهار داشت: اگر قرار بود این اتفاقات را تحمل نكنید بهتر این بود كه چنین سفره‌ای از ابتدا پهن نشود و یك رئیس‌جمهور با 14 یا 15 میلیون رای و مشاركت 20 میلیونی مردم بهتر است ایجاد شرایط امروز بود.

* نبوی: نگاه مردم به طبقه جدید و اشرافی كارگزاران كشور منفی بود
در ادامه این مناظره مرتضی نبوی با بیان اینكه فضای سیاسی كشور از دو جریان رقیب تشكیل شده است، اظهار داشت: در این شرایط پیشنهاداتی نظیر كابینه ائتلافی برای برگزاری انتخابات پاسخگو نخواهد بود.
وی با اشاره به انتقادات مرعشی از ناظران انتخاباتی گفت: این نخستین انتخاباتی نبود كه به دست وزارت كشور برگزار می‌شود اما باید قبول كنیم كه تمام انتخابات‌ها و نظارت در كشور از سوی مردم انجام می‌شود یعنی در هر صندوق رای تعدادی مجری و ناظر انتخاباتی حضور دارند كه عموما از معتمدین محلی هستند و تقریبا در تمام انتخابات‌های گذشته 70 درصد از این افراد حضور ثابتی داشتند. بنابر این از این جهت نمی‌توان خدشه‌ای به انتخابات وارد كرد.
مدیر مسئول روزنامه رسالت با بیان اینكه حمایت برخی از ناظران انتخاباتی از یك كاندیدای خاص را به عنوان مسئله‌ای خلاف ‌تدبیر قبول دارم، خاطرنشان كرد: در هر صورت این مسئله نیز به اصل انتخابات لطمه‌ای وارد نمی‌كند چون مردم در انتخابات حاضر می‌شوند و آراء خود را اعلام می‌كنند و در نهایت معتمدین محلی آرای مردم را شمارش كرده و نتیجه اعلام می شود اما با این حال بهتر بود كه این نكته خلاف تدبیر هم انجام نشود.
نبوی ادامه داد: در خصوص این مسئله مصوبه‌ای تنظیم شد كه بر اساس آن اعضای شورای نگهبان نمی‌توانند مسئولیتی در قوای سه‌گانه داشته باشند كه بر همین اساس دو نفر از اعضای شورای نگهبان نیز از سمت خود استعفا داده‌اند.
وی در ادامه با رد اظهارات مرعشی در خصوص سوءاستفاده دولت از بیت‌المال تصریح كرد: فكر می‌كنم خود آقای مرعشی هم این مواردی را كه گفتند قبول نداشته‌ باشند، به هر حال قانون مدیریت كشوری تصویب می شد و بعد از آن نیز باید اجرایی می‌شد كه ممكن بود زمانش قبل از انتخابات باشد هر چند كه می‌توانست بار مثبت برای رئیس‌جمهور ایجاد كند اما به نظر بنده این مسئله اشكالی ندارد. چون هر رئیس‌جمهوری تلاش می‌كند كه نظر مردم را جلب كند.
مدیر مسئول روزنامه رسالت با بیان اینكه هاشمی رفسنجانی در انتخابات سال 84 بحث سهام عدالت را مطرح كرد، افزود: در هر صورت بعد از انتخابات نهم ریاست جمهوری احمدی‌نژاد این طرح را اجرایی كرد و اكنون نیز اظهارات مسئولین رسمی اجرای این طرح در وزارت اقتصاد برخلاف برخی از ادعاهای مرعشی است.
نبوی در ادامه اظهار داشت: توزیع سهام عدالت یكی از افتخارات نظام اسلامی در جهت اجرای عدالت و پر كردن فاصله بین فقیر و غنی درجامعه است كه متاسفانه در دوره‌های گذشته در كشور شكل گرفته بود و یك طبقه‌ای از كارگزاران كشور بعد از حضور در قدرت، اشرافیت جدیدی را تشكیل داده بودندكه مردم به این مسئله نگاه منفی داشتند.
وی با بیان اینكه احمدی‌نژاد نیز از این مسئله حداقل استفاده را كرد یادآور شد: احمدی‌نژاد با شعار عدالت، انجام سفرهای استانی و خدماتی كه درمناطق محروم به مردم ارائه كرد و همچنین در دستور كار قرار دادن مبارزه با طبقه اشرافی جامعه كه متاسفانه از میان مسئولین بودند توانست نظر مردم را به خود جلب كند.
مدیر مسئول روزنامه رسالت با بیان اینكه عملكرد برخی مسئولین در سالهای گذشته شكافی را میان كارگزاران دولتی و مردم ایجاد كرده است، اضافه كرد: سهام عدالت در جهت اصلاح دیدگاه مردم نسبت به همین فاصله طبقاتی بود به گونه‌ای كه مردم حس كردند احمدی‌نژاد از جنس خودشان است كه این مسئله به مذاق برخی‌ها خوش نیامد و به نوعی شعار آزادی خود را در مقابل عدالت احمدی‌نژاد قرار دادند.
نبوی با بیان اینكه بداخلاقی‌های رخ داده در مناظره‌های انتخاباتی یكطرفه نبود، اظهار داشت: آغاز گر این بداخلاقی‌ها دوستان موسوی بودند كه با مواردی نظیر دروغ،تقلب، زیر سوال بردن دستاوردهای بین‌المللی دولت نهم و انتقاد از سیاست‌های اقتصادی احمدی‌نژاد به مسائل دامن زدند و به جای اثبات خود تنها به نفی احمدی‌نژاد پرداختند.
وی در پایان این بخش از اظهاراتش یادآور شد: چه خوب بود كه این حوادث رخ نمی‌داد اما نباید نقش افرادی كه سابقه خوبی در انقلاب داشته و مورد اعتماد مردم بودند اما در این حوادث به مسیرهای غیرقانونی رجوع كردند،‌را دست كم گرفت.

* مرعشی: میانه‌روهای دو جناح می‌توانستند با هم ائتلاف كنند
در ادامه این مناظره با رد اظهارات نبوی در خصوص وجود دو جریان سیاسی در كشور گفت: من قبول ندارم كه اكنون دو جریان سیاسی در كشور حضور دارند چون احمدی‌نژاد اكنون به دنبال یك جریان جدید است و او را متحد جریان اصولگرایان نمی‌دانم و نمی‌توانم قبول كنم كه احمدی‌نژاد نماینده تمام جریان اصولگرایی است و به همین دلیل میگویم كه در انتخابات اخیر میانه‌روهای دو جناح اصولگرا و اصلاح‌طلب می‌توانستند با هم ائتلاف كنند.
وی بااشاره به اظهارات نبوی در خصوص اجرا و نظارت انتخابات توسط مردم گفت: درست است كه مردم انتخابات را برگزار می‌كنند اما در انتخابات اخیر حتی یك نفر هم از كاركنان سابقه‌دار وزارت كشور در ستاد انتخاباتی كشور پذیرفته نشده‌اند بلكه تمامی نیروهای این ستاد از نهادهای خاصی آمده بودند. از سویی دیگر اكثر معتمدین مردم نیز برای این انتخابات تغییر كرده بودند و شاهد بودیم كه انتخابات با یك دیسیپلین نظامی برگزار شد.
عضو شورای مركزی كارگزاران سازندگی با بیان اینكه از نظر من فتنه اصلی از جایی آغاز شد كه نهادهای ناظر از حالت بی‌طرفی خارج شده‌اند، افزود: خود نبوی هم پذیرفت كه حمایت اعضای شورای نگهبان از یك كاندیدای خاص امری خلاف تدبیر بوده است.
مرعشی در ادامه به عملكرد احمدی‌نژاد در شهرداری تهران پرداخت و یادآور شد: احمدی‌نژاد یك مدلی را در شهرداری تهران داشت كه آن را در دولت نیز عملی كرد، اكنون در تمام نقاط شهر تهران آثار عمرانی فعالیت‌های قالیباف در شهرداری رامشاهده می‌كنیم اما در زمان احمدی‌نژاد چنین نبود بلكه او تلاش كرد بااقداماتی نظیر وام‌های قرض‌الحسنه ازدواج و توزیع آش رشته در سطح شهر و همچنین كمك به مساجد و مدارس غیرانتفاعی نظر مردم را جلب كند كه این روند در دولت نیز ادامه داشت.
وی ادامه داد: با این فرض كه احمدی‌نژاد در انتخابات نهم به عنوان یك كاندیدای مستقل پیروز شده است، من به وی گفته بودم كه اگر دولت‌های گذشته نیز مانند شما پول خرج می‌كردند هرگز قدرت به شما نمی‌رسید.
عضو شورای مركزی كارگزاران سازندگی بااشاره به توزیع سهام عدالت در بین مردم گفت: مردم در اقشار مختلف نیازهایی دارند اما شان دولت و نظام جمهوری اسلامی این نیست كه از كمبود مردم به نفع خود استفاده كند و نیازهای مردم را به ابزاری برای بردگی جدید مردم تبدیل كند.
مرعشی با بیان اینكه مردم در هر زمان در مقابل اشرافیت فریاد می‌زدند، اظهار داشت: موسوی در ساده‌زیستی، شعار عدالت و زندگی مردمی سابقه خوبی داشت اما من به عنوان كسی كه از عمق جان با انقلاب هستم این سوال را می‌پرسم كه ما اكنون به دنبال چه ارزشی هستیم.
وی در ادامه یادآور شد: نباید اجازه دهیم كه منافع و خواسته‌های گذرای یك دوران ریشه جمهوریت و نظارت عمومی را در كشور بخشكاند هر چند كه برخی از مسیرها ظاهر قانونی داشته باشند اما نمی‌توان از برخی عملكردها به سادگی گذشت.

* نبوی: نظام به اندازه كافی در حوادث اخیر تحمل به خرج داد
در ادامه این برنامه مرتضی نبوی با بیان اینكه به نظر بنده نظام به اندازه كافی در این حوادث تحمل به خرج داد، اظهار داشت: یك هفته پس از انتخابات شاهد تظاهرات‌های غیرقانونی بودیم كه همراه با درگیری و خسارت بود كه در همین درگیری‌ها در برخی مناطق تهران 20 نفر از بسیجیان و همچنین تعدادی از مردم كشته شدند.
وی با بیان اینكه در این مورد اتمام حجت انجام گرفته بود، افزود: قرار بود اعتراضات به صورت قانونی بررسی شود و در این زمینه با موافقت رهبری فرصت بررسی اعتراضات یك هفته تمدید شد و حتی یك هیئت از افراد مرضی‌الاطراف تشكیل شد كه به روند بررسی اعتراضات نظارت كنید.
مدیر مسئول روزنامه رسالت در این زمینه اضافه كرد: این كمیته جلساتی را با میرحسین موسوی برگزار كرد كه وی آنها را به محتشمی‌پور ارجاع داد اما در نهایت بعد از برگزاری چند جلسه اعلام شد كه به چیزی جز ابطال انتخابات راضی نمی‌شوند.
نبوی در ادامه به حوادث رخ داده در كهریزك اشاره كرد و یادآور شد: هر چند كه در این موارد بزرگ‌نمایی‌هایی از سوی دشمن انجام شد اما تخلفات صورت گرفته در آنجا نیز با قاطعیت پیگیری می‌شود.
وی با اشاره به اظهارات مرعشی كه احمدی‌نژاد را جریانی جدیدی در كشور می‌خواند، تصریح كرد: احمدی‌نژاد همه جریان اصولگرایی نیست اما عمده جریان اصولگرایی در انتخابات اخیر از احمدی‌نژاد حمایت كردند و در مقابل نیز اكثر دوم خردادی‌ها پشت سر موسوی قرار گرفتند.
مدیر مسئول روزنامه رسالت در ادامه تصریح كرد: مركز فتنه حوادث بعد از انتخابات را باید در میان جریانی جستجو كرد كه از قبل از انتخابات بحث تقلب را مطرح كرده و در انتخابات نیز از تمام ابزارهای یك انقلاب رنگی استفاده كرد تا در نهایت نتیجه انتخابات را زیر سوال ببرد.
نبوی با انتقاد از اظهارات مرعشی در خصوص عملكرد احمدی‌نژاد در شهرداری اظهار داشت: اقدامات احمدی‌نژاد در شهرداری تهران كه شما آن را مسخره می‌كنید بدتر است یا اینكه یك عده ای سر كار بیایند و تنها به فكر پر كردن جیب خود باشند، اگر سهام عدالت بین روستائیان توزیع می‌شود باید بدانید كه بر اساس مسئولین مربوطه مبالغ آن از منابع قانونی تامین شده است.
وی با تاكید بر اینكه همواره باید از عدالت دفاع كرده و در مقابل شكل‌گیری طبقه اشرافی بایستیم، تصریح كرد: ‌به نظر می‌رسد اگر چه موسوی سابقه خوبی در حمایت از عدالت داشت، اما در این انتخابات به دلیل پشتیبانی جریان اشرافی كه هرگز نیز آن را رد نكرد، بیشترین ضربه‌ها را خورد.

* مرعشی: همه باید با رقابت بر سر خدمت به مردم در میدان حاضر باشد
در ادامه این برنامه حسین مرعشی با تاكید بر اینكه بنده توزیع سهام عدالت را كار بدی نمی‌دانم اظهار داشت: اما باید توجه داشت این مسئله نباید به نوعی بردگی جدید تبدیل شود و هر مسئله‌ای كه در جمهوری اسلامی حق نظارت مردم بر نهادهای حاكمیت را كم‌رنگ كند قابل قبول نیست.
وی با بیان اینكه برای دفاع از عدالت، آزادی و استقلال هیچ سرمایه‌ای جز مردم آزاده و آگاه نداریم،‌افزود: این مردم همواره در مقابل اشرافیت می‌ایستند و در مقابل شعارهای فریبنده، ایستادگی می‌كنند. بنده كاری به توزیع آش رشته در شهر تهران ندارم اما اگر بنا باشد كه با پول رای جامعه را جابجا كنیم، این یك فساد بزرگ است كه منشاء فسادهای زیادی خواهد بود.
عضو شورای مركزی كارگزاران سازندگی در ادامه خطاب به نبوی گفت: شما كه عضو مجمع تشخیص هستید چرا در مقابل این بدرفتاری‌ها نمی‌ایستید، ما هم قبول داریم كه هر فردی می‌تواند با رقابت بر سر خدمت به مردم در میدان حاضر باشد اما این روندی كه احمدی‌نژاد در شهرداری و دولت اجرایی كرد موجب بر باد دادن منافع كشور است.
مرعشی با بیان اینكه دولت نهم میزان زیادی درآمد پیش‌بینی نشده از نفت داشت، افزود: عدالت به این معنی است كه از این درآمد برای جهش صنعتی كشور استفاده شود و این پول‌ها ذره ذره در جای خود استفاده شود چون اكنون كشور نیازمند تكنولوژی و صنعت جدید است. نه اینكه دولت 200 میلیارد دلار را در كشور هزینه كند كه نتیجه آن ایجاد تورم باشد.
وی در پایان این بخش از اظهاراتش اضافه كرد: به اعتقاد بنده احمدی‌نژاد ضد عدالت‌ترین دولت جمهوری‌اسلامی را اداره كرده است، و منابع بسیار كمیاب اقتصاد ایران را برای جا انداختن مدیریت ناقص خود به كار برده است.

* نبوی: مردم احمدی‌نژاد را نمونه‌ای از عدالت اول انقلاب می‌داند
در ادامه این مناظره مرتضی نبوی خطاب به مرعشی اظهار داشت: قضاوت مردم در مورد عملكرد دولت با شما متفاوت است چون مردم احساس كرده‌اند كه این دولت فاصله بین مردم و مسئولین را به حداقل رسانده‌است و احمدی‌نژاد را از جنس خود دیده‌اند كه به او رای داده‌اند.
وی افزود: مردم در این 4 سال دیدند كه احمدی‌نژاد برای اولین بار با محرومیت‌ها آشنا شد و مشكلات مردم را حل كرد و به همین دلیل در انتخابات اخیر شاهد بودیم كه در مناطق محروم ستادهای مردمی برای احمدی‌نژاد تشكیل شد چون مردم احمدی‌نژاد را با تمام وجود نمونه‌ای از عدالت اول انقلاب می‌دیدند.
مدیر مسئول روزنامه رسالت با بیان اینكه احمدی‌نژاد تافته جدا بافته نبود، ادامه داد: عملكرد مدیران قبلی در سالهای گذشته باعث شده بود كه مردم نسبت به مسئولین بدبین شوند اما احمدی‌نژاد با عملكرد خود این مشكل را تا حدودی برطرف كرد.
نبوی در ادامه با اشاره به اظهارات مرعشی مبنی بر اینكه تمام اقدامات دولت را برای جلب آرای مردم می‌دانست، خاطرنشان كرد: در این راستا به هر دولتی كه مراجعه كنیم، تفاوتی مشاهده نمی‌شود یعنی تمام دولت‌ها زمانی كه درآمد نفتی به دست آورده‌اند فورا آن را خرج كرده‌اند و به همین دلیل در كشور با یك كسر بودجه ساختاری مواجه هستیم.
وی با بیان اینكه درآمدهای نفتی در همه دولت‌ها بد خرج شده است، یادآور شد: به نظر در زمان دولت نهم نیز می‌شد درآمدهای نفتی را به شكلی بهتر خرج كرد اما تا زمانی كه این درآمدها در اختیار دولت‌ها قرار گیرد همین روند ادامه خواهد داشت.
مدیر مسئول روزنامه رسالت با بیان اینكه فاصله دولت‌ها از مردم از دوران بعد از جنگ آغاز شد، گفت: مردم شاهد بودند كه یك طبقه بسته تمام مسئولیت‌ها را دست به دست می‌كنند و به همین دلیل بدبین شده و انتظار ایجاد یك تحول را داشتند اما این تحول در دولت خاتمی رخ نداد و مردم آن را در احمدی‌نژاد دنبال كردند ولی با این حال ما هم انتقاداتی به احمدی‌نژاد داریم،‌ البته از نوع ایرادهای آقای مرعشی نیست.

* مرعشی: با ارائه امكانات به مردم مخالف نیستیم
در ادامه این برنامه حسین مرعشی به درآمدهای نفتی دولت نهم اشاره كرد و گفت: آن چیزی كه در این دوران رخ داد برخلاف شرایطی كه كشور به لحاظ تجربه مدیریت چه در زمینه قانونگذاری و چه در زمینه اجرا به دست آورده بود، شكل گرفت یعنی یك موقعیت مناسب با درآمدهای فوق‌العاده برای كشور ایجاد شد كه متاسفانه بدون كارشناسی و روش‌های علمی و تنها در جهت جلب آراء اجتماعی با بی‌برنامگی مصرف شد.
وی افزود: تجربه‌های گذشته در خصوص درآمدهای نفتی كشور را به این نتیجه رسانده بود كه این درآمدها در صندوق ذخیره ارزی جمع‌آوری شود كه این كار در زمان خاتمی انجام شد اما احمدی‌نژاد مداوم از این حساب برداشت كرد و یك بی‌نظمی مالی ایجاد شد كه سرانجام به تورم لجام‌گسیخته در كشور منجر شد.
عضو شورای مركزی كارگزاران سازندگی با بیان اینكه با ارائه امكانات به مردم مخالف نیستیم، گفت: اما نباید از این مسئله سوء استفاده سیاسی شود چون به هر حال اقشار ضعیفی به این منابع نیازمند هستد اما نباید با این كار بر مردم منتی گذاشت و از ان برای جابجایی آرا استفاده كرد.
مرعشی همچنین به بحث سهام عدالت اشاره كرد و یادآور شد: از یك سو برخی سهام عدالت را هدیه‌ای از طرف نظام می‌دانند اما گفتیم كه باید این سهام به صورت قسطی به مردم پرداخت می‌شود و اگر قرار است این سهام به این صورت داده شود نباید از آن استفاده سیاسی شود چون ماندگاری جمهوری اسلامی به آزادگی مردم وابسته است.
وی همچنین اضافه كرد: یعنی قرار نیست با این كارها رای مردم را تغییر دهند و ما با سوءاستفاده سیاسی از این اختیاری كه رهبری به دولت ابلاغ كرده‌اند، مخالف هستیم.
در ادامه این برنامه مرتضی نبوی خطاب به مرعشی اظهار داشت:‌مردم این برداشتی كه شما از توزیع سهام عدالت دارید، نداشتند و معتقد هستند كه این سهام برای كم كردن فاصله‌ها است.
وی افزود:‌ممكن است دولتی فرصتی برای توزیع سهام در بین مستضعفین داشته باشند و اكنون برداشت مردم این مواردی كه شما گفتید نیست. بلكه احمدی‌نژاد از سال اول ریاست جمهوری خود توزیع سهام عدالت را آغاز كرد كه بعد از گذشت هر سال نوبت به توزیع سود این سهام می‌رسد.

 
 
 
 
دلیل یا دلایل مشوش شدن فضای پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم چه بود؟

راهپیمایی اعتراض آمیز در سراسر كشور

راهپیمایی اعتراض آمیز در تهران

تجمع دانشجویان در مقابل سفارت انگلیس

احمدی‌نژاد در اصفهان 1388/9/11

پایان بادکنک سبز!

کینه غرب

16آذر آمریکا را زیر پا می گذاریم

کرباسچی بالاخره آفتابی شد!

خشونت ممنوع!

دخیلک یا آمریکا

جنبش سبز=حذف جمهوریت و اسلامیت نظام

تصویر منتشر نشده از احمدی‌نژاد و ثمره در کردستان

تعهدنامه شیخ غلامحسین کرباسچی

كاریكاتور: پیمان رفاقت!

میرحسن؛ پایان یک رویا!

كاریكاتور:جوایز ساختگی بدهید

آوارگان یمنی

اتحاد سبز غرق می شود!

احمدی‌نژاد در جمع ایرانیان مقیم ترکیه

بیانیه موسوی!!

کاریکاتور:پیام جین‏شارپ به سبزی‏ها:برهنه شوید!

هندوانه سبز زیر بغل کروبی

طرح/ما بیشماریم...!

تجمع دانشگاهیان شیراز در دفاع از حریم قانون

طرح/ راه اندازی آزمایشی تلویزیون سبز

کاریکاتور: جمع آشوب

قلبهای بیمار [جوان آنلاین/میثم محمدحسنی]

The game is over [جوان آنلاین/میثم محمد حسنی]

روایت تصویری ضدانقلاب از کاهش شدید پیاده‌نظام سبزها

سایت موسوی برای فروش گذاشته شد!