تبلیغات
ایران ما - كواكبیان: اگر بیانیه‌های موسوی بر تقلب و ابطال انتخابات تاكید دارد آنرا قبول نداریم
 
● امام(ره) تا لحظه ای كه زنده بود، با مستكبران تنش داشت/ شعار "نه‎غزه نه‌لبنان" مخالف شرع، شرف و قانون اساسی
دکتر حسن رحیم‌پور ازغدی در همایش "تفكر بسیجی و گفتمان انقلاب" كه در مجتمع فرهنگی دانشجویی 13 آبان، لانه جاسوسی سابق امریکا برگزار شد، با بیان این که برای تحلیل گفتمان انقلاب اسلامی، کار تئوریک ضروری است، اظهار داشت: در بررسی های تئوریک، تفاوت ها و شباهت های ایدئولوژی انقلاب با دیگر مکاتب و ایدئولوژی ها مشخص می شود.
● تایم: جنبش سبز ایران از آمریكا درخواست كمك كرده است
به گزارش فارس، مجله آمریكایی "تایم " در گزارشی نوشت: پس از بیش از پنج ماه، جنبش سبز مخالف ایران برای درخواست كمك به آمریكا روی می‌‌آورد.
● انتقاد لاریجانی از فضای تهمت زنی در کشور!
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: گستره فکری رهبر معظم انقلاب اسلامی در مسائل فرهنگی، سیاسی و دیپلماتیک و سعه صدر ایشان به گونه ای است که همه گرایش های سیاسی می توانند فعالانه به ایشان تکیه کنند و انحصاری هم در این زمینه وجود ندارد و ایشان اجازه چنین انحصاری را نمی دهند.
● پاسخ آیات عظام مکارم شیرازی و نوری همدانی به استفتاء روزنامه‌نگاران
جنبش «آشوب‌طلب و بدعت‌آفرین‌ سبز» پس از آنکه ‌157 روز آبستن مرام‌ها و ایدئولوژی های آنارشیستی و تخیل‌گرایانه بود سرانجام با زایش یک تئوری ناقص‌الخلقه به نام «دین سبز» فارغ شد!
● مازیار بهاری: تلاش می کردیم تنور اغتشاشات گرم باشد!
مازیار بهاری فیلمساز وخبرنگار شبکه های غربی است که پس ازآزادی از زندان با قرار وثیقه 300میلیونی به ‏خارج گریخت . وی اخیرا در گفت و گویی با سی ان ان اظهاراتی مبنی بر شجاعتهای خود در دوران بازداشت! ‏داشته است.
● پرونده بی‌فرجام «استات‌اویل» در ایران
دولت آمریکا پیگرد قضایی شرکت نفتی استات‌اویل در مورد یک پرونده رشوه‌خواری در ایران را که به سال 2002 برمی‌گردد، متوقف کرد. البته این موضوع برای کشوری که اقتصاد لیبرالی بر آن حاکم است و درگیر بیرون کشیدن خود از گرداب بزرگ‌ترین ورشکستگی تاریخی می‌باشد تا حدودی طبیعی است، چرا که هدف برای این کشور وسیله را توجیه می‌کند اما هنوز یک سوی دیگر این پرونده رشوه بزرگ که به ایران بازمی‌گردد نتوانسته جامعه و افکار عمومی را اقناع کند.
● سخنرانی علیرضا زاکانی در دانشگاه امام صادق(ع): یکی از نزدیکان لاریجانی، تبریک به رییس جمهور منتخب را خط زده بود
نكته دیگر این است كه روز بعد از روز قدس،‌هاشمی رفسنجانی در جایی اعلام كرده بود كه جمعیت افراد در روز قدس 50-50 بوده است یعنی نصف جمعیت حاضر را حامیان موسوی تشكیل داده بودند در حالی كه بالاترین تخمین‌ها از جمعیت 40-50 هزار نفری آنها خبر می‌داد. البته بعدها مشخص شد كه این نكته را لاریجانی به هاشمی رفسنجانی انتقال داده است.
● آمریکاپرونده رشوه‌خواری آقازاده اغتشاشگر را متوقف کرد
دولت آمریکا پیگرد قضایی شرکت نفتی استات اویل در مورد یک پرونده رشوه خواری در ایران را که به سال 2002 بر می گردد متوقف کرده است.بر اساس گزارش رویترز یک مقام شرکت نرو‍ژی استات اویل گفت توافقی با کمیسیون سهام و اوراق بهادار آمریکا، وزارت دادگستری و دفتر دادستانی این کشور حاصل شده است که بر اساس آن موضوع معامله استات اویل با موسسه هورتون حل و فصل شده است.
● مهدی هاشمی؛ از ابوعلی سینا تا جونیور
به گزارش خبرگزاری‌های خارجی در فاصله سال‌های (1997 تا 2003)، (82-76) یك حساب بانكی به نام سیاكل در بانك خصوصی لومبارد فرانسه برای فردی به نام «بیژن دادفر» فعال می‌شود. در فاصله دسامبر 1998 تا آگوست 2003، طی دو مرحله یك‌بار 30 میلیون یورو و بار دیگر مبلغ 45 میلیون یورو به این حساب واریز و در آن نگهداری می‌شود.
● حاشیه‌ای بر اظهارات اخیر سیدمحمد خاتمی
«شب بخیر»!اکنون رئیس‌جمهور سابق، طی اظهاراتی در جمع گروهی از دانشجویان همسو با خود مطالب و سؤالاتی بیان کرده که در پاسخ به این مطالب باید گفت: شب بخیر آقای پرزیدنت سابق!
● عقب نشینی آشکار خاتمی
سرانجام سیدمحمد خاتمی هم به انحراف در جنبش سبز با این جملات اذعان کرد: کاش حاکمیت می‌گفت آقای موسوی بیا به صحنه و این جنبش را مدیریت کن که جنبش از مسیر خودش منحرف نشود.
● «حالا وقتشه»! اسم رمزی از شورش‌های رنگی اروپای شرقی
«حالا وقتشه» ! این اسم رمزی است که محمدرضا تاجیک مشاور اعظم میرحسین موسوی و رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری دوران خاتمی در تحلیل بسترهای شکل‌گیری جنبش موسوم به سبز مطرح می‌کند.
● سخنان همین دانشجوی دختر برای حامیان موسوی كافی است
یكی از دانشجویان دختر دانشگاه امام خمینی(ره) انتقاداتی را به میرحسین موسوی وارد كرده و برخی از جملات حضرت امام(ره) در انتقاد از موسوی را بازخوانی كرد كه رسایی نیز در پایان سخنان این دانشجوی دختر گفت: سخنان همین خانم برای آن جمعیت كفایت می‌كرد.
● محسن هاشمی: شایعه ریزش مترو را خودمان دامن زدیم تا پول بگیریم!
در حالی که مشکلات مترو طی روزهای اخیر نارضایتی گسترده شهروندان را به دنبال داشت، شهرداری تهران و مسئولین مترو به جای پاسخگویی به مردم، بحث بودجه را پیش کشیدند تا هم از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده باشند و هم توپ را در میدان حریف سیاسی انداخته باشند.
● کوچک‌زاده:روش لاریجانی در اداره مجلس جانبدارانه است/ مطهری درباره بودجه مؤسسه صدرا و سنایی درخصوص هزینه‌های انتخاباتی‌اش توضیح دهد
مهدی کوچک‌زاده در گفت‌وگو با رجانیوز، در خصوص اظهارات برخی مخالفین نسبت به محصولی با بدون مبنا خواندن این موارد و توهین آمیز بودن آن‌ها اظهار داشت: آنچه که امروز در صحن علنی مجلس در نطق مخالفین آقای محصولی بیان شد، خلاف شأن و جایگاه تریبون مجلس بود.
● عباس سلیمی نمین: هاشمی رفسنجانی دو بار میرحسین را فریب داده است
و در پاسخ به سوال یک یاز دانشجویی سخن می‌گفت، عنوان کرد: "میرحسین موسوی اگرچه شخصیتی سیاسی است اما ثابت کرده است که تاکنون در تاریخ سیاسی زندگیش دوبار فریب هاشمی را خورده است."
● پرده‌برداری مرعشی از استراتژی جدید اصلاح‌طلبان
مرعشی که اخیرا اعتراف‌کنندگان در دادگاه‌ متهمان کودتای مخملی را "بیمار" یا مبتلا به "ضعف شخصیتی" دانسته است، در مصاحبه با خبرگزاری ایلنا واکنش مناسب اصلاح‌طلبان به انتخابات پیش رو را، "تحریم" دانست.
● آدمی که شهوت قدرت وجودش را گرفته پیرو خط امام است؟/ وقتی رأی نمی‌آورند حاضرند شهری به آتش کشیده شود
حجت الاسلام دکتر سید حمید روحانی، رئیس بنیاد تاریخ پژوهی ایران معاصر و از یاران و نزدیکان امام خمینی از ابتدای نهضت، در سخنان مهمی در افتتاحیه طرح تفسیر آفتاب بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به تبیین شاخصه های خط امام و ارتباط آن با مدعیان امروزی آن پرداخت.
● نماینده کلیمیان:ستاد بحران سازی علیه دولت احمدی نژاد شکل گرفته است
سیامک مره صدق در گفت و گو با ایرنا تاکید کرد: ستاد بحران سازی که برای کارشکنی در راه دولت تشکیل شده است دوست ندارد که دولت در کارهایش موفق باشد و به شیوه های مختلف برای زمین زدن دولت فعالیت می کنند.
● آقازاده آشوبگر در«برایتون»/ ملاقات با مقامات وزارت خارجه انگلیس
آقازاده آشوبگر اخیرا از طریق یکی از عناصر ایرانی وابسته به یک نهاد امنیتی انگلیس با برخی از عناصر وزارت امور خارجه انگلیس در این کشور ملاقات کرده است.
● سخنگوی جبهه پیروان:خواسته مراجع محاکمه اغتشاشگران بود
سید کمال سجادی، "تبعیت از منویات رهبر معظم انقلاب را مهمترین شرط مراجع تقلید برای وحدت" خواند و اعلام کرد: ایشان خواستار مجازات اغتشاشگران و هدایت کنندگان ناآرامی‌های اخیر شدند.
● رمزگشایی از سینه‌چاکی صادقانه و بی‌مزد! آینده برای خاندان هاشمی
اسناد به‌دست آمده از فعالیت‌های اقتصادی تیم خبری سایت آینده از خدمات صادقانه و بی‌مزد و منت! گردانندگان این سایت به خانواده هاشمی رفسنجانی به‌ویژه محسن هاشمی به‌عنوان مدیرعامل متروی تهران و حمله به منتقدان آن در تمام سطوح رمزگشایی کرد.
● جایزه AIB به BBC؛ پاداش هدایت آشوب‌های پس از انتخابات ایران
در حالی که اغلب تحلیلگران سیاسی تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی را متهم به نقش آفرینی های هدفمند در اغتشاشات بعد از انتخابات می دانند، جایزه "واضح‌ترین پوشش یک رویداد خبری" در سال 2009 از سوی یک اتحادیه غیردولتی به این شبکه اختصاص یافت.
● رگباران یک اعتراض مدنی توسط گارد ملی امریکا
استفاده از ارتش امریکا در مقابله با دانشجویان دانشگاه "كنت استیت" که در اعتراض به جنگ ویتنام در ماه مه 1970 صورت گرفت و طی آن گارد ملی اوهایو دست به کشتار این دانشجویان زد.
● روزنامه نگاران اصلاح طلب میهمان ویژه کنفرانس صهیونیست ها و بهایی ها
این کنفرانس توسط گروه موسوم به "پژوهشگران حامی صلح در خاورمیانه" (SPME) و با موضوع "جمهوری اسلامی ایران: تحلیل چند وجهی از حکومت دینی، ملی گرایی و نمایش قدرت این کشور" در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری با حمایت جامعه یهودیان "کلیولند" ایالت اوهایوی آمریکا و مرکز مطالعات یهود در دانشگاه "کیس وسترن" برگزار گردید.
● دفاع جانانه حامی میرحسین از سکولاریسم در بی.بی.سی
چیزی که قبل از هر چیز باعث تعجب ببنندگان شد وضعیت حجاب زننده حقیقت جو در این برنامه بود. وی که در ایران همیشه با چادر در مراسم ها و مجلس حضور می یافت اکنون با بلوز و دامن کوتاه روبروی مجری برنامه نشسته و به سوالات وی پاسخ می داد.
● موسوی و کروبی در پرده آخر
ناقضات رفتاری- گفتاری دوم خردادی‌ها و در رأس آنها آقایان موسوی و کروبی که شکست سنگینی را برای طیف اصلاحات در پی داشت آخرین پرده بود؛ پرده‌ای آکنده از تناقض و دوگانگی.
● چهره اصلی موسوی‌خوئینی
موسوی‌خوئینی‌ها توانسته بودند با کلاس‌های تفسیر قرآن خود جریان‌های نفاق دیگری را هم به وجود آورد. در کل نگاه موسوی خوئینی‌ها از ابتدا با نگاه امام (ره) و شاگردان حقیقی امام (ره) و فقه سنتی متعارض و متفاوت بوده و قدری مسائل شخصی هم در این رابطه هست.
● چگونه شبکه‌های اجتماعی به آشوب‌ها در ایران شکل دادند؟
پایگاه اینترنتی مؤسسه تحقیقاتی هریتیج گزارشی به قلم جیمز.جی.کارافانو (James jay carafano ) پژوهشگر ارشد مطالعات امنیت ملی موسسه تحقیقاتی هریتیج امریکا که دارای 25 سال سابقه خدمت در ارتش امریکا تا درجه سرهنگ دومی است، منتشر کرد که به نقش شبکه‌های اجتماعی و اینترنتی در حوادث پس از انتخابات ایران اختصاص دارد.
● سخنرانی بسیار مهم آقای هاشمی رفسنجانی
اوایل انقلاب به تیپ عمامه به سر و روحانی با یك چشم نگاه میكردید و حال كه دو سال گذشته، صفوف مشخص شده و جامعه فهمیده كدام روحانی حق و كدام ناحق بود، چه كسی راست و چه كسی دروغ میگفت.
 
 
 
كواكبیان: اگر بیانیه‌های موسوی بر تقلب و ابطال انتخابات تاكید دارد آنرا قبول نداریم

مصطفی كواكبیان در گفتگوی تفصیلی با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا»، در ابتدا درباره چارچوب فعالیت احزاب گفت: هر حزبی باید چهار ویژگی داشته باشد كه یكی از آنها فعالیت رسمی و علنی است؛ بر این اساس تشكلی كه بخواهد مخفیانه فعالیت داشته باشد، حزب نیست و باید آن را گروه و باند نامید.
وی افزود: از دیگر مواردی كه احزاب باید به آن توجه كنند، مسئله عملكرد در چارچوب اساسنامه و مرامنامه حزب است؛ در این راستا باید اساسنامه هر حزب مشخص باشد؛ تا ایدئولوژی و اركان تشكیلاتی آن حزب مشخص شود.
این نماینده اصلا‌ح‌طلب مجلس ادامه داد: رهبری خوب به عنوان یكی دیگر از ویژگی‌های احزاب در جامعه مطرح است؛ كه در این رابطه باید هسته، شورای مركزی و دبیركل هر حزب معین شود و آخرین ویژگی‌ حزب كه در واقع هدف هر حزبی هم به شمار می‌رود، كسب قدرت سیاسی است؛ كه باید حركت احزاب در چارچوب‌های حكومتی به این سمت پیش رود.
عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص آسیب‌هایی كه در حال حاضر احزاب را تهدید می‌كند، اظهار داشت: یكی از مشكلاتی كه در خصوص احزاب وجود دارد این است كه احزاب آموزش‌های لازم را به اعضای خود نمی‌دهند و در رابطه با احزاب این‌چنینی باید گفت كه دیر آمده‌اند و قصد دارند نتیجه كار خود را در كوتاه‌مدت برداشت كنند در صورتی كه كار حزبی نیازمند گذشت زمان است.

*مردم از احزاب سیاسی خاطره خوشی ندارند
نماینده مرم سمنان در خانه ملت با اشاره به مسائل مالی احزاب گفت: مسائل مالی همواره یكی از تنگناهای پیش روی احزاب بوده است و از آنجا كه هر حزبی حتی برای یك جلسه ساده هم باید هزینه‌ای پرداخت كند، احساس می‌شود كه باید چاره‌ای در این زمینه اندیشیده شود.
كواكبیان ادامه داد: احزاب برای تامین منابع مالی خود یا باید فعالیت مشروع اقتصادی داشته باشند یا اینكه از حمایت‌های مالی شهرام جزایری‌ها بهره‌ بگیرند و یا اینكه از رانت دولتی و قدرت رسمی برای مخارج خود استفاده كنند؛ بر این اساس احزابی كه نتوانند هیچ یك از موارد یادشده را مورد استفاده قرار دهند، همواره مشكل‌دار خواهند بود.
این نماینده اصلاح‌طلب مجلس با بیان اینكه بخشی از فعالیت‌ احزاب به فرهنگ سیاسی جامعه برمی‌گردد، ابراز داشت: در طول صد سال اخیر خاطره خوبی از احزاب سیاسی در ذهن مردم وجود ندارد و در این رابطه باید گفت كه فرهنگ سیاسی جمع‌گرایی در جامعه ضعیف است كه مصادیق این مسئله در جامعه زیاد است؛ به طور مثال در زمینه ورزش همیشه یك شخص با نام رضازاده كه یك نفر است، برای كشور مدال به ارمغان می‌اورد، ولی در زمینه ورزش‌های تیمی به مراتب ضعیف‌تر هستیم.
دبیر كل حزب مردم‌سالاری در ادامه بحث آسیب‌های احزاب در جامعه به خبرنگار فارس گفت: حكومت‌ها و دولت‌‌ها معمولا با این تفكر كه وجود احزاب جای آنها را تنگ خواهد كرد و مشكلاتی را در روند حكومت آنها پیش خواهد آورد، وجود احزاب در جامعه را بر نمی‌تابند و هیچ فرقی نمی‌كند كه دستگاه حاكم از كدم گروه و جناح سیاسی باشد.

* هر گروهی در چارچوب نظام، قانون و رهبری عمل نكند افراطی است
وی افزود: متاسفانه بحث احزاب در حال حاضر در ایران حتی از كشورهای منطقه مانند افغانستان و عراق هم ضعیف‌تر است؛ چرا كه انتخابات در این كشورها به صورت حزبی است؛ ولی نظام انتخاباتی ما، نظام حزبی نیست؛ در این راستا شاهد هستیم كه برخی افراد كه در ایام انتخابات شعارهایی را در حمایت از جناح راست می‌دادند، بعد از به دست آوردن كرسی مورد نظر، تغییر موضع می‌دهند كه این مسئله ناشی از عدم كاركرد حزبی در جامعه است.
عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: باید با گسترش دادن كار جمعی در كشور به سمتی برویم كه مردم‌سالاری دینی و فعالیت‌های احزاب بیش از پیش گسترش یابد؛ چرا كه انتخابات بدون وجود احزاب معنا ندارد و احزاب هسته‌ مركزی دموكراسی در هر كشوری هستند و اگر بخواهیم این هسته را حذف كنیم، هیچ وقت شاهد برگزاری انتخاباتی پایدار و مردمی در كشور نخواهیم بود.
این نماینده اصلاح‌طلب مجلس در ادامه با اشاره به خط قرمزهای احزاب در جامعه گفت: خط قرمز احزاب در ایران، قانون اساسی و موارد مندرج در قانون است كه در چارچوب این قانون بحث ولایت فقیه هم مطرح می‌شود كه طبیعتا باید احزاب با سیستم ولایت فقیه كاركرد خود را منطبق كنند.
كواكبیان با بیان اینكه احزاب نباید خط قرمز‌ها را نادیده بگیرند، اظهار داشت: جبهه اصلاحات و احزاب درون این جبهه باید قانون اساسی و قوانین مربوط به احزاب را رعایت كنند؛ اگرچه ممكن است معدودی از افراد افراطی این خط قرمز‌ها را در هم نوردیده باشند، ولی عموم احزاب كشور كه چندین فیلتر را برای گرفتن پروانه گذرانده‌اند، همواره خط قرمز‌ها را رعایت كرده‌اند.
وی با اشاره به اینكه افراطیون در تمام گروه‌ها و جناح‌ها وجود دارند، تصریح كرد: همانطوری كه عده‌ای درصدد هستند كه اسلامیت نظام را زیر سوال ببرند، در مقابل، عده‌ای هم به دنبال مخدوش كردن جمهوریت كشور هستند و بهتر است به جای تكیه بر مصادیق به مفاهیم توجه شود.
دبیر كل حزب مردم‌سالاری تاكید كرد: هر كس كه نخواهد در چارچوب نظام، قانون اساسی و مطالبات مردم و آرما‌ن‌های انقلاب و خط رهبری عمل كند، شامل افراطیون است و فرقی نمی‌كند كه این فرد از سازمان مجاهدین انقلاب باشد یا در حزب موتلفه فعالیت كند.

* رهبر واحد در جبهه اصلاحات كه همه از او حرف‌شنوی داشته باشند وجود ندارد
عضو فراكسیون اقلیت مجلس درباره رهبری یك جبهه سیاسی اظهار داشت: همانطوری كه باید بین باند و حزب تفاوت قائل شد، باید بین حزب و جبهه هم فرق بگذاریم؛ در این راستا هر حزبی باید رهبری داشته باشد تا بتواند حیات سیاسی خود را ادامه دهد؛ اما جبهه كاركرد حزبی ندارد و هر جبهه شامل چندین حزب است.
كواكبیان افزود: طبیعتا توافق یك حزب برای انتخاب دبیر كل و رهبر به مراتب آسان‌تر از توافق یك جبهه برای انتخاب افراد یادشده است.
سردبیر روزنامه مردمسالاری همچنین با اشاره به اینكه تا امروز هیچ تعریف مشخصی برای رهبر یك جبهه در كشور نداشته‌ایم، گفت: حرف رهبر انقلاب باید به عنوان فصل‌الخطاب مد نظر تمام احزاب قرار گیرد و در این رابطه نباید برخی افراد، رهبری و ولایت را به نفع خود مصادره كنند.
این نماینده اصلاح‌طلب مجلس در خصوص وجود رهبر در جبهه اصلاحات عنوان كرد: نمی‌توان در جبهه اصلاحات به جز رهبر انقلاب كه فصل‌الخطاب تمام احزاب در كشور است، از رهبر دیگری یاد كرد و بنده معتقدم كه چنین كسی در جبهه اصلاحات وجود ندارد.
عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: تا امروز توافقی در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات برای انتخاب رهبری در این جبهه و یا دبیر كل مشخصی كه همه از او حرف‌شنوی داشته باشند، وجود نداشته است.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینكه در جریان انتخابات اخیر اكثر اصلاح‌طلبان روی میرحسین موسوی توافق كردند، تصریح كرد: با تمام توافقاتی كه در این زمینه در جبهه اصلاحات صورت گرفته بود، اما باز هم شاهد بودیم كه طیفی از این جبهه از كاندیدایی دیگر حمایت كردند و مثلا حزب اعتماد ملی، آقای كروبی را به عنوان نماینده خود معرفی كرد.
وی اختلافات درون گروهی در هر جبهه‌ای را امری طبیعی دانست و گفت: باید اختلافات را به سمت اجماع سوق داد و اگر این مسئله تحقق نپذیرفت، نباید این نكته را امری منفی قلمداد كرد چرا كه توافقات باید روی حداقل‌ها صورت گیرد.

* جریان سبز جدا از جبهه اصلاحات است
كواكبیان همچنین گفت: جریان سبز در واقع كسانی هستند كه در 22 خرداد پای صندوق‌های رای حاضر شدند و با حضور خود آن حماسه عظیم را خلق كردند و موجب شدند كه طراوت، شادابی و شور و نشاط انتخاباتی در كشور تجربه شود.
دبیر كل حزب مردم‌سالاری با بیان اینكه در ایام تبلیغات انتخاباتی هیچ‌گونه درگیری و تنشی میان هواداران دو كاندید مطرح رخ نداد، تصریح كرد: نباید تنها 14 میلیونی كه به آقای احمدی نژاد رای ندادند را جنبش سبز دانست و در واقع تمام كسانی كه در انتخابات شركت كردند، جزئی از این جنبش هستند و باید گفت هر كسی كه به این نظام معتقد است و دلش برای كشور و نظام می‌سوزد، در جرگه جنبش سبز قرار می‌گیرد.
وی جریان سبز را اخص از جبهه اصلاحات دانست و گفت: كسانی كه قصد براندازی نظام را داشتند و از خارج از كشور دستور می‌گرفتند و با جمهوری اسلامی عناد دارند، جنبش سبزی نیستند و این طیف‌ همان كسانی هستند كه می‌خواهند با سوءاستفاده از فضای غبارآلود، فعالیت‌های خود را دنبال كنند؛ مثلا ممكن است حتی سازمان منافقین هم بگوید كه ما جنبش سبزی هستیم؛ كه البته هیچ كس این مسئله را باور نخواهد كرد چرا كه این سازمان حتی نظام جمهوری اسلامی را قبول ندارد؛ چنانچه شاهد بودیم كه این طیف تمام انتخابات را تحریم كردند.

* انتخابات از نظر ما تمام شده است
نماینده مردم سمنان دایره جنبش سبز در كشور را وسیع دانست و تصریح كرد: نباید وسعت این جنبش به معنای قرار دادن معارضان در این دایره قلمداد شود بلكه این دایره تنها برای كسانی جا دارد كه چارچوب نظام را قبول دارند و در روز 22 خرداد پای صندوق‌های رای حضور یافتند و اثبات كردند كه دلسوز نظام هستند؛ حتی این جنبش می‌تواند طیف‌هایی از اصولگرایان را هم دربربگیرد.
عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: انتخابات در كشور به پایان رسیده و به تبع آن حوادث بعد از آن هم باید پایان یابد؛ اما نباید برخوردهای اشتباهی كه از سمت هر دو طیف در حوادث بعد از انتخابات صورت پذیرفت را فراموش كرد؛ البته اگر بخواهیم تمام اتفاقات رخ داده را ناشی از بیانیه‌ها و اظهارات موسوی و كروبی بدانیم، نادیده گرفتن واقعیت موجود است.
كواكبیان افزود: به اعتقاد بنده، بیانیه‌ها و اظهارات موسوی و كروبی هم در حوادث بعد از انتخابات نقش داشتند، اما این همه واقعیت نیست و برخی مسائل دیگر هم در روند و اغتشاشات موثر بوده است.
سردبیر روزنامه مردم‌سالاری با اشاره به راهپیمایی 25 خرداد حامیان موسوی در تهران ابراز داشت: تمام حرف افرادی كه در راهپیمایی روز 25 خرداد شركت كرده بودند، تنها این بود كه نتیجه انتخابات برای ما قابل هضم نیست و این مسئله امری طبیعی بود چرا كه بر اساس آمار رسمی وزارت كشور در تهران، آمار رای آقای موسوی بالاتر از آقای احمدی نژاد بود.
وی افزود: كسانی كه در راهپیمایی 25 خرداد شركت كرده بودند، افرادی بیگانه نبودند و این عده همان كسانی بودند كه در تهران به آقای موسوی رای داده بودند كه مسئولان ذیربط در جواب چنین ابهامی باید افكار عمومی را اقناع می‌كردند.
این نماینده اصلاح‌طلب مجلس همچنین گفت: اگرچه عده‌ای با عناوینی مثل انجمن پادشاهی یا گروه تندرو یا گروه منافقین در میان مردم حضور یافتند تا از آب گل‌آلود، ماهی بگیرند اما باید حساب این عده را از حساب مردم جدا كرد چرا كه افراد یادشده ضدیت خود را با نظام ثابت كرده‌اند.
كواكبیان با اشاره به آزادی اجتماعات در قانون اساسی گفت: قانون اساسی ما هرگونه اجتماع را آزاد دانسته ولی برای آن، یك پروسه قرار داده كه در روند این پروسه، اجتماع‌كنندگان باید از دستگاه‌های ذیربط درخواست مجوز كرده و برای اجتماع خود محلی را معرفی كنند كه در این صورت نیروی انتظامی موظف است حتی امنیت آن اجتماع را نیز عهده‌دار شود.
عضو فراكسیون اقلیت مجلس همچنین تصریح كرد: متاسفانه شاهد بودیم كه برخلاف تاكید رهبری مبنی بر ادامه مناظرات، این روند ادامه پیدا نكرد؛ در این راستا لازم است با باز كردن فضا، همواره تمام ابعاد را بسته نگه نداریم و این نمی‌شود كه بگوییم روزنامه‌ها و سایت‌ها ننویسند و رسانه ملی هم در این باره چیزی نگوید و خبرگزاری‌ها اخبار را منعكس نكنند و در عین حال انتظار داشته باشیم، ابهامات جامعه حل شود.
كواكبیان اظهار داشت: باید فضایی را در جامعه ایجاد كنیم كه معترضان بتوانند نظرات خود را بیان كنند چرا كه در صورت ایجاد چنین فضایی می‌توان معترضان را از افراد اغتشاشگر كه دست به خشونت می‌زنند و خسارت به بار می‌آورند، جدا كرد.
این نماینده مجلس با بیان اینكه افراد قانون‌شكن جایی در جنش سبز ندارند، گفت: كسانی كه اغتشاش می‌كنند و سعی در خدشه‌دار كردن امنیت ملی دارند، اساسا با افرادی كه روز رأی‌‌گیری پای صندوق‌های رأی حاضر شدند و وقت خود را در صف‌های طولانی رأی‌‌گیری صرف كردند، فرق دارند چرا كه افراد اغتشاشگر تنها به دنبال به هم ریختن فضای جامعه هستند اما 14 میلیون نفری كه به كاندیدایی غیر از آقای احمدی‌نژاد رأی دادند، به دنبال فروپاشی نظام نبوده و نیستند.

*سه آفت مهم جریان سبز را تهدید می‌كند
وی در ادامه ابراز داشت: در حال حاضر سه آفت مهم، جنبش سبز را تهدید می‌كند كه یكی از این آفت‌ها رادیكال شدن این جنبش است؛ یعنی به جای اینكه این جریان در قالب چارچوب مشخصی عمل كند، به اعمال افراطی و خشونت‌انگیز روی بیاورد كه این مسئله در راستای خواسته‌های بیگانگان است و ما نباید به این مسئله راضی شویم و آن را قبول كنیم.
سردبیر روزنامه مردم‌سالاری در تبیین دومین آفتی كه جنبش سبز را تهدید می‌كند، اظهار داشت: اگر رهبری جنبش سبز از دست كسانی كه به نظام اعتقاد دارند، خارج شود و به دست افراد مغرض و مخالف نظام جمهوری اسلامی بیفتد، بسیار خطرناك است و این مسئله آفت كمی نیست.
كواكبیان فاصله گرفتن جنبش سبز از نظام را سومین آفت این جریان دانست و تصریح كرد: اگر جنبش سبز كه می‌تواند به نفع نظام عمل كند، روز به روز از نظام و كشور فاصله بگیرد و این مسئله در اذهان عمومی شكل بگیرد كه این جنبش، یك حركت فاصله‌دار با نظام است، این خود یك آفت است؛ بر این اساس لازم است سران جریان سبز در رابطه با این سه آفت تدبیری را بیندیشند؛ تا از رادیكال شدن و فاصله گرفتن این جریان با نظام و نیز هدایت این جریان توسط افراد معاند با نظام جلوگیری به عمل آید.

* افراد معدودی با سوءنیت به طرح شعارهای انحرافی می‌پردازند
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: تا امروز هیچ بیانیه و یا اعلامیه‌ای از سوی جریان‌ اصلاح طلب برای تجمع غیرقانونی صادر نشده و هیچ موردی در این زمینه چه با صراحت و چه بی‌صراحت وجود ندارد.
عضو فراكسیون اقلیت مجلس همچنین در خصوص كسانی كه بحث جمهوری ایران را مطرح می‌كنند، اظهار داشت: نباید جمهوری ایرانی را غیر از جمهوری اسلامی دانست و در واقع خود ما هستیم كه طراحان این شعارها را به سمتی می‌بریم كه در تقابل با ما قرار می‌گیرند.
عضو كمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تأكید امام راحل در خصوص جمهوری اسلامی تصریح كرد: همانطوری كه امام (ره) تأكید داشتند ما باید بگوییم "جمهوری اسلامی نه یك كلمه زیاد و نه یك كلمه كم " و اگر كسی بخواهد در این شعار تغییر ایجاد كند، اشتباه كرده است.
كواكبیان ابراز داشت: نباید افرادی كه شعارهایی با مضمون جمهوری ایرانی سرمی‌دهند را مخالف نظام دانست؛ بلكه باید با چاره‌اندیشی و تدبیر مناسب، راه‌حلی برای این مسئله پیدا كرد.
وی ادامه داد: مطمئنا افراد معدودی وجود دارند كه با سوءنیت به طرح شعارهای انحرافی می‌پردازند؛ ولی اكثریت افراد منتسب به جنبش سبز كه طرفدار آقای موسوی هستند، دنبال شعار انحرافی نبودند؛ بلكه به خاطر آرمان‌های امام راحل در مناسبت‌هایی مانند روز قدس شركت كردند.
دبیركل حزب مردم‌سالاری با انتقاد از كسانی كه بحث نماز خواندن با كفش و یا خوردن آب در ماه رمضان توسط افراد منتسب به جریان سبز را مطرح می‌كنند، اظهار داشت: طرح این مسائل برای كشور بد است چرا كه در اذهان عمومی این شبهه ایجاد می شود كه بعد از 30 سال هنوز نتوانسته‌ایم به یك جوان، طریقه اقامه نماز جمعه را بیاموزیم.

* بیانیه‌های موسوی به معنای تاكید بر تقلب در انتخابات نیست
وی در خصوص بیانیه‌های موسوی و استفاده از جملاتی مانند "ما تا آخر ایستاده‌ایم " در این بیانیه‌ها ابراز داشت: اگر بیان این جمله به منزله باطل دانستن انتخابات باشد و آقای موسوی هنوز هم به بحث تقلب تأكید داشته باشد، ما مخالف این مسئله هستیم؛ البته به نظر نمی‌رسد كه این جمله وی چنین مفهومی داشته باشد.
سردبیر روزنامه مردم‌سالاری افزود: اگر منظور آقای موسوی از بیان جمله "ما تا آخر ایستاده‌ایم " این باشد كه اِی گروه سبز شما نباید ناامید شوید و از این نظام دل ببرید و به دامن دشمن بروید، بلكه باید درون نظام بمانید و منویات امام راحل و آرمان‌های قانون اساسی را رعایت كنید و در این راه تا آخر بایستید كه این حرف منطقی و قابل پذیرش است.
این روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب در ادامه گفت: احزاب اصلاح‌طلب هیچ نقشی در تحریك مردم برای اغتشاش نداشتند و به اعتقاد ما عده‌ای وجود دارند كه با تحریك مردم برای خود درآمد درست‌ كرده‌اند.
كواكبیان تصریح كرد: باید امروز كشور را به سمت وحدت ملی، همبستگی عمومی، آرامش و اجرای قواعد قانونی سوق داد.
این نماینده اصلاح‌طلب مجلس گفت: اقناع افكار عمومی با بگیر و ببند و روش‌های غیرملایم و خشونت‌آمیز به وجود نمی‌آید و به نظر می‌رسد آقای موسوی با اظهارات خود سعی دارد حامیان خود را همچنان دلبسته نظام و قانون اساسی نگه دارد.
وی ادامه داد: آقای موسوی واقعا به نظام دلبسته است و اگر ایشان می‌گوید كه ما تا آخر ایستاده‌ایم در واقع منظورش این است كه ما بر سر آرمان‌های خودمان و اصول قانون اساسی تا آخر ایستاده‌ایم و نباید جمله آقای موسوی این طور تلقی شود كه وی تا آخر برای ابطال انتخابات ایستاده است.

*دشمن به دنبال ایجاد گسست در كشور است
عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به رابطه دوستانه‌اش با میرحسین موسوی تصریح كرد: در كنگره داخلی حزب مردم‌سالاری، اسم آقای موسوی برای كاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری حتی مقدم بر اسم آقایان خاتمی و كروبی ذكر شد و در این راستا باید گفت كه شناخت كاملی از ایشان داریم.
كواكبیان در خصوص آینده جنبش سبز در كشور اظهار داشت: آینده این جنبش بستگی به رفتار نظام و دولتمردان دارد و اگر واقعا مسئولان تدبیر به خرج دهند، این جریان به نفع نظام مصادره می‌شود؛ بدون اینكه خدشه‌ای به كشور وارد آید؛ ولی اگر مسئولان خوب عمل نكنند، آینده این جریان مبهم خواهد ماند.
عضو فراكسیون اقلیت مجلس رفتار خاتمی را در جریان انتخابات و حوادث بعد از آن، رفتاری معقول ارزیابی كرد و گفت: توصیه‌ها و نكاتی كه آقای خاتمی مطرح می‌كنند، همیشه در راستای نظام بوده است و نشان از دلبستگی وی به نظام دارد.
وی در خصوص رفتارهای كروبی نیز ابراز داشت: اظهار نظرهای برخی افراد در خصوص دستگیری و رفتارهای خشن با افرادی مانند كروبی با توجه به سوابق سیاسی وی، چیزی جز تشدید آتش فتنه به دنبال نخواهد داشت؛ چرا كه آقای كروبی دلسوز نظام است.
این نماینده اصلاح‌طلب مجلس با بیان اینكه ممكن است هر كسی در رفتارهایش اعمال تندی را انجام دهد، تصریح كرد: باید میان كسی كه در آن سوی مرزها نشسته و علیه نظام، مسائلی را مطرح می‌كند با شخصی مانند آقای كروبی فرق قائل شد؛ چرا كه كروبی از نزدیكان امام (ره) بود و چندین حكم از ایشان گرفته و دو دوره ریاست مجلس را نیز به عهده داشته است؛ بنابراین نباید كروبی را مفسدفی‌الارض دانست.
دبیركل حزب مردم‌سالاری با تأكید بر اینكه من سخنگوی كروبی و موسوی نیستم، اظهار داشت: اگر بعضی از شبكه‌های خارجی یا گروه‌های معاند كه از برخی شخصیت‌های اصلاح‌طلب تعریف و حمایت می‌كنند، روزی قدرت را به دست بگیرند، ابتدا اقدام به از میان برداشتن اصلاح‌طلبان خواهند كرد.
وی ادامه داد: كسی كه دشمن نظام است، تنها به دنبال اختلاف‌افكنی در كشور است و حتی دیده شده كه برخی از آمریكایی‌ها در گزارش‌های خود به تمجید از آقای احمدی‌نژاد پرداخته‌اند كه تمام این موارد تنها به دلیل ایجاد گسست و تفرقه در كشور طرح می‌شود.

* باید زیر سئوال بردن اصل انتخابات جرم تلقی شود
عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بیش از 40 میلیون دلار از بودجه 55 میلیون دلاری كه آمریكا علیه ایران در نظر گرفته به تفرقه‌افكنی و ایجاد اختلاف در كشور اختصاص دارد و دشمنان همواره به دنبال طراحی مسائلی هستند كه آتش اختلافات در كشور را بیشتر شعله‌ور كند.
كواكبیان همچنین ابراز داشت: باید به اصول قانون اساسی بازگردیم و به نظر می‌رسد برای پایان دادن به حوادث بعد از انتخابات، تشكیل یك لویی‌جرگه ایرانی لازم باشد.
وی افزود: باید از تمام مراجع تقلید، كاندیداهای شركت‌كننده در انتخابات، اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، استادان برجسته حوزه و دانشگاه و نیز فعالان سیاسی، دبیران احزاب و اصحاب رسانه و مطبوعات و حتی افرادی كه خارج از قدرت هستند، برای رسیدن به یك اصول واحد استفاده شود و طی نشستی با افراد یادشده به تمام مسائل رسیدگی شود؛ اگرچه چند روز هم طول بكشد؛ تا به این ترتیب بتوانیم به اختلافات پایان دهیم.
نماینده مردم سمنان با بیان اینكه باید فضایی را به وجود آوریم كه دیگر كسی در مورد اصل انتخابات چیزی نگوید و طبق فرمایش رهبری زیر سوال بردن اصل انتخابات جرم تلقی شود، تصریح كرد: بعد از طرح مسائل یادشده و توافق بر سر اصول واحد باید به اصول و قواعد دیگر نظام هم در جمعی كه ذكر شد، رسیدگی شود.

*همه باید قانون اساسی را به عنوان میثاق ملی بپذیرند
این نماینده اصلاح‌طلب مجلس در ادامه این مصاحبه اظهار داشت: اگر اجتماع غیرقانونی در جامعه مجاز نیست، عدم صدور مجوز برای اجتماع قانونی هم امری غیرمجاز است و در این رابطه كسی كه می‌تواند برای اجتماع مسالمت‌آمیز مجوز صادر كند و این كار را نمی‌كند، كار غلطی انجام داده است؛ چرا كه مسائلی از این دست باید جزو اصول ما قرار گیرد.
سردبیر روزنامه مردم‌سالاری با تأكید بر اینكه باید تمام آحاد ملت با هم متحد باشند، گفت: طرحی از سوی بنده به مناسبت 27 آذر، سالروز وحدت حوزه و دانشگاه به آقای علی لاریجانی ارائه شده است و به نظر می‌رسد كه باید با توجه ویژه به طرح‌هایی از این‌ دست، همه دور هم جمع شوند.
كواكبیان ادامه داد: باید قانون اساسی را به عنوان میثاق ملی كه در آن وظایف رهبری، قوای سه‌گانه و تك‌تك دستگاه‌ها تعیین شده، پذیرفت و این قانون را مرجع اصلی قرار داد؛ در این راستا باید مقابل هر كسی كه خلاف این میثاق ملی عمل كند، ایستاد.
عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تأكید بر اینكه نباید انتخابات و مسائل بعد از آن را كالبد شكافی كرد، گفت: در خصوص انتخابات مسائل زیادی وجود دارد كه باید به خاطر فرمایش رهبر انقلاب سكوت كرد و اصرار بر بحث روی مسائل انتخابات امری غیرضروری است.
كواكبیان ابراز داشت: بهتر است به جای پرداختن به مسائل گذشته به آینده فكر كنیم و از طرح سخنان تفرقه‌انگیز خودداری شود چرا كه كشور را نمی‌توان با یك جناح اداره كرد.
وی اظهار داشت: هیچ‌كس از مسائل بعد از انتخابات دل خوشی ندارد و برخی سخنان در این مورد نباید بیان شود چرا كه بحث در این زمینه مورد استقبال هیچ‌یك از گروه‌های سیاسی قرار نمی‌گیرد و در این رابطه باید مشكلات هر دو طرف را با یك تدبیر و چاره‌اندیشی مناسب حل و فصل كرد.
دبیركل حزب مردم‌سالاری در پایان تصریح كرد: راه اتمام ماجراهای بعد از انتخابات، ایجاد الفت و صمیمیت در دو طرف است و در این رابطه طرفین باید از مواضع خود كوتاه بیایند و اعتراف یك طرف به خطاها نمی‌تواند به مسائل پایان دهد. 

 
 
 
 
دلیل یا دلایل مشوش شدن فضای پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم چه بود؟

راهپیمایی اعتراض آمیز در سراسر كشور

راهپیمایی اعتراض آمیز در تهران

تجمع دانشجویان در مقابل سفارت انگلیس

احمدی‌نژاد در اصفهان 1388/9/11

پایان بادکنک سبز!

کینه غرب

16آذر آمریکا را زیر پا می گذاریم

کرباسچی بالاخره آفتابی شد!

خشونت ممنوع!

دخیلک یا آمریکا

جنبش سبز=حذف جمهوریت و اسلامیت نظام

تصویر منتشر نشده از احمدی‌نژاد و ثمره در کردستان

تعهدنامه شیخ غلامحسین کرباسچی

كاریكاتور: پیمان رفاقت!

میرحسن؛ پایان یک رویا!

كاریكاتور:جوایز ساختگی بدهید

آوارگان یمنی

اتحاد سبز غرق می شود!

احمدی‌نژاد در جمع ایرانیان مقیم ترکیه

بیانیه موسوی!!

کاریکاتور:پیام جین‏شارپ به سبزی‏ها:برهنه شوید!

هندوانه سبز زیر بغل کروبی

طرح/ما بیشماریم...!

تجمع دانشگاهیان شیراز در دفاع از حریم قانون

طرح/ راه اندازی آزمایشی تلویزیون سبز

کاریکاتور: جمع آشوب

قلبهای بیمار [جوان آنلاین/میثم محمدحسنی]

The game is over [جوان آنلاین/میثم محمد حسنی]

روایت تصویری ضدانقلاب از کاهش شدید پیاده‌نظام سبزها

سایت موسوی برای فروش گذاشته شد!