● امام(ره) تا لحظه ای كه زنده بود، با مستكبران تنش داشت/ شعار "نه‎غزه نه‌لبنان" مخالف شرع، شرف و قانون اساسی
دکتر حسن رحیم‌پور ازغدی در همایش "تفكر بسیجی و گفتمان انقلاب" كه در مجتمع فرهنگی دانشجویی 13 آبان، لانه جاسوسی سابق امریکا برگزار شد، با بیان این که برای تحلیل گفتمان انقلاب اسلامی، کار تئوریک ضروری است، اظهار داشت: در بررسی های تئوریک، تفاوت ها و شباهت های ایدئولوژی انقلاب با دیگر مکاتب و ایدئولوژی ها مشخص می شود.
● تایم: جنبش سبز ایران از آمریكا درخواست كمك كرده است
به گزارش فارس، مجله آمریكایی "تایم " در گزارشی نوشت: پس از بیش از پنج ماه، جنبش سبز مخالف ایران برای درخواست كمك به آمریكا روی می‌‌آورد.
● انتقاد لاریجانی از فضای تهمت زنی در کشور!
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: گستره فکری رهبر معظم انقلاب اسلامی در مسائل فرهنگی، سیاسی و دیپلماتیک و سعه صدر ایشان به گونه ای است که همه گرایش های سیاسی می توانند فعالانه به ایشان تکیه کنند و انحصاری هم در این زمینه وجود ندارد و ایشان اجازه چنین انحصاری را نمی دهند.
● پاسخ آیات عظام مکارم شیرازی و نوری همدانی به استفتاء روزنامه‌نگاران
جنبش «آشوب‌طلب و بدعت‌آفرین‌ سبز» پس از آنکه ‌157 روز آبستن مرام‌ها و ایدئولوژی های آنارشیستی و تخیل‌گرایانه بود سرانجام با زایش یک تئوری ناقص‌الخلقه به نام «دین سبز» فارغ شد!
● مازیار بهاری: تلاش می کردیم تنور اغتشاشات گرم باشد!
مازیار بهاری فیلمساز وخبرنگار شبکه های غربی است که پس ازآزادی از زندان با قرار وثیقه 300میلیونی به ‏خارج گریخت . وی اخیرا در گفت و گویی با سی ان ان اظهاراتی مبنی بر شجاعتهای خود در دوران بازداشت! ‏داشته است.
● پرونده بی‌فرجام «استات‌اویل» در ایران
دولت آمریکا پیگرد قضایی شرکت نفتی استات‌اویل در مورد یک پرونده رشوه‌خواری در ایران را که به سال 2002 برمی‌گردد، متوقف کرد. البته این موضوع برای کشوری که اقتصاد لیبرالی بر آن حاکم است و درگیر بیرون کشیدن خود از گرداب بزرگ‌ترین ورشکستگی تاریخی می‌باشد تا حدودی طبیعی است، چرا که هدف برای این کشور وسیله را توجیه می‌کند اما هنوز یک سوی دیگر این پرونده رشوه بزرگ که به ایران بازمی‌گردد نتوانسته جامعه و افکار عمومی را اقناع کند.
● سخنرانی علیرضا زاکانی در دانشگاه امام صادق(ع): یکی از نزدیکان لاریجانی، تبریک به رییس جمهور منتخب را خط زده بود
نكته دیگر این است كه روز بعد از روز قدس،‌هاشمی رفسنجانی در جایی اعلام كرده بود كه جمعیت افراد در روز قدس 50-50 بوده است یعنی نصف جمعیت حاضر را حامیان موسوی تشكیل داده بودند در حالی كه بالاترین تخمین‌ها از جمعیت 40-50 هزار نفری آنها خبر می‌داد. البته بعدها مشخص شد كه این نكته را لاریجانی به هاشمی رفسنجانی انتقال داده است.
● آمریکاپرونده رشوه‌خواری آقازاده اغتشاشگر را متوقف کرد
دولت آمریکا پیگرد قضایی شرکت نفتی استات اویل در مورد یک پرونده رشوه خواری در ایران را که به سال 2002 بر می گردد متوقف کرده است.بر اساس گزارش رویترز یک مقام شرکت نرو‍ژی استات اویل گفت توافقی با کمیسیون سهام و اوراق بهادار آمریکا، وزارت دادگستری و دفتر دادستانی این کشور حاصل شده است که بر اساس آن موضوع معامله استات اویل با موسسه هورتون حل و فصل شده است.
● مهدی هاشمی؛ از ابوعلی سینا تا جونیور
به گزارش خبرگزاری‌های خارجی در فاصله سال‌های (1997 تا 2003)، (82-76) یك حساب بانكی به نام سیاكل در بانك خصوصی لومبارد فرانسه برای فردی به نام «بیژن دادفر» فعال می‌شود. در فاصله دسامبر 1998 تا آگوست 2003، طی دو مرحله یك‌بار 30 میلیون یورو و بار دیگر مبلغ 45 میلیون یورو به این حساب واریز و در آن نگهداری می‌شود.
● حاشیه‌ای بر اظهارات اخیر سیدمحمد خاتمی
«شب بخیر»!اکنون رئیس‌جمهور سابق، طی اظهاراتی در جمع گروهی از دانشجویان همسو با خود مطالب و سؤالاتی بیان کرده که در پاسخ به این مطالب باید گفت: شب بخیر آقای پرزیدنت سابق!
● عقب نشینی آشکار خاتمی
سرانجام سیدمحمد خاتمی هم به انحراف در جنبش سبز با این جملات اذعان کرد: کاش حاکمیت می‌گفت آقای موسوی بیا به صحنه و این جنبش را مدیریت کن که جنبش از مسیر خودش منحرف نشود.
● «حالا وقتشه»! اسم رمزی از شورش‌های رنگی اروپای شرقی
«حالا وقتشه» ! این اسم رمزی است که محمدرضا تاجیک مشاور اعظم میرحسین موسوی و رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری دوران خاتمی در تحلیل بسترهای شکل‌گیری جنبش موسوم به سبز مطرح می‌کند.
● سخنان همین دانشجوی دختر برای حامیان موسوی كافی است
یكی از دانشجویان دختر دانشگاه امام خمینی(ره) انتقاداتی را به میرحسین موسوی وارد كرده و برخی از جملات حضرت امام(ره) در انتقاد از موسوی را بازخوانی كرد كه رسایی نیز در پایان سخنان این دانشجوی دختر گفت: سخنان همین خانم برای آن جمعیت كفایت می‌كرد.
● محسن هاشمی: شایعه ریزش مترو را خودمان دامن زدیم تا پول بگیریم!
در حالی که مشکلات مترو طی روزهای اخیر نارضایتی گسترده شهروندان را به دنبال داشت، شهرداری تهران و مسئولین مترو به جای پاسخگویی به مردم، بحث بودجه را پیش کشیدند تا هم از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده باشند و هم توپ را در میدان حریف سیاسی انداخته باشند.
● کوچک‌زاده:روش لاریجانی در اداره مجلس جانبدارانه است/ مطهری درباره بودجه مؤسسه صدرا و سنایی درخصوص هزینه‌های انتخاباتی‌اش توضیح دهد
مهدی کوچک‌زاده در گفت‌وگو با رجانیوز، در خصوص اظهارات برخی مخالفین نسبت به محصولی با بدون مبنا خواندن این موارد و توهین آمیز بودن آن‌ها اظهار داشت: آنچه که امروز در صحن علنی مجلس در نطق مخالفین آقای محصولی بیان شد، خلاف شأن و جایگاه تریبون مجلس بود.
● عباس سلیمی نمین: هاشمی رفسنجانی دو بار میرحسین را فریب داده است
و در پاسخ به سوال یک یاز دانشجویی سخن می‌گفت، عنوان کرد: "میرحسین موسوی اگرچه شخصیتی سیاسی است اما ثابت کرده است که تاکنون در تاریخ سیاسی زندگیش دوبار فریب هاشمی را خورده است."
● پرده‌برداری مرعشی از استراتژی جدید اصلاح‌طلبان
مرعشی که اخیرا اعتراف‌کنندگان در دادگاه‌ متهمان کودتای مخملی را "بیمار" یا مبتلا به "ضعف شخصیتی" دانسته است، در مصاحبه با خبرگزاری ایلنا واکنش مناسب اصلاح‌طلبان به انتخابات پیش رو را، "تحریم" دانست.
● آدمی که شهوت قدرت وجودش را گرفته پیرو خط امام است؟/ وقتی رأی نمی‌آورند حاضرند شهری به آتش کشیده شود
حجت الاسلام دکتر سید حمید روحانی، رئیس بنیاد تاریخ پژوهی ایران معاصر و از یاران و نزدیکان امام خمینی از ابتدای نهضت، در سخنان مهمی در افتتاحیه طرح تفسیر آفتاب بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به تبیین شاخصه های خط امام و ارتباط آن با مدعیان امروزی آن پرداخت.
● نماینده کلیمیان:ستاد بحران سازی علیه دولت احمدی نژاد شکل گرفته است
سیامک مره صدق در گفت و گو با ایرنا تاکید کرد: ستاد بحران سازی که برای کارشکنی در راه دولت تشکیل شده است دوست ندارد که دولت در کارهایش موفق باشد و به شیوه های مختلف برای زمین زدن دولت فعالیت می کنند.
● آقازاده آشوبگر در«برایتون»/ ملاقات با مقامات وزارت خارجه انگلیس
آقازاده آشوبگر اخیرا از طریق یکی از عناصر ایرانی وابسته به یک نهاد امنیتی انگلیس با برخی از عناصر وزارت امور خارجه انگلیس در این کشور ملاقات کرده است.
● سخنگوی جبهه پیروان:خواسته مراجع محاکمه اغتشاشگران بود
سید کمال سجادی، "تبعیت از منویات رهبر معظم انقلاب را مهمترین شرط مراجع تقلید برای وحدت" خواند و اعلام کرد: ایشان خواستار مجازات اغتشاشگران و هدایت کنندگان ناآرامی‌های اخیر شدند.
● رمزگشایی از سینه‌چاکی صادقانه و بی‌مزد! آینده برای خاندان هاشمی
اسناد به‌دست آمده از فعالیت‌های اقتصادی تیم خبری سایت آینده از خدمات صادقانه و بی‌مزد و منت! گردانندگان این سایت به خانواده هاشمی رفسنجانی به‌ویژه محسن هاشمی به‌عنوان مدیرعامل متروی تهران و حمله به منتقدان آن در تمام سطوح رمزگشایی کرد.
● جایزه AIB به BBC؛ پاداش هدایت آشوب‌های پس از انتخابات ایران
در حالی که اغلب تحلیلگران سیاسی تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی را متهم به نقش آفرینی های هدفمند در اغتشاشات بعد از انتخابات می دانند، جایزه "واضح‌ترین پوشش یک رویداد خبری" در سال 2009 از سوی یک اتحادیه غیردولتی به این شبکه اختصاص یافت.
● رگباران یک اعتراض مدنی توسط گارد ملی امریکا
استفاده از ارتش امریکا در مقابله با دانشجویان دانشگاه "كنت استیت" که در اعتراض به جنگ ویتنام در ماه مه 1970 صورت گرفت و طی آن گارد ملی اوهایو دست به کشتار این دانشجویان زد.
● روزنامه نگاران اصلاح طلب میهمان ویژه کنفرانس صهیونیست ها و بهایی ها
این کنفرانس توسط گروه موسوم به "پژوهشگران حامی صلح در خاورمیانه" (SPME) و با موضوع "جمهوری اسلامی ایران: تحلیل چند وجهی از حکومت دینی، ملی گرایی و نمایش قدرت این کشور" در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری با حمایت جامعه یهودیان "کلیولند" ایالت اوهایوی آمریکا و مرکز مطالعات یهود در دانشگاه "کیس وسترن" برگزار گردید.
● دفاع جانانه حامی میرحسین از سکولاریسم در بی.بی.سی
چیزی که قبل از هر چیز باعث تعجب ببنندگان شد وضعیت حجاب زننده حقیقت جو در این برنامه بود. وی که در ایران همیشه با چادر در مراسم ها و مجلس حضور می یافت اکنون با بلوز و دامن کوتاه روبروی مجری برنامه نشسته و به سوالات وی پاسخ می داد.
● موسوی و کروبی در پرده آخر
ناقضات رفتاری- گفتاری دوم خردادی‌ها و در رأس آنها آقایان موسوی و کروبی که شکست سنگینی را برای طیف اصلاحات در پی داشت آخرین پرده بود؛ پرده‌ای آکنده از تناقض و دوگانگی.
● چهره اصلی موسوی‌خوئینی
موسوی‌خوئینی‌ها توانسته بودند با کلاس‌های تفسیر قرآن خود جریان‌های نفاق دیگری را هم به وجود آورد. در کل نگاه موسوی خوئینی‌ها از ابتدا با نگاه امام (ره) و شاگردان حقیقی امام (ره) و فقه سنتی متعارض و متفاوت بوده و قدری مسائل شخصی هم در این رابطه هست.
● چگونه شبکه‌های اجتماعی به آشوب‌ها در ایران شکل دادند؟
پایگاه اینترنتی مؤسسه تحقیقاتی هریتیج گزارشی به قلم جیمز.جی.کارافانو (James jay carafano ) پژوهشگر ارشد مطالعات امنیت ملی موسسه تحقیقاتی هریتیج امریکا که دارای 25 سال سابقه خدمت در ارتش امریکا تا درجه سرهنگ دومی است، منتشر کرد که به نقش شبکه‌های اجتماعی و اینترنتی در حوادث پس از انتخابات ایران اختصاص دارد.
● سخنرانی بسیار مهم آقای هاشمی رفسنجانی
اوایل انقلاب به تیپ عمامه به سر و روحانی با یك چشم نگاه میكردید و حال كه دو سال گذشته، صفوف مشخص شده و جامعه فهمیده كدام روحانی حق و كدام ناحق بود، چه كسی راست و چه كسی دروغ میگفت.
 
 
 
استاد رحیم‌پور ازغدی در همایش "تفكر بسیجی و گفتمان انقلاب":
امام(ره) تا لحظه ای كه زنده بود، با مستكبران تنش داشت/ شعار "نه‎غزه نه‌لبنان" مخالف شرع، شرف و قانون اساسی

به گزارش رجانیوز، دکتر حسن رحیم‌پور ازغدی در همایش "تفكر بسیجی و گفتمان انقلاب" كه در مجتمع فرهنگی دانشجویی 13 آبان، لانه جاسوسی سابق امریکا برگزار شد، با بیان این که برای تحلیل گفتمان انقلاب اسلامی، کار تئوریک ضروری است، اظهار داشت: در بررسی های تئوریک، تفاوت ها و شباهت های ایدئولوژی انقلاب با دیگر مکاتب و ایدئولوژی ها مشخص می شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر اینکه در هیچ‌یك از سخنان امام(ره) تنش زدایی مشاهد نمی‌شود، تأکید كرد: شعار "مرگ بر امریکا" یعنی تنش با امریکا و امام(ره) تا لحظه ای كه زنده بود، با مستكبران تنش داشت.
وی گفت: در روند بازخوانی ایدئولوژیك و انقلابی باید خط و هدف را درست بشناسیم و در بخش دیگر باید با دشمن آشنا شویم.
رحیم پور مطالعه تئوری انقلاب اسلامی را در محورهایی مانند سیاست داخلی و خارجی، خانواده، احزاب و موضوعات مختلف داخلی و خارجی و همچنین دسته بندی های نظرات موافقان و مخالفان ضروری دانست و تصریح کرد: باید جناح بندی های مختلف را شناخت، البته منظور ما از جناح بندی، اصلاح طلب، اعتدال گرا و اصولگرا و از این قبیل اسامی جعلی نیست، بلکه جناح مورد نظر ما انقلاب و رهبری و بررسی عقاید مخالفان این نظریه و جناح است.
وی عناوین اصولگرا، اصلاح طلب و اعتدالیون را جعلی خواند و گفت: افراد این اسامی را برای بهره‌برداری‌های سیاسی و منفعت‌طلبی خود برگزیده اند. در این دسته‌بندی‌ها افراد یک جناح تصور می‌کنند که دیگر قطب عالم امکان هستند و دیگران را در دسته خود قرار نمی دهند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر این که دانشجویان باید صحیفه امام(ره) را برای به دست آوردن معیارهایی برای تصمیم گیری صحیح مطالعه کنند، اظهار داشت: باید توجه داشت که اصول انقلاب اسلامی ثابت هستند و فقط شخصیت ها تغییر می کنند، بنابراین، دانشجویان باید آرشیو تاریخ دهه اول انقلاب و تحولات آن را بررسی نمایند که در این راستا، مطالعه آثار اندیشمندانی مانند مطهری، بهشتی و به‌ویژه بیانات امام خمینی(ره)، کمک شایانی به درک بهتر تاریخ انقلاب می کند.
وی با بیان این که تاریخ اثبات کرده که با تغییر اشخاص، تفکر برخی از آنها تا مدت‌ها در کشور و اذهان عمومی اثرگذار بوده است، خاطر نشان کرد: شناخت افکار سیاسی به ما بصیرت سیاسی می دهد تا به این واسطه بتوانیم آینده و حوادث پیش روی خود را بهتر بشناسیم.
این استاد حوزه و دانشگاه هدف از تحلیل و بازخوانی مکتب انقلاب را در دو محور عمده دانست و گفت: در درجه اول، با بازخوانی مکتب انقلاب، تفکر امام و تفکر بسیجی در دهه اول انقلاب و در درجه دوم، دشمن شناسی انجام می‌شود، بنابراین اگر بخواهیم دشمن را شناسایی کنیم، باید گفتمان امام(ره) را دقیقاً بشناسیم.
رحیم پور برای روشن شدن نظرات امام(ره ) در خصوص تفکر بسیجی به بیانیه مهم ایشان در مورد حج اشاره کرد و اظهار داشت: امام(ره) قبل از اعزام زائران به بیت‌الله الحرام و روی دادن حادثه کشتار مسلمانان در مراسم برائت از مشرکین مکه بیانیه‌ای صادر کردند که به عقیده بنده، در این پیام، نظرات امام در مورد تفکربسیجی و جهاد اسلامی روشن می شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص بعد هدف شناسی بازخوانی ایدئولوژیك انقلاب و نیز تفكر بسیجی به پیام امام خمینی(ره) به حجاج ایرانی در سال 66 اشاره و تأکید كرد: امام(ره) مبنای تفکر بسیجی را معنویت توحیدی می دانند و می فرمایند "هدف مبارزه سیاسی، سلوک الی الله است"، امام(ره) به نسل ما آموزش دادند که اقلیت باشید یا اکثریت مهم نیست و نباید کمیت برایمان مهم باشد. به طور قطع، این منطقی شکست ناپذیر است و آثار این نظریه امام(ره) در جنگ 8 ساله تحمیلی کاملاً برایمان مشهود بود.
رحیم پور با اشاره به اینكه امام(ره) در این پیام همه مسلمانان را به خداوند متوجه می‌سازد، خاطرنشان كرد: در دوران دفاع مقدس نیز هرگاه مانند فتح خرمشهر پیروز می شدیم، امام خمینی(ره) توجه به خداوند را به رزمندگان گوشزد می‌كردند و حتی فرمودند خرمشهر را خدا آزاد كرد و در شكست‌ها نیز می‌فرمودند شما تكلیف خود را انجام داده اید و پیروزید.
وی با بیان اینكه امام راحل همه چیز را به خداوند نسبت می‌دادند، تصریح كرد: اگر در دوران دفاع مقدس در عملیاتی پیروز می‌شدیم و یا شكست می‌خوردیم، امام راحل برای دلگرمی ما آن را فوراً به خداوند نسبت می‌دادند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینكه امام راحل به ما آموزش داد كه تنها هدف خود را رسیدن به خداوند قرار دهیم و آماده فداكاری در هر لحظه‌ای باشیم، اذعان داشت: این بهترین منطق برای شكست ناپذیری بود؛ به طوری كه حتی در بدترین شرایط جنگ، لبخند بر لب رزمندگان بسیجی وجود داشت.
این استاد دانشگاه در ادامه اظهار داشت: امام(ره) معتقد بود در خانه‌ای هستیم كه صاحب خانه خداوند است و این گونه سخنان امام(ره) در ذهن بسیجیان دوران دفاع مقدس جلوه‌گر می‌شد و سخنان بسیجیان آن دوران انعكاس فرمایشات امام خمینی(ره) بود.
وی افزود: اول و آخر، ظاهر و باطن همه چیز خداوند است. از كشته شدن نباید ترسید و منطق بسیجی وصول به كمالات و فنا در كمال مطلق و خداوند است و این هدف گاهی در شكست و گاهی در پیروزی جلوه‌گر می‌شود.
وی با بیان این که امام جواب مصلحت اندیشان، سازشکاران و افرادی را که نسبت به شهادت جوانان و وارد آمدن خسارات جانی و مالی به کشور اظهار تأسف می‌کردند، با آیه 24 سوره توبه می‌دادند، تصریح کرد: آیه می‌فرماید "اگر جان، پدر، مادر، خویشان، فرزندان و مال‌هایتان از خدا و رسول برایتان عزیزتر است، منتظر عذاب خداوند باشید."
وی به بخش دیگری از فرمایشات امام خمینی(ره) در پیام به حجاج اشاره کرد و گفت: امام(ره) می‌فرمودند شما از خانه های خود برای خدا خارج شوید و به غیر از این، هیچ چیز دیگر مهم نیست و جزیی از سلوك معنوی این است كه نمی توانید مؤمن باشید اما حب و بغض داشته باشید.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر اینكه خصوصیت مؤمنان این است كه در مقابل كفار محكم و مقتدر و با دوستان باید با رأفت و مهربانی برخورد می‌کنند و این رفتاری ایدلوژیك است، بیان داشت: امام(ره) خطاب به مصلحت اندیشان و تاسف خورندگانی كه برای جان و مال خود افسوس می خوردند، می‌فرمود اینها جزء خدمات ما نیست بلكه جزء بركات است.
وی افزود: دین و دین داری جهاد است و این جهاد گاهی با جان و مال است و تفكر بسیجی جهاد دائمی است و حتی در زمان غیر از جنگ باید به سازندگی و فعالیت‌های دیگر پرداخت.
رحیم پور تصریح کرد: امام(ره) نشانه ایمان و معنویت را جهاد در راه خدا می داند و تفکر بسیجی نیز یعنی جهاد الهی. اگر جنگ در آن زمان بود که جهاد کنیم، امروز با پیشرفت های علمی و هنری می توان در مقابل دشمنان جهاد کرد و در پی همه این جهادها نیز جهاد اکبر اهمیت دارد.
رحیم پور در ادامه گفت: علامت داشتن ایمان، دین و آخرت این است كه جهاد و شهادت را دوست داشته باشیم. كسانی كه از شهادت متنفرند، اعتقادی به دین و آخرت ندارند اما كسانی كه دوست دارند با روی سپید در راه خدا به استقبال مرگ بروند، مؤمن واقعی هستند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینكه در صورت قعود از جهاد، باید منتظر عواقب آن در این دنیا باشید، تصریح كرد: اگر جهاد نكنیم، تمامی بلایا بر سرمان می‌آید. نمونه آن عراق و افغانستان است كه اكثریت آنها روی به جهاد نیاورند. اکنون مقایسه کنیم، ما كه جهاد كردیم، چه داریم و آنها كه جهاد نكردند، چه دارند؟ آنها امنیت، استقلال آزادی، عزت، امكانات و ... ندارند. بنابر فرمایش امام(ره)، برای داشتن یک دنیای خوب، باید تفکر بسیجی داشت.
این استاد دانشگاه اظهار داشت: ترك جهاد، دنیا و آخرت را خراب می‌كند و اگر تفكر بسیجی را كنار بگذاریم، فتنه به سراغ ما می‌آید.
رحیم پور تأکید كرد: ما افتخار می‌كنیم كه برای مبارزه و به‌خاطر شرف تنها باشیم. شاید ما در بین دولت‌ها تنها باشیم اما در بین ملت‌های دنیا تنها نیستیم و اگر روزی برسد که آنها ما را قبول داشته باشند، آن روز باید به خود شك كنیم و هر گاه طاغوت‌ها به ما لبخند بزنند، مطمئنا از مسیر راست و درست خارج شده و فاسد شده ایم و فاتحه ما خوانده است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر اینكه پرچم ما جهانی است و هدف ما فقط ایران نیست، خاطرنشان كرد: هدف ما تمامی جهان، مسلمانان و كل بشریت است.
وی با بیان این که امام(ره) به شعار "جنگ جنگ تا پیروزی" معتقد نبود گفت: امام با تمامی صلابت اعلام کرد که این شعار صحیح نیست و "جنگ جنگ تا رفع فتنه از جهان" را باید به کار برد. ایشان معتقد بودند که باید تا ریشه کن کردن کفر، شرک و ظلم با دشمنان جنگید که این مسئله نیز با تمسک به تفکر بسیجی صورت می پذیرد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: امام(ره) معتقد بودند که تفکر بسیجی بازنشستگی ندارد و جهاد و تفکر بسیجی را از علی اصغر 6 ماهه تا حبیب ابن مظاهر 90 ساله به منصه ظهور رساندند.
وی با اشاره به سخنان برخی افراد که آشتی و تفاهم با دشمنان را خواستارند، گفت: امام(ره) در مقابل این افراد فرمودند دوست داریم شرایط همین طور باقی بماند و رابطه به هر نحو با دشمنان را منع کرده بودند.
رحیم پور با اشاره به سخنان امام(ره)، موضوع کمک به مسلمانان و مستضعفین جنگ زده را مطرح و تصریح کرد: امام فرمودند که "مسلمانان باید دارو، خون، پول و سلاح را به همه کسانی که به نام خدا مبارزه می کنند، بدهند و حتی اگر مسلمان نباشند اما مستضعف باشند، مسلمانان باید به آنها کمک کنند".
رحیم پور در ادامه تصریح كرد: امام(ره) اعتقاد داشت همیشه باید به جلو نگاه كنیم، همان‌طور كه حضرت علی(ع) همیشه با زره یك طرفه به سمت جلو می‌رفتند.
این استاد دانشگاه در ادامه بیان داشت: امام(ره) معتقد بود ما باید آرامش مستكبران را به خطر بیندازیم، ما اجازه نخواهیم داد آنها در جهان اسلام منافعی داشته باشند؛ این یك تفكر بسیجی است.
وی با اشاره به اینكه در هیچ‌یك از سخنان امام(ره) تنش زدایی مشاهده نمی‌شود، تأکید كرد: شعار "مرگ بر امریکا" یعنی تنش با امریکا و امام(ره) تا لحظه ای كه زنده بود، با مستكبران تنش داشت. تنش زدایی هدف نیست، شاید تاكتیك باشد اما هدف نیست و حتی امام(ره) در وصیت نامه خود فرمودند برای براندازی امریکا و صهیونیست هجوم ببرید و این جزء قانون اساسی ما است.
رحیم پور در این خصوص به بخشی از اصول قانونی اساسی اشاره و خاطرنشان كرد: در اصل 3 بند 16 قانون اساسی آمده است تنظیم سیاست خارجی كشور بر اساس معیارهای اسلام بوده و باید نسبت به تعهد برادرانه به تمامی مسلمانان جهان توجه داشت، پس اگر شرف داشته باشیم نباید بگوییم "نه غزه نه لبنان" و نمی‌توان نسبت به كشته شدن مسلمان یا غیرمسلمانی بی تفاوت بود.
وی با انتقاد از افرادی که شعار "نه غزه نه لبنان" را مطرح می کنند گفت: اگر شرف دارید، نمی توانید بگویید "نه غزه نه لبنان" هر کسی باید در حد توان خود به مسلمانان کمک کند، پیامبر فردمودند که "اگر کسی بشنود که مسلمانی بگوید کمکم کن و جواب او را ندهد، اصلاً مسلمان نیست" همان طور که حضرت علی(ع) فرمودند که "هر جا ظلمی می بینید، بی طرف نباشید".
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اصول 3، 152 و 154 قانون اساسی تصریح کرد: در این اصول، مسلمانان به همگرایی و وحدت و کمک به همدیگر بر اساس قانون تشویق شده اند، بنابراین شعار "نه غزه نه لبنان" خلاف قانون اساسی، اسلام و شرع است.
وی افزود: در ادامه این بند آمده است باید از مستضعفان جهان حمایت بی دریغ كرد پس باید توجه داشت شعار "نه غزه نه لبنان" به غیر از اینكه خلاف شرع و شرف است بر خلاف قانون اساسی نیز هست.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به اصل 11 قانون اساسی اشاره و بیان داشت: در اصل 11 قانون اساسی آمده است جمهوری اسلامی ایران سیاست خود را بر اساس اتحاد با تمامی مسلمین جهان اتخاذ کرده و نیز در اصل 14 قانون اساسی آمده است دولت جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران موظف است با غیرمسلمانان با اخلاق حسنه برخورد كند، البته این اصل در خصوص كسانی است كه علیه دولت و ملت ایران اقدامی نكردند.
وی با اشاره به اینكه سیاست خارجی جمهوری اسلامی دفاع از حقوق تمامی مسلمانان جهان است و هر دولتی كه با ما سر جنگ ندارد، با او دوست هستیم، خاطرنشان كرد: دین دو ركن دارد؛ یكی عشق، محبت و صفا است و ركن دیگر آن نفرت، تبری و جهاد است.
این استاد دانشگاه در ادامه اظهار داشت: امام(ره) معتقد بود خواب راحت را باید از دشمن گرفت و روحانی كه از صلح عشق و محبت صحبت كرد و از جهاد و تبری سخن نگفت، این روحانی تحت نفوذ امریکا و استكبار است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر اینكه اعلام برائت، مرحله اول مبارزه و عمل به آن از مراحل دیگر است، تصریح كرد: در زمان معاصر، بت و بت‌پرستی معنایی ندارد و از منظر امام خمینی(ره) امروز بت خانه بزرگ، كاخ سفید امریکا است و امروز فریاد برائت ما به كافران عالم و امریکایی است كه به مردم مظلوم جهان ظلم می‌كنند.
وی افزود: صدای فریاد برائت ما صدای مردم فلسطین، لبنان و... است كه استكبار چشم طمع به آنان دوخته اند و حتی از كیلومتر‌ها آن طرف تر دست دراز می‌كنند و به مرزهای آن‌ها حمله می‌كنند و صدای فریاد ما، صدای فریاد انسان‌هایی است كه می‌خواهند آزاد باشند و آزادمرد بمیرند و فریاد برائت ما، فریاد دولت‌ها و كشورهای فقیری است كه استكبار با ترفندهای كمونیستی، سوسیالیستی و سرمایه داری ذخایر كشور آنها را می‌مكد.
رحیم پور خاطرنشان كرد: امام خمینی(ره) در بخشی از این پیام افزوده‌ اند قدرت‌ها، ابرقدرت‌ها و نوكران آنها مطمئن باشند اگر خمینی تنها باشد، باز در راه خود كه همان جهاد و مبارزه با استكبار است، به پیش خواهد رفت اما با توكل به خداوند و با حضور بسیجیان در سراسر عالم خواب راحت را از دیدگان استكبار ودست نشانده های آنها خواهیم ربود.
وی در پایان تصریح كرد: اگر دست از شعارهای ضد استكباری بكشیم، حتی ایران هم برای ما باقی نخواهد ماند و نابود خواهیم شد.
رحیم پور ازغدی در قسمتی از سخنان خود با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در باب اهمیت رشته های علوم انسانی و لزوم توجه به آن خاطر نشان کرد: كسانی كه در سنگر علوم انسانی حضور دارند، باید با آشنایی به قرآن، معرفت و انسان شناسی بتوانند تغییر ایجاد كنند نه اینكه تغییر پیدا كنند.
وی افزود: در حال حاضر مشکل کمبود دانشجو برای رشته های علوم انسانی نیست بلکه رشته ها نیروی مذهبی و انقلابی لازم دارد تا بتواند در این حوزه تغییر ایجاد کند، اکنون مشکل تولید نرم افزار و به روز کردن آن است که این امر نیز به سال ها مطالعه و آشنایی با تمامی زیر و بم رشته های علوم انسانی احتیاج دارد.
وی ادامه داد: در حال حاضر، محدودیت دانشجویی علوم انسانی نداریم، مشكل ما تولید نرم افزاری و به روز كردن است كه باید در این خصوص سال‌ها با آشنایی با مفاهیم اسلامی به این تحقق برسیم.
رحیم پور خاطر نشان كرد: در حوزه علوم انسانی به نیروی پیاده نیاز نداریم بلكه نیازمند ژنرال هستیم تا با آتش قوی تئوریك به اهداف خود برسیم.
وی با اشاره به اینكه كشور به همه رشته های دانشگاهی نیاز دارد، تصریح كرد: در كنار درس و بحث‌ها باید مطالعات اسلامی داشت و این مطالعه نباید محدود به دوره دانشجویی شود و می‌توان كتاب‌های صاحب نظرانی چون آیت الله جوادی آملی، آیت‌الله مصباح یزدی مرحوم محمد تقی جعفری و شهید مطهری را مطالعه كرد که این كتاب‌ها فكر دینی انسان را می‌سازد.

 
 
 
 
دلیل یا دلایل مشوش شدن فضای پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم چه بود؟

راهپیمایی اعتراض آمیز در سراسر كشور

راهپیمایی اعتراض آمیز در تهران

تجمع دانشجویان در مقابل سفارت انگلیس

احمدی‌نژاد در اصفهان 1388/9/11

پایان بادکنک سبز!

کینه غرب

16آذر آمریکا را زیر پا می گذاریم

کرباسچی بالاخره آفتابی شد!

خشونت ممنوع!

دخیلک یا آمریکا

جنبش سبز=حذف جمهوریت و اسلامیت نظام

تصویر منتشر نشده از احمدی‌نژاد و ثمره در کردستان

تعهدنامه شیخ غلامحسین کرباسچی

كاریكاتور: پیمان رفاقت!

میرحسن؛ پایان یک رویا!

كاریكاتور:جوایز ساختگی بدهید

آوارگان یمنی

اتحاد سبز غرق می شود!

احمدی‌نژاد در جمع ایرانیان مقیم ترکیه

بیانیه موسوی!!

کاریکاتور:پیام جین‏شارپ به سبزی‏ها:برهنه شوید!

هندوانه سبز زیر بغل کروبی

طرح/ما بیشماریم...!

تجمع دانشگاهیان شیراز در دفاع از حریم قانون

طرح/ راه اندازی آزمایشی تلویزیون سبز

کاریکاتور: جمع آشوب

قلبهای بیمار [جوان آنلاین/میثم محمدحسنی]

The game is over [جوان آنلاین/میثم محمد حسنی]

روایت تصویری ضدانقلاب از کاهش شدید پیاده‌نظام سبزها

سایت موسوی برای فروش گذاشته شد!

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic