● امام(ره) تا لحظه ای كه زنده بود، با مستكبران تنش داشت/ شعار "نه‎غزه نه‌لبنان" مخالف شرع، شرف و قانون اساسی
دکتر حسن رحیم‌پور ازغدی در همایش "تفكر بسیجی و گفتمان انقلاب" كه در مجتمع فرهنگی دانشجویی 13 آبان، لانه جاسوسی سابق امریکا برگزار شد، با بیان این که برای تحلیل گفتمان انقلاب اسلامی، کار تئوریک ضروری است، اظهار داشت: در بررسی های تئوریک، تفاوت ها و شباهت های ایدئولوژی انقلاب با دیگر مکاتب و ایدئولوژی ها مشخص می شود.
● تایم: جنبش سبز ایران از آمریكا درخواست كمك كرده است
به گزارش فارس، مجله آمریكایی "تایم " در گزارشی نوشت: پس از بیش از پنج ماه، جنبش سبز مخالف ایران برای درخواست كمك به آمریكا روی می‌‌آورد.
● انتقاد لاریجانی از فضای تهمت زنی در کشور!
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: گستره فکری رهبر معظم انقلاب اسلامی در مسائل فرهنگی، سیاسی و دیپلماتیک و سعه صدر ایشان به گونه ای است که همه گرایش های سیاسی می توانند فعالانه به ایشان تکیه کنند و انحصاری هم در این زمینه وجود ندارد و ایشان اجازه چنین انحصاری را نمی دهند.
● پاسخ آیات عظام مکارم شیرازی و نوری همدانی به استفتاء روزنامه‌نگاران
جنبش «آشوب‌طلب و بدعت‌آفرین‌ سبز» پس از آنکه ‌157 روز آبستن مرام‌ها و ایدئولوژی های آنارشیستی و تخیل‌گرایانه بود سرانجام با زایش یک تئوری ناقص‌الخلقه به نام «دین سبز» فارغ شد!
● مازیار بهاری: تلاش می کردیم تنور اغتشاشات گرم باشد!
مازیار بهاری فیلمساز وخبرنگار شبکه های غربی است که پس ازآزادی از زندان با قرار وثیقه 300میلیونی به ‏خارج گریخت . وی اخیرا در گفت و گویی با سی ان ان اظهاراتی مبنی بر شجاعتهای خود در دوران بازداشت! ‏داشته است.
● پرونده بی‌فرجام «استات‌اویل» در ایران
دولت آمریکا پیگرد قضایی شرکت نفتی استات‌اویل در مورد یک پرونده رشوه‌خواری در ایران را که به سال 2002 برمی‌گردد، متوقف کرد. البته این موضوع برای کشوری که اقتصاد لیبرالی بر آن حاکم است و درگیر بیرون کشیدن خود از گرداب بزرگ‌ترین ورشکستگی تاریخی می‌باشد تا حدودی طبیعی است، چرا که هدف برای این کشور وسیله را توجیه می‌کند اما هنوز یک سوی دیگر این پرونده رشوه بزرگ که به ایران بازمی‌گردد نتوانسته جامعه و افکار عمومی را اقناع کند.
● سخنرانی علیرضا زاکانی در دانشگاه امام صادق(ع): یکی از نزدیکان لاریجانی، تبریک به رییس جمهور منتخب را خط زده بود
نكته دیگر این است كه روز بعد از روز قدس،‌هاشمی رفسنجانی در جایی اعلام كرده بود كه جمعیت افراد در روز قدس 50-50 بوده است یعنی نصف جمعیت حاضر را حامیان موسوی تشكیل داده بودند در حالی كه بالاترین تخمین‌ها از جمعیت 40-50 هزار نفری آنها خبر می‌داد. البته بعدها مشخص شد كه این نكته را لاریجانی به هاشمی رفسنجانی انتقال داده است.
● آمریکاپرونده رشوه‌خواری آقازاده اغتشاشگر را متوقف کرد
دولت آمریکا پیگرد قضایی شرکت نفتی استات اویل در مورد یک پرونده رشوه خواری در ایران را که به سال 2002 بر می گردد متوقف کرده است.بر اساس گزارش رویترز یک مقام شرکت نرو‍ژی استات اویل گفت توافقی با کمیسیون سهام و اوراق بهادار آمریکا، وزارت دادگستری و دفتر دادستانی این کشور حاصل شده است که بر اساس آن موضوع معامله استات اویل با موسسه هورتون حل و فصل شده است.
● مهدی هاشمی؛ از ابوعلی سینا تا جونیور
به گزارش خبرگزاری‌های خارجی در فاصله سال‌های (1997 تا 2003)، (82-76) یك حساب بانكی به نام سیاكل در بانك خصوصی لومبارد فرانسه برای فردی به نام «بیژن دادفر» فعال می‌شود. در فاصله دسامبر 1998 تا آگوست 2003، طی دو مرحله یك‌بار 30 میلیون یورو و بار دیگر مبلغ 45 میلیون یورو به این حساب واریز و در آن نگهداری می‌شود.
● حاشیه‌ای بر اظهارات اخیر سیدمحمد خاتمی
«شب بخیر»!اکنون رئیس‌جمهور سابق، طی اظهاراتی در جمع گروهی از دانشجویان همسو با خود مطالب و سؤالاتی بیان کرده که در پاسخ به این مطالب باید گفت: شب بخیر آقای پرزیدنت سابق!
● عقب نشینی آشکار خاتمی
سرانجام سیدمحمد خاتمی هم به انحراف در جنبش سبز با این جملات اذعان کرد: کاش حاکمیت می‌گفت آقای موسوی بیا به صحنه و این جنبش را مدیریت کن که جنبش از مسیر خودش منحرف نشود.
● «حالا وقتشه»! اسم رمزی از شورش‌های رنگی اروپای شرقی
«حالا وقتشه» ! این اسم رمزی است که محمدرضا تاجیک مشاور اعظم میرحسین موسوی و رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری دوران خاتمی در تحلیل بسترهای شکل‌گیری جنبش موسوم به سبز مطرح می‌کند.
● سخنان همین دانشجوی دختر برای حامیان موسوی كافی است
یكی از دانشجویان دختر دانشگاه امام خمینی(ره) انتقاداتی را به میرحسین موسوی وارد كرده و برخی از جملات حضرت امام(ره) در انتقاد از موسوی را بازخوانی كرد كه رسایی نیز در پایان سخنان این دانشجوی دختر گفت: سخنان همین خانم برای آن جمعیت كفایت می‌كرد.
● محسن هاشمی: شایعه ریزش مترو را خودمان دامن زدیم تا پول بگیریم!
در حالی که مشکلات مترو طی روزهای اخیر نارضایتی گسترده شهروندان را به دنبال داشت، شهرداری تهران و مسئولین مترو به جای پاسخگویی به مردم، بحث بودجه را پیش کشیدند تا هم از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده باشند و هم توپ را در میدان حریف سیاسی انداخته باشند.
● کوچک‌زاده:روش لاریجانی در اداره مجلس جانبدارانه است/ مطهری درباره بودجه مؤسسه صدرا و سنایی درخصوص هزینه‌های انتخاباتی‌اش توضیح دهد
مهدی کوچک‌زاده در گفت‌وگو با رجانیوز، در خصوص اظهارات برخی مخالفین نسبت به محصولی با بدون مبنا خواندن این موارد و توهین آمیز بودن آن‌ها اظهار داشت: آنچه که امروز در صحن علنی مجلس در نطق مخالفین آقای محصولی بیان شد، خلاف شأن و جایگاه تریبون مجلس بود.
● عباس سلیمی نمین: هاشمی رفسنجانی دو بار میرحسین را فریب داده است
و در پاسخ به سوال یک یاز دانشجویی سخن می‌گفت، عنوان کرد: "میرحسین موسوی اگرچه شخصیتی سیاسی است اما ثابت کرده است که تاکنون در تاریخ سیاسی زندگیش دوبار فریب هاشمی را خورده است."
● پرده‌برداری مرعشی از استراتژی جدید اصلاح‌طلبان
مرعشی که اخیرا اعتراف‌کنندگان در دادگاه‌ متهمان کودتای مخملی را "بیمار" یا مبتلا به "ضعف شخصیتی" دانسته است، در مصاحبه با خبرگزاری ایلنا واکنش مناسب اصلاح‌طلبان به انتخابات پیش رو را، "تحریم" دانست.
● آدمی که شهوت قدرت وجودش را گرفته پیرو خط امام است؟/ وقتی رأی نمی‌آورند حاضرند شهری به آتش کشیده شود
حجت الاسلام دکتر سید حمید روحانی، رئیس بنیاد تاریخ پژوهی ایران معاصر و از یاران و نزدیکان امام خمینی از ابتدای نهضت، در سخنان مهمی در افتتاحیه طرح تفسیر آفتاب بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به تبیین شاخصه های خط امام و ارتباط آن با مدعیان امروزی آن پرداخت.
● نماینده کلیمیان:ستاد بحران سازی علیه دولت احمدی نژاد شکل گرفته است
سیامک مره صدق در گفت و گو با ایرنا تاکید کرد: ستاد بحران سازی که برای کارشکنی در راه دولت تشکیل شده است دوست ندارد که دولت در کارهایش موفق باشد و به شیوه های مختلف برای زمین زدن دولت فعالیت می کنند.
● آقازاده آشوبگر در«برایتون»/ ملاقات با مقامات وزارت خارجه انگلیس
آقازاده آشوبگر اخیرا از طریق یکی از عناصر ایرانی وابسته به یک نهاد امنیتی انگلیس با برخی از عناصر وزارت امور خارجه انگلیس در این کشور ملاقات کرده است.
● سخنگوی جبهه پیروان:خواسته مراجع محاکمه اغتشاشگران بود
سید کمال سجادی، "تبعیت از منویات رهبر معظم انقلاب را مهمترین شرط مراجع تقلید برای وحدت" خواند و اعلام کرد: ایشان خواستار مجازات اغتشاشگران و هدایت کنندگان ناآرامی‌های اخیر شدند.
● رمزگشایی از سینه‌چاکی صادقانه و بی‌مزد! آینده برای خاندان هاشمی
اسناد به‌دست آمده از فعالیت‌های اقتصادی تیم خبری سایت آینده از خدمات صادقانه و بی‌مزد و منت! گردانندگان این سایت به خانواده هاشمی رفسنجانی به‌ویژه محسن هاشمی به‌عنوان مدیرعامل متروی تهران و حمله به منتقدان آن در تمام سطوح رمزگشایی کرد.
● جایزه AIB به BBC؛ پاداش هدایت آشوب‌های پس از انتخابات ایران
در حالی که اغلب تحلیلگران سیاسی تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی را متهم به نقش آفرینی های هدفمند در اغتشاشات بعد از انتخابات می دانند، جایزه "واضح‌ترین پوشش یک رویداد خبری" در سال 2009 از سوی یک اتحادیه غیردولتی به این شبکه اختصاص یافت.
● رگباران یک اعتراض مدنی توسط گارد ملی امریکا
استفاده از ارتش امریکا در مقابله با دانشجویان دانشگاه "كنت استیت" که در اعتراض به جنگ ویتنام در ماه مه 1970 صورت گرفت و طی آن گارد ملی اوهایو دست به کشتار این دانشجویان زد.
● روزنامه نگاران اصلاح طلب میهمان ویژه کنفرانس صهیونیست ها و بهایی ها
این کنفرانس توسط گروه موسوم به "پژوهشگران حامی صلح در خاورمیانه" (SPME) و با موضوع "جمهوری اسلامی ایران: تحلیل چند وجهی از حکومت دینی، ملی گرایی و نمایش قدرت این کشور" در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری با حمایت جامعه یهودیان "کلیولند" ایالت اوهایوی آمریکا و مرکز مطالعات یهود در دانشگاه "کیس وسترن" برگزار گردید.
● دفاع جانانه حامی میرحسین از سکولاریسم در بی.بی.سی
چیزی که قبل از هر چیز باعث تعجب ببنندگان شد وضعیت حجاب زننده حقیقت جو در این برنامه بود. وی که در ایران همیشه با چادر در مراسم ها و مجلس حضور می یافت اکنون با بلوز و دامن کوتاه روبروی مجری برنامه نشسته و به سوالات وی پاسخ می داد.
● موسوی و کروبی در پرده آخر
ناقضات رفتاری- گفتاری دوم خردادی‌ها و در رأس آنها آقایان موسوی و کروبی که شکست سنگینی را برای طیف اصلاحات در پی داشت آخرین پرده بود؛ پرده‌ای آکنده از تناقض و دوگانگی.
● چهره اصلی موسوی‌خوئینی
موسوی‌خوئینی‌ها توانسته بودند با کلاس‌های تفسیر قرآن خود جریان‌های نفاق دیگری را هم به وجود آورد. در کل نگاه موسوی خوئینی‌ها از ابتدا با نگاه امام (ره) و شاگردان حقیقی امام (ره) و فقه سنتی متعارض و متفاوت بوده و قدری مسائل شخصی هم در این رابطه هست.
● چگونه شبکه‌های اجتماعی به آشوب‌ها در ایران شکل دادند؟
پایگاه اینترنتی مؤسسه تحقیقاتی هریتیج گزارشی به قلم جیمز.جی.کارافانو (James jay carafano ) پژوهشگر ارشد مطالعات امنیت ملی موسسه تحقیقاتی هریتیج امریکا که دارای 25 سال سابقه خدمت در ارتش امریکا تا درجه سرهنگ دومی است، منتشر کرد که به نقش شبکه‌های اجتماعی و اینترنتی در حوادث پس از انتخابات ایران اختصاص دارد.
● سخنرانی بسیار مهم آقای هاشمی رفسنجانی
اوایل انقلاب به تیپ عمامه به سر و روحانی با یك چشم نگاه میكردید و حال كه دو سال گذشته، صفوف مشخص شده و جامعه فهمیده كدام روحانی حق و كدام ناحق بود، چه كسی راست و چه كسی دروغ میگفت.
 
 
 
سخنرانی علیرضا زاکانی در دانشگاه امام صادق(ع)
موسوی یك استدلال هم نداشت/ رضایی، حق نداشته‌اش را بخشید/ یکی از نزدیکان لاریجانی، تبریک به رییس جمهور منتخب را خط زده بود

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و از اعضای کمیته شش نفره مجلس در رابطه با مسائل پس از انتخابات، جزئیات جدیدی را از دیدارهای این کمیته با کاندیداهای شکست خورده انتخابات و همچنین هاشمی رفسنجانی ارائه داد و ریشه های فتنه پس از انتخابات را بررسی کرد.
به گزارش رجانیوز، علیرضا زاكانی یكی از اعضای كمیته 6 نفره مجلس شورای اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری شب گذشته در نشست "فتنه و فرجام " كه از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) برگزار می‌شد به واكاوی حوادث پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری پرداخت و اظهار داشت: بسیاری از افرادی كه به موسوی رای دادند، تنها به این دلیل از وی حمایت كردند كه خاطرات خوبی از نخست‌وزیر دوران امام در ذهن داشتند و در واقع با حمایت از موسوی به شعارهای انقلاب رای دادند و نمی‌توان رای آنها را به معنای مخالفت با نظام تعبیر كرد.
وی افزود: موسوی حتی در شعارهای خود نیز به این مسائل تمركز كرده و ادعا داشت كه نخست‌وزیر دوران امام است و مردم نیز با همین شعارها به وی رای دادند.
نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینكه در این انتخابات یك همگرایی بی‌سابقه بین سران گروه‌های مختلف شكل گرفته بود، اضافه كرد: این همگرایی به حدی بود كه رقیب از درون جبهه نظام تا نیروهای ضد انقلاب را برای خود جذب كرده بود.
زاكانی برنامه‌های انجام شده در این انتخابات را سناریویی از پیش تعیین شده خواند و خاطرنشان كرد: تمام اقدامات رخ داده در این انتخابات از قبل برنامه‌ریزی شده بود و شاهد بودیم كه این برنامه‌ها یكی یكی اجرا می‌شد و حتی طرح مباحثی مانند دروغ و دروغ‌گویی نیز از ابتدا مورد نظر این جریان بود.
وی ادامه داد: این جریان از كاندیداهای مختلف استفاده كرد تا بتواند به هر شكلی از آرای احمدی‌نژاد كم كند و در نهایت یكی از گزینه‌های خود كه بعدا مشخص شد، موسوی است را به ریاست جمهوری برساند.
این نماینده مجلس به مباحثی مانند دروغ و بحث تقلب اشاره كرد و گفت: این سناریوی از پیش تعیین شده مرحله به مرحله اجرا می‌شد. به شكلی كه از ساعت 11 شب روز انتخابات پیام‌های تبریك برای موسوی صادر شد و موسوی نیز در همان شب خود را رئیس‌جمهور اعلام كرد اما از فردا كه كمی از نتیجه انتخابات مشخص شده بود، این جریان بحث تقلب را مطرح كرد.


- موسوی حتی یك حرف حسابی هم نداشت
زاكانی در ادامه به عملكرد گروه شش نفره مجلس برای بررسی حوادث مربوط به انتخابات اشاره كرد و گفت: این گروه تركیبی از نادران، كاتوزیان، عباسپور، ابوترابی، كاظم جلالی و بنده بود كه با كروبی و رضایی، موسوی و همچنین 2 بار با هاشمی رفسنجانی دیدار كردیم.
وی افزود: اولین دیدار ما با موسوی بود كه در سه‌شنبه بعد از انتخابات،‌یكساعت و نیم با وی صحبت كردیم. در آن جلسه جلالی به موسوی گفت كه تركیب این هیئت كاملا منصفانه است. نادران و زاكانی مخالف شما و حامی احمدی‌نژاد هستند. كاتوزیان مسئول ستاد اصولگرایان حامی شما بوده و عباسپور هم كه از حامیان شما است. فقط رای من كه دیپلمات هستم و همچنین رای ابوترابی مشخص نیست.
عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینكه موسوی در آن جلسه حتی یك كلمه حرف درست وحسابی نزد، خاطرنشان كرد: بنده هم در آن جلسه به موسوی گفتم كه ما در زمان تبلیغات انتخابات به بسیاری از استان‌ها سفر كرده و سخنرانی كردیم كه تو رای نیاوری. اما حالا می‌گویم كه ما دشمن تو نیستیم. فقط تو را لایق ریاست جمهوری نمی‌دانستیم و اكنون نیز به دنبال حق هستیم و اگر مطلبی مستند داری، ارائه كن كه ما به دنبال آن برویم.
زاكانی در ادامه خاطرنشان كرد: در همان جلسه بنده به موسوی گفتم كه ما شما را از نیروهای انقلاب می‌دانیم چرا شما خودت را خراب می‌كنی. اگر دلیلی در خصوص تقلب در انتخابات داری، می‌توانی آن را ارائه كنی تا ما پیگیری كرده و به نتیجه برسیم اما دریغ از یك استدلال و سرخط كه ما به دنبال آن برویم. البته باید بگویم كه موسوی در آن دیدار خیلی نرم و آرام با ما برخورد كرد.


- هاشمی گفت که موسوی جز به ابطال انتخابات قانع نیست
وی با بیان اینكه در روز بعد از این دیدار به دیدار هاشمی رفسنجانی رفتیم،‌یادآور شد: پس از آنكه ابوترابی به هاشمی گفت كه دیروز با موسوی صحبت كرده‌ایم، هاشمی اعلام كرد كه موسوی همه حرف‌هایش را به شما نگفته و پنهان‌كاری كرده است. چون فردای انتخابات خاتمی،‌موسوی و سیدحسن خمینی به من زنگ زده و ظهر همانروز به دفترم آمدند.
این نماینده مجلس ادامه داد: هاشمی در همان جلسه گفت كه موسوی جز به ابطال انتخابات قانع نیست و البته موارد دیگری را هم خواهان شده تا دست از اعتراض بردارد.البته هاشمی در همان جلسه گفت كه من به آنها اعلام كردم كه از مسیر قانون حركت كنید هر چند كه آنها می‌گفتند كه شورای نگهبان را قبول نداریم،‌نكته قابل توجه این است كه قانونی كه هاشمی به آن اشاره می‌كرد، یك شورای حكمیت غیر از شورای نگهبان بود.
زاكانی در ادامه این جلسه به بخش دیگری از سخنان هاشمی در آن دیدار اشاره كرد و گفت: هاشمی در آن جلسه چنین گفت كه شرایط جامعه سخت شده است و اكنون دانشجویان به جای روحانیت به گروه‌های مرجع جامعه تبدیل شده‌اند، این 3.5 میلیونی كه به خیابان آمده‌اند، به خانه‌هایشان برنمی‌گردند و بهتر است كه خودمان به خواسته‌های آنها عمل كنیم.
وی با اشاره به برخی اظهارات جاسبی در ایام قبل از انتخابات مبنی بر اینكه اگر موسوی از صندوق بیرون نیاید، در جامعه نافرمانی مدنی رخ خواهد داد، اظهار داشت: در كنار این موارد باید اظهارات همسر آقای هاشمی در روز رای‌گیری را نیز مد نظر قرار داد.


-لاریجانی کاندیدای طرح وحدت ملی بود
نماینده مردم تهران گفت: البته هاشمی در خصوص نامه آتشین خود پیش از انتخابات كه خطاب به مقام معظم رهبری منتشر كرده بود، نیز در آن جلسه چنین گفت كه من ابتدا نامه را به آقا دادم اما چون ایشان جواب ندادند، بعد از 2 ساعت آن را رسانه‌ای كردم.
زاكانی با بیان اینكه این جریان برای موفقیت و همچنین شكست در انتخابات برنامه داشت، یادآور شد: از چند هفته قبل از انتخابات آنها فهمیده بودند كه در انتخابات موفق نمی‌شوند ولی برنامه آنها این طور تنظیم شده بود كه اگر موفق شدند به بهانه پیروزی به خیابان آمده و گام به گام ولی فقیه را محدود كنند. اگر هم ناكام شدند باز هم مردم را به خیابان بریزند تا از نظام امتیاز بگیرند.
وی با اشاره به برخی امكاناتی كه این جریان از ماه‌ها قبل برای خود فراهم كرده بود، خاطرنشان كرد: در این زمینه تجربه‌هایی از گذشته كسب كرده بودند به شكلی كه از دهه 60 هسته‌هایی را در خارج از كشور شكل داده و در انتخابات اخیر شاهد بودیم كه از تمام ظرفیت خود استفاده كردند به شكلی كه حتی توانستند ناطق نوری را با خود همراه كنند.
عضو فراكسیون اصولگرایان مجلس در ادامه به طرح وحدت ملی كه از سوی ناطق نوری مطرح شده بود،‌اشاره و یادآور شد: در این طرح می‌خواستند لاریجانی را كاندید كنند و جالب است كه حتی هاشمی رفسنجانی در مورد این طرح گفته بود كه طرح وحدت ملی از سوی من ارائه نشده و لاریجانی و ناطق نوری آن را مطرح كرده‌اند.
زاكانی در این خصوص ادامه داد: لاریجانی خودش علاقه داشت كه در انتخابات حاضر شود اما وی در شرایط كنونی جریان دوم خرداد را خطرناك نمی‌دانست و به همین دلیل به دنبال جذب نیرو از میان این جریان بود ولی در نهایت تمام این افراد به دنبال گزینه‌ای غیر از احمدی‌نژاد بودند.
وی همچنین در خصوص طرح وحدت رضایی نیز یادآور شد: طرحی كه محسن رضایی مطرح می‌كرد این گونه بود كه چند نفر با هم رقابت كنند ولی در نهایت فردی كه از سوی مردم انتخاب شد، دیگران نیز به وی كمك كنند و در دولت نیز سهیم باشند.
نماینده مردم تهران در ادامه تصریح كرد: در هر صورت این جریان از تمام ظرفیت خود استفاده كرد و در فضای مجازی نهایت بهره را برد و شرایطی مناسب حال خود ایجاد كرد.
زاكانی با بیان اینكه اصلاح‌طلبان در پایان مجلس ششم اذعان داشتند كه جریان اصلاحات ساماندهی درستی ندارد،‌گفت: ‌به همین دلیل در این سالها تلاش كردند كه این ساماندهی را شكل دهند و حتی در این انتخابات شاهد بودیم كه گروه‌های 20-30 نفره از اوباش نیز ساماندهی شده بود كه بسیاری از آشوب‌های بعد از انتخابات از سوی آنها انجام شد.
وی همچنین یادآور شد: این جریان 16 سال دولت و تمام مناصب آن را در اختیار داشت البته در این دوره هم بسیاری از مناصب همچنان در اختیار آن جریان قرار داشت.


- تنها نظرسنجی‌های وابسته به دولت نشان می‌داد كه انتخابات به دور دوم كشیده می‌شود
عضو فراكسیون اصولگرایان مجلس در ادامه به نظرسنجی‌های انتخاباتی نیز اشاره كرد و اظهار داشت: تمام نظرسنجی‌ها حتی نظرسنجی جهاد دانشگاهی كه نوع نگاهش مشخص است، پیش از انتخابات نشان می‌داد كه احمدی‌نژاد در دور اول پیروز انتخابات خواهد بود اما درست در روز پنجشنبه 21 خرداد 2 نظرسنجی از سوی وزارت كشور و وزارت اطلاعات كه 2 نهاد وابسته به دولت بودند، منتشر شد كه نشان می‌داد انتخابات به دور دوم كشیده می‌شود و جالب اینكه شورای امنیت ملی هم بر اساس جمع‌بندی تمام این نظرسنجی‌ها اعلام كرد كه انتخابات به دور دوم كشیده خواهد شد.
زاكانی با بیان اینكه همین نظرسنجی‌ها زمینه‌ای بود كه بهانه تقلب را فراهم كند، افزود: بعد از انتخابات نیز مشخص شد كه در درون وزارت اطلاعات نیز جریاناتی بودند كه سرخط‌هایی برای هدایت آشوب‌های بعد از انتخابات می‌دادند و این نشان می‌دهد كه جریان رقیب از تمام امكانات خود استفاده كرد تا به نظام ضربه بزند.
وی همچنین به لیستی از عوامل اصلی فتنه در انتخابات اخیر ریاست جمهوری اشاره كرد و یادآور شد: عوامل خارجی و دشمنان، عوامل استحاله شدن درون نظام،‌عناصر قدرت‌طلب، عناصر بی‌بصیرت و اهل تردید كه آب به آسیاب دشمن می‌ریزند از مهمترین عواملی بودند كه در فتنه اخیر نقش‌آفرینی كردند.


* رضایی گفته بود تنها 32 میلیون رای داده شده و 8 میلیون رای دیگر ساختگی است
این نماینده مردم تهران در ادامه همچنین به دیدارهای گروه 6 نفره با هاشمی رفسنجانی اشاره كرد و گفت: هاشمی در یكی از این دیدارها گفت كه رضایی به من گفته كه رای درست در این انتخابات 32 میلیون است و 8 میلیون دیگر ساختگی است، روز بعد كه ما نزد رضایی رفتیم ابتدا وی اعلام كرد كه گله‌هایی از بنده دارد كه پیش از انتخابات گفته بودم هاشمی رضایی را وارد انتخابات كرده است.
زاكانی افزود: من در آن جلسه به رضایی گفتم كه اكنون زمان این بحث‌ها نیست و تو باید بگویی كه بحث 32 میلیونی كه به هاشمی گفته‌ای،‌ چگونه است؟ البته رضایی ابتدا این موضوع را رد كرد ولی بعد در استدلال‌هایی كه ارائه می‌كرد چنین برداشت كردیم كه این موضوع را گفته است. وی این طور استدلال می‌كرد كه تا ساعت 5 بعداز ظهر تنها 17 میلیون تعرفه مصرف شده و امكان ندارد كه بعد از این ساعت 21 میلیون تعرفه مصرف شده باشد كه در این میان به برخی از موارد توجه نكرده بود و تنها نكته امیدواركننده در صحبت‌های رضایی این بود كه اعلام كرد من با سایر كاندیدا فرق دارم و اعتراضات خود را از مسیر قانونی دنبال خواهم كرد.


-دانش جعفری سخنان تندی علیه حمایت های مقام معظم رهبری از دولت مطرح می کرد
وی در ادامه این برنامه با بیان اینكه مقام معظم رهبری برای اعتمادسازی و حفظ تمام افراد در دایره نظام اقدامات بسیاری انجام داده‌اند،‌خاطرنشان كرد: ایشان از هر ستاد 4 نفر را دعوت كردند كه اعتراضات خود را بیان كنند در همان جلسه باجناق ناطق نوری به نمایندگی از ستاد موسوی اعلام كرد كه از صندوق‌های رای نتیجه‌ای غیر از این خارج نمی‌شود و دانش‌جعفری نیز در آن جلسه تندترین صحبت‌ها را مطرح كرد كه مثلا مقام معظم رهبری در سفر به كردستان از احمدی‌نژاد حمایت كرده است.
این نماینده مجلس ادامه داد: این صحبت‌ها به حدی تند بود كه بنده بعدا به دانش‌جعفری گلایه كردم و او گفت كه چون دیگران صحبت‌های خود را مطرح نكردند، من تمام صحبت‌های آنها را گفتم.
زاكانی با بیان اینكه ما امیدوار بودیم كه رضایی مطالب خود را از طریق قانون پیگیری كند، اظهار داشت: قرار بر این بود كه اعتراضات رضایی از طریق دانش‌جعفری به ما منتقل شود اما دانش‌جعفری جواب تلفن همراه خود را نمی‌داد و رضایی نیز در برنامه‌ای كه به صدا و سیما رفته بود، تمام اتهامات را دوباره مطرح كرد اما بعد از بازشماری آراء مشخص شد كه رای آنها كمتر از میزان اولیه بود و به همین دلیل رضایی با تنظیم نامه‌ای حق نداشته خود را بخشید.
وی در ادامه به دیدارهای این گروه 6 نفره با كروبی اشاره كرد و یادآور شد: در این خصوص اولین نكته جالب این بود كه كرباسچی كه مسئول ستاد كروبی در انتخابات بود، ولی در انتخابات به موسوی رای داده بود، در دیدار ما با كروبی همراه وی بود و این نشان می‌دهد كه این جریان یك تقسیم كار انجام داده بود.
نماینده مردم تهران همچنین به برخی اظهارات كروبی در آن دیدار اشاره كرد و گفت: كروبی هم بحث تقلب را مطرح كرد و مدعی شد كه در دوره قبل 3-4 میلیون رای داشته كه در این دوره به 300 هزار تنزل یافته است. وی در این خصوص چنین استدلال می‌كرد كه در دوره گذشته در فلان صندوق بجنورد 200 رای داشته كه این رای در این دوره نیز تكرار شده اما در 700 صندوق دیگر تنها 400 رای كسب كرده است كه ما اعلام كردیم كه حاضریم همه 700 صندوق را بازشماری كنیم.
زاكانی با بیان اینكه فرآیند شمارش آرا و ارائه گزارش آن كاملا مشخص است، تصریح كرد: بعد از شمارش آرا میزان هر صندوق در 5 برگه نوشته می‌شود و نمایندگان حاضر در محل نیز پای برگه‌ها را امضا می‌كنند، یكی از این برگه‌ها در صندوق قرار می‌گیرد، 2 تا به وزارت كشور ارسال می‌شود و 2 برگه دیگر نیز برای شورای نگهبان فرستاده می‌شود. بنابر این اختلاف آمار كه در حین شمارش آرا در وزارت كشور و شورای نگهبان مشاهده می‌شود نمی‌تواند معیار قرار گیرد و باید اختلاف موجود در نتیجه نهایی را مورد نظر قرار داد.
عضو فراكسیون اصولگرایان مجلس ادامه داد: بنده در همان جلسه به كروبی گفتم كه در خانه‌هایتان هم فرش را از زیر پایتان كشیده‌اند اما شما نفهمیده‌اید.
زاكانی با بیان اینكه این انتخابات به تقابل نماد اشرافیت با نماد مظلومیت تبدیل شده بود، اظهار داشت: در این انتخابات شاهد مشاركت 95 درصدی مردم در روستاها بودیم و جالب اینكه 90 درصد آرا همین روستائیان به احمدی‌نژاد اختصاص داشت و در جریان رقیب فقط در شهر تهران آنهم با استفاده از برخی ترفندهای خاص توانسته بود برای خود رای قابل ملاحظه‌ای جمع كند.
وی در ادامه همچنین به ماجرای كهریزك اشاره كرد و گفت: بسیاری در آن ماجرا به اعتراضات ما انتقاد می‌كردند اما ما معتقد بودیم كه عده‌ای خودسر در این ماجرا عمل كرده و اشتباهاتی انجام داده بودند كه نظام باید با این غده‌های چركین برخورد می‌كرد.


- یکی از نزدیکان لاریجانی، در حكم كمیته 6 نفره، تبریك به رییس جمهور منتخب را خط زده بود
این نماینده مجلس با بیان اینكه فتنه اخیر شعبه‌های زیادی داشت و بسیاری را دچار خود كرده بود، یادآور شد: در روزهای بعد از انتخابات می‌خواستند احكام اعضای كمیته 6 نفره مجلس را بنویسند، ابتدا این حكم با تبریك انتخابات ریاست جمهوری شروع می‌شد ولی بعدا بنده دیدم كه این تبریك را حذف كردند در همان زمان به كاتوزیان گفتم كه چرا این كار را كرده‌اید؟ كه وی گفت من این كار را نكرده‌ام. یكی از نزدیكان آقای لاریجانی تبریك را خط زده است. بنده به آن فرد نیز تذكر داده و سوال پرسیدم كه چرا چنین كاری كرده‌ای كه او در پاسخ به من گفت كه در انتخابات تقلب شده است. البته جالب توجه است كه این افراد در همانروزی كه حامیان موسوی به راهپیمایی در میدان انقلاب تا میدان آزادی آمده بودند در مجلس خوشحالی می‌كردند.


- لاریجانی به هاشمی گفته بود، روز قدس جمعیت 50-50 بوده است
زاكانی اضافه كرد: نكته دیگر این است كه روز بعد از روز قدس،‌هاشمی رفسنجانی در جایی اعلام كرده بود كه جمعیت افراد در روز قدس 50-50 بوده است یعنی نصف جمعیت حاضر را حامیان موسوی تشكیل داده بودند در حالی كه بالاترین تخمین‌ها از جمعیت 40-50 هزار نفری آنها خبر می‌داد. البته بعدها مشخص شد كه این نكته را لاریجانی به هاشمی رفسنجانی انتقال داده است.
وی در ادامه به دیدار سران سه قوه با مقام معظم رهبری اشاره كرد و یادآور شد: در آن دیدار مقام معظم رهبری در خصوص این مسئله از لاریجانی سوال پرسید كه لاریجانی آن را رد كرد، حضرت آقا نیز به وی گفت كه هاشمی گفته كه لاریجانی این مسئله را به من منتقل كرده است كه لاریجانی هم در ادامه به توجیه این مسئله پرداخت كه این نشان می‌دهد شرایط فتنه بسیار سخت بوده و بسیاری را با خود درگیر می‌كند.


-دیدار مهدی هاشمی رفسنجانی با علما
عضو فراكسیون اصولگرایان مجلس همچنین به مواضع برخی از علما در حوادث اخیر اشاره كرد و خاطرنشان ساخت: در دیداری نزد آقای جوادی آملی رفته بودیم كه در انتهای این دیدار ایشان به ما گفت كه قبل از شما مهدی هاشمی پیش ما بود.یعنی این افراد همواره نزد علما می‌روند و تلاش می‌كنند اخبار را از نگاهی خاص و به نفع خود به علما منتقل كنند.
وی در ادامه خاطرنشان كرد: در شرایط كنونی مهمترین نكته شفاف‌سازی و بصیرت‌بخشی در دورن نظام است كه در این مسیر ابتدا باید از مسئولین نظام شروع كرده و در ادامه آن را به عموم مردم منتقل سازیم.
وی افزود: این شفاف‌سازی همان كاری است كه مقام معظم رهبری در طول این مدت انجام داده‌اند، چون این افراد كه به نتیجه انتخابات اعتراض می‌كنند یا نمی‌دانند معنای تقلب چیست و یا نمی‌توانند بفهمند كه 11 میلیون چقدر می‌شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه در این شرایط نهایتا نظام یك پوسته جدید می‌اندازد، گفت: در این میان ما باید تلاش كنیم كه كمترین ریزش را داشته باشیم، یك روز شاهد بودیم كه چند صد هزار نفر به خیابان آمدند اما نظام با آنها مدارا كرد و خشونت‌های آن روز نیز از درون همان جریان آغاز شد. اما در ادامه كه روشنگری در دستور كار نظام جمهوری اسلامی قرار گرفت كار به جایی رسید كه در 13 آبان نهایتاً جمعیت آنها به 6 تا 7 هزار نفر تقلیل یافت.
زاكانی همچنین تصریح كرد: این ریزش جمعیتی نشان می‌دهد كه نظام جمهوری اسلامی در بخش امنیتی و مهار موفق بوده اما در بخش تبلیغی باید اذعان كنیم كه چندان موفق نبودیم و صدا و سیمایی كه از یك صندوق 800 تایی آن، 750 رای موسوی خارج می‌شود در این زمان ضعیف عمل كرده است.
وی در ادامه حضور افرادی مانند مشایی و رحیمی كه از جنس انقلاب نیستند اما شعارهای انقلابی می‌دهند را خطر پنجم در شرایط فتنه خواند و تصریح كرد: آن چیزی كه مهم است اصول و اصولگرایی است كه باید روی آن بیایستیم و تلاش كنیم كه آگاهی جامعه را بالا ببریم، ما باید تلاش كنیم كه در این مسیر خسته نشویم چون برطرف كردن این فتنه‌ای كه در كشور ایجاد شد، زمان زیادی را می‌طلبد.
عضو فراكسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینكه این حوادث به نگاه‌های خارجی به نظام جمهوری اسلامی نیز ضربه وارد كرد، گفت: در این حوادث برخی تلاش كردند كه به اسلامیت و جمهوریت خدشه وارد كند و رفع این موارد نیاز به كسب آگاهی و همچنین انتقال آن به سایرین دارد.
زاكانی با اشاره به نقش دانشجویان در این ماجرا یادآور شد: در حوادث اخیر علاوه بر جریان دانشجویی تلاش شد كه اساتید دانشگاه‌ها را نیز به مقابله با نظام بكشانند و تعدادی از روحانیون را نیز در این مسیر جذب كردند، به همین دلیل باید با ایستادگی خود تلاش كنیم این ضربات را جبران كرده تا با پوست‌اندازی نظام شاهد اسلام ناب در نظام انقلاب اسلامی باشیم.


- در مقابل هر فردی كه بخواهد به ریشه نظام ضربه بزند، ایستادگی می‌كنیم
وی در ادامه این برنامه در پاسخ به سوالی درخصوص شكایت از رحیمی یادآور شد: بنده و آقایان توكلی و نادران این مسئله را دنبال می‌كنیم اما تا كنون تلاش كرده‌ایم كه رسانه‌ای نشود، ولی به هر حال با كسی تعارف نداریم، نظام جمهوری اسلامی نظام پاكی‌ها است و اگر فردی در آن مشكل داشته باشد نمی‌تواند محور قرار گیرد.
نماینده مردم تهران با بیان اینكه این مسئله هنوز به نتیجه نرسیده است، گفت: ما این مسئله را دنبال می‌كنیم اما تا زمانی كه به نتیجه نهایی نرسد، ممكن است رسانه‌ای كردنش به ضرر دولت باشد به همین دلیل زیاد در این مورد صحبت نمی‌كنیم.
زاكانی با تاكید بر اینكه همواره باید بر اصول توجه داشته باشیم، خاطرنشان كرد: در این خصوص به همگروهی و هم حزبی بودن توجه نداریم و اگر فردی در مجموعه خودمان نیز مشكلی داشته باشد تلاش می‌كنیم آن را حل كنیم، اگر در مقابل حل این مشكل ایستادگی شود،‌ علنی كردن مسئله به این برمی‌گردد كه منجر به ضربه زدن به نظام نشود، اما اگر علیرغم همه این موارد فردی بخواهد به ریشه نظام جمهوری اسلامی ضربه بزند در مقابل او می‌ایستیم و تمام دعوای ما با مشایی از همین جنس است.
وی در ادامه با بیان اینكه اكنون 3 سال و نیم است با دادستان تهران نیز دعوا داریم، یادآور شد: ایشان دوست و همكار من در هیئت منصفه مطبوعات بودند اما در مجلس هفتم مشاهده كردم كه به راحتی دروغ می‌گوید و تهمت می‌زند و من از همان زمان می‌دانستم كه وی به نظام ضربه خواهد زد هر چند كه بسیاری اعتقاد داشتند كه كارهای خوبی هم انجام داده است.


-امروزه مشخص شده که شعارهای موسوی کف روی آب بوده است
عضو فراكسیون اصولگرایان مجلس در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینكه انتخابات اخیر را تاچه میزان تداركی برای براندازی نرم جمهوری اسلامی می‌دانید،‌تصریح كرد: قبول دارم كه در این انتخابات یك لایه‌هایی به دنبال براندازی نظام بودند اما همه مردم این مسئله را دنبال نمی‌كردند یعنی بسیاری از افرادی به موسوی رای دادند، چون وی را نخست‌وزیر امام می‌دانستند ولی اگر از ابتدا می‌دانستند كه موسوی قرار است در مقابل نظام بایستد، هرگز به او رای نمی‌دادند.
زاكانی با بیان اینكه اكنون مشخص شده كه شعارهای موسوی كف روی آب بود، ادامه داد: باید اذعان كرد كه تمام رای‌دهندگان به موسوی مخالف نظام نبودند بلكه تعدادی از آنها مخالف احمدی‌نژاد بوده و بسیاری نیز به خاطره‌های خوبی كه از موسوی در دوران نخست‌وزیری داشته‌اند رای دادند و تنها عده كمی بودند كه به دنبال مقابله با نظام جمهوری اسلامی بودند و به همان عده نیز بعد از انتخابات به آشوب و اغتشاش پرداختند.
وی در ادامه تاكید كرد: در این شرایط و با وضعیتی كه مشاهده می‌شود هر روز ارزش جایگاه و مصداق ولی فقیه در نظام جمهوری اسلامی بیش از گذشته مشخص می‌شود.
عضو فراكسیون اصولگرایان همچنین به جریان دوم خرداد اشاره كرد و گفت: این جریان یك روكش جامعه مدنی داشت و در بطن آن حركت گام به گام به سوی نفی اسلامیت نظام انجام می‌شد. در حوادث اخیر نیز برخی عناصری كه در بطن ماجرا بودند به دنبال براندازی نظام بودند.


- طبق گفته هاشمی شاهرودی تنها مرتضوی می توانست متهان را به کهریزک بفرستد
زاكانی در ادامه این جلسه در پاسخ به سوال یكی دیگر از دانشجویان در خصوص ماجراهای كهریزك یادآور شد: بازداشتگاه كهریزك اساسا برای اراذل و اوباشی ساخته شده بود كه امكان نگهداری آنها در زندان‌های عادی وجود نداشت.
وی ادامه داد: بنابر گفته‌های هاشمی شاهرودی انتقال متهمان به این بازداشتگاه تنها با دستور مرتضوی ممكن بود و اظهاراتی كه اخیرا وی در این خصوص داشته را باید فرار به جلو دانست.
نماینده مردم تهران با بیان اینكه بعد از انتخابات تعدادی از دستگیر شدگان را به بازداشتگاه كهریزك منتقل كرده بودند افزود: در این خصوص نامه‌ای به مقام معظم رهبری رسید كه ایشان فورا دستور رسیدگی داده و اعلام كردند كه این افراد را از بازداشتگاه كهریزك برگردانید، البته جالب است كه 2 سال قبل نیز گروهی از بازداشتگاه كهریزك بازدید كرده و در گزارش خود اعلام كرده بودند كه اوضاع این بازداشتگاه مساعد نیست و در آن برخوردهای بدی با زندانیان صورت می‌گیرد و آنها را كتك می‌زند كه مقام معظم رهبری نیز 4 بار در این مورد دستور داده بودند كه حق زدن زندانیان را ندارند.
زاكانی با بیان اینكه زدن اسرا شیوه صدام است و حتی در زمان جنگ تحمیلی نیز با اسرای عراقی بداخلاقی نمی‌شد، ‌خاطرنشان كرد: مقام معظم رهبری بعد از دریافت گزارش از كهریزك دستور دادند كه این افراد را از كهریزك خارج كنند و حتی اگر بازداشتگا‌ه‌های دیگر ظرفیت ندارند، آنها را آزاد كنند.
وی با تاكید بر اینكه معتقدم مرتضوی یك عنصر نامطلوب است كه به سادگی با دوم‌خردادی‌ها هماهنگ می‌شود، ادامه داد: در مجلس هفتم ما از قوه قضائیه تحقیق و تفحص كردیم اما زمانی كه می‌خواستیم آن را در صحن علنی قرائت كنیم، دوم خردادی‌ها در مجلس آبستراكسیون كرده و اجازه قرائت را ندادند.
این نماینده مجلس در ادامه به گزارشی كه 2 سال قبل از بازداشتگاه كهریزك تنظیم شده بود ‌اشاره كرد و یادآور شد: در آن گزارش به اوضاع بد بازداشتگاه و وضعیت نامناسب تغذیه اشاره شده بود، اما بعد از آن نامه‌ای با 4 امضا به مجلس رسید كه یكی از این امضاها مربوط به مرتضوی بود كه این گزارش را دروغ می‌دانست.


-عدم تشخیص کروبی در تفاوت بین تعرض و در ماشین انداختن
زاكانی در ادامه با تاكید بر اینكه علیرغم وجود تمام این مسائل ادعاهای كروبی اصلا صحت ندارد، اظهار داشت: یكی از مواردی كه كروبی به آن استناد می‌كرد خانمی بود كه ادعا می‌كرد به پسرش تجاوز شده است، ما آن خانم را به مجلس دعوت كردیم و وی در مجلس هم به ادعای خود تاكید داشت اما بعد از وی پسرش به نزد ما آمد و اعلام كرد كه مادرش مشكل روانی دارد.
وی در ادامه به یكی دیگر از نمونه‌های مورد ادعای كروبی اشاره كرد و گفت: نمونه دیگر یك خانم رزمی‌كار بود كه می‌گفت به من تعرض شده است، ما نیز برای وی موارد تعرض را مطرح كردیم اما او همه مواردی را كه ما به آن اشاره كرده بودیم رد كرد و گفت منظور من این بود كه دست من را گرفته و من را به درون ماشین برده‌‌اند و جالب اینكه این اتفاق زمانی رخ داده بود كه وی در حال درگیری و زد و خورد با ماموران نیروی انتظامی بود.
عضو فراكسیون اصولگرایان در ادامه خاطرنشان كرد: اكنون مشكل ما این است كه مشایی تلاش كرده تا مرتضوی را به دولت ببرد و شاهدیم كه همه چیز در حضور مشایی، رحیمی و مرتضوی با هم همخوانی دارند.
زاكانی همچنین به ماجرای مرگ پزشك كهریزك نیز اشاره كرد و گفت: در آن خصوص ادعا می‌كنند كه وی خودكشی كرده است، اما اصل ماجرا این است كه این پزشك خودش از متهمین بوده و جرمش هم رسیدگی نادرست و ارائه گزارش غلط در خصوص وضعیت بازداشت‌شدگان بود.
وی افزود: به اتهامات این پزشك نیز رسیدگی شده و برایش حكم 5 سال زندان صادر شده بود ولی با قرار كفالت آزاد بود كه با استفاده از همین فرصت خودكشی كرده است.


- به پرونده‌های جدی سال‌های دهه 70 مهدی هاشمی رسیدگی خواهد شد
این نماینده مجلس در پاسخ به سوالی دیگر پیرامون مبارزه با مفاسد اقتصادی اظهار داشت: مفاسد اقتصادی واقعیت تلخ جامعه ما است. اكنون وضعیت به شكلی شده كه مبلغ یك پرونده، 2 هزار و 800 میلیارد تومان است در حالی كه پیش از این مجموع پرونده‌های یكسال حدود 200 میلیارد تومان بود.
زاكانی با بیان اینكه اصل فساد اقتصادی وجود دارد اما بعضاً با آن مبارزه‌های غلط می‌شود، ادامه داد: این مبارزه غلط باعث زیر سوال رفتن اصل ماجرا شده است، مقام معظم رهبری در پیام 8 ماده‌ای خود دقیقا مشخص كرده‌اند كه در راه مبارزه با مفاسد اقتصادی چه كاری باید انجام شود اما در دوره قبل، ریاست قوه قضائیه به فساد اكبر و فساد اصغر اعتقاد داشت و بیشتر نگران فرار سرمایه از كشور بود در حالی كه مقام معظم رهبری در پیام 8 ماده‌ای خود به این مسئله هم اشاره كرده بود.
وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص تخلفات مالی فرزندان هاشمی نیز یادآور شد: پسران هاشمی بخصوص مهدی هاشمی پرونده‌های جدی از سالهای دهه 70 دارند كه انشاءالله به آنها نیز رسیدگی خواهد شد.
عضو فراكسیون اصولگریان مجلس در پاسخ به اظهارات یكی دیگر از دانشجویان در خصوص اعلام اسامی برخی افراد از سوی احمدی‌نژاد در مناظره‌های انتخاباتی یادآور شد: در خصوص اعلام اسامی افرادی مانند فرزندان هاشمی و ناطق كه احمدی‌نژاد در مناظره با موسوی به آن اشاره كرد مقام معظم رهبری هم به این نحوه انتقاداتی داشتند.
زاكانی در ادامه این برنامه در پاسخ به انتقادات یكی از دانشجویان به عملكرد برخی از اصولگرایان مانند لاریجانی، قالیباف و ... كه آن را به ریاست قوه قضائیه نیز مرتبط می‌كرد، اظهار داشت: اگر 2 برادر شایستگی داشته باشند ریاست 2 قوه را به دست بگیرند در آن حرف و شبهه‌ای وجود ندارد. در مورد رئیس قوه قضائیه نیز بنده تا امروز چیزی نشنیده‌ام كه خدای ناكرده محل شائبه باشد، ضمنا وی در سخنرانی عمومی آغاز به كار خود و عملكردی كه تاكنون داشته‌اند نشان داده كه به دنبال عدالت است و می‌خواهد با مفاسد برخورد كند.
وی به جلوگیری از انتشار اسامی متهمین دادگاه‌ اغتشاشات پس از انتخابات از سوی ریاست قوه قضائیه اشاره كرد و یادآور شد: بسیاری به این مسئله اعتراض داشتند در حالی كه ریاست قوه قضائیه برای این تصمیم به یك تبصره قانونی استناد كرده بود و مقام معظم رهبری نیز در یكی از دیدارها به ایشان تاكید كرده بودند كه شما مر قانون را اجرا كنید.


- از ابتدا نامزد ما برای ریاست مجلس حداد عادل بود
عضو فراكسیون اصولگرایان در ادامه به ریاست علی لاریجانی در مجلس شورای اسلامی اشاره كرد و گفت: از ابتدا نامزد مورد نظر ما برای ریاست مجلس حدادعادل بود ولی اتفاقاتی رخ داد كه در نخستین دوره اقلیت مجلس، اصولگرایان سنتی و حتی حامیان دولت به لاریجانی رای دادند و علتش این بود كه دوستان حامی دولت احساس كردند كه حداد می‌تواند به رقیب آنها در انتخابات تبدیل شود و به همین دلیل حداد در صحن علنی برای ریاست مجلس كاندید نشد.
زاكانی با بیان اینكه در دور اخیر نیز دوم خردادی‌ها علیرغم اعتراضاتی كه داشتند به لاریجانی رای دادند، یادآور شد: كواكبیان چندین بار به بنده گفت كه لاریجانی به ما قول‌هایی داده بود كه به آن عمل نكرد ولی با این حال باز هم این نمایندگان به لاریجانی رای دادند چون در این دوره چند نفر مانند علیخانی ناگهان به كمیسیون‌های امنیت و بودجه مجلس اضافه شدند.
وی در ادامه خاطرنشان كرد‌: اكنون لاریجانی رئیس قوه مجریه است و ما نیز ضمن انتقادات مطرح به ایشان باید از وی در جهت اقدامات مثبت مجلس حمایت كنیم.
این نماینده مجلس به عملكرد قالیباف نیز اشاره كرد و یادآور شد: اكنون یك دعوایی بین دولت و شهرداری وجود دارد كه دودش به چشم ملت می‌رود و به همین دلیل به ماهیت آن وارد نمی‌شوم ولی معتقدم كه این دو گروه نهایتا باید برای خدمت به مردم به سمت وحدت با یكدیگر بروند.
زاكانی با بیان اینكه قرار نیست در هر انتخاباتی دو طیف اصولگرا و اصلاح‌طلب با هم رقابتی غلط بر سر ساختار نظام جمهوری اسلامی داشته باشند، اظهار داشت: بعد از انتخابات نهم ریاست جمهوری می‌توانستیم این رقابت را درون‌گروهی كنیم و افرادی مانند احمدی‌نژاد، لاریجانی، رضایی، قالیباف، توكلی، حداد عادل كه در راس نهادهای تاثیرگذار در كشور بودند، باید یك رقابت برای خدمت‌ به مردم با نگاهی جریانی را آغاز می‌كردند، اما متاسفانه این رقابت به تخاصم كشید.


- ولی فقیه همواره ضامن بقای جمهوری اسلامی بوده است
وی در ادامه در پاسخ به اظهارات یكی از دانشجویان كه خطر اصلی شرایط كنونی را حضور افرادی مانند مشایی و رحیمی در كنار احمدی‌نژاد می‌دانست، تصریح كرد: بنده در این جلسه عواملی را ذكر كردم كه پنجمین عاملش افراد سودجو بود، رحیمی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری نهم از هاشمی حمایت می‌كرد و معتقدم كه وی هنوز هم زد و بندهایی با آنها دارد با این حال باید توجه كنیم كه بالاترین اصل نظام جمهوری اسلامی ولی فقیه است كه همواره ضامن بقای جمهوریت آن بوده است.
عضو فراكسیون اصولگرایان مجلس ادامه داد: در دوره‌ای كه امثال مهاجرانی می‌خواستند دوران ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی را برخلاف قانون تمدید كند، ولی‌فقیه در مقابل این اقدامات ایستاد.
زاكانی با تاكید بر اینكه ما احمدی‌نژاد را به امثال موسوی ترجیح می‌دهیم،‌خاطرنشان كرد: همه می‌دانند كه خواسته ما از احمدی‌نژاد چیست؟ و كاملا مشخص است كه برخی افرادی كه در اطراف احمدی‌نژاد هستند به نظام ضربه می‌زنند و تاكنون نیز ضربه‌های زیادی را وارد كرده‌اند.
وی با بیان اینكه در این شرایط ما از دو سمت ضربه می‌خوریم، افزود: یك ضربه از سوی عوامل فتنه وارد می‌شود و ضربه دیگر را افرادی می‌زنند كه با تابلوی اصولگرایی برخی اقدامات نادرستی را انجام می‌دهند و باید اذعان داشت هر دو این جریانات خطرناك هستند.
نماینده مردم مجلس در پایان اظهار داشت: متاسفانه این افراد با نام اصولگرایی مواردی را در ذهن مردم ایجاد می‌كند كه ما باید برای برطرف كردن آن سال‌ها تلاش كنیم و خطر بالفعل دیگر نیز وجود عناصر دوم خردادی است كه امیدواریم همه این مشكلات برطرف شود.

 
 
 
 
دلیل یا دلایل مشوش شدن فضای پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم چه بود؟

راهپیمایی اعتراض آمیز در سراسر كشور

راهپیمایی اعتراض آمیز در تهران

تجمع دانشجویان در مقابل سفارت انگلیس

احمدی‌نژاد در اصفهان 1388/9/11

پایان بادکنک سبز!

کینه غرب

16آذر آمریکا را زیر پا می گذاریم

کرباسچی بالاخره آفتابی شد!

خشونت ممنوع!

دخیلک یا آمریکا

جنبش سبز=حذف جمهوریت و اسلامیت نظام

تصویر منتشر نشده از احمدی‌نژاد و ثمره در کردستان

تعهدنامه شیخ غلامحسین کرباسچی

كاریكاتور: پیمان رفاقت!

میرحسن؛ پایان یک رویا!

كاریكاتور:جوایز ساختگی بدهید

آوارگان یمنی

اتحاد سبز غرق می شود!

احمدی‌نژاد در جمع ایرانیان مقیم ترکیه

بیانیه موسوی!!

کاریکاتور:پیام جین‏شارپ به سبزی‏ها:برهنه شوید!

هندوانه سبز زیر بغل کروبی

طرح/ما بیشماریم...!

تجمع دانشگاهیان شیراز در دفاع از حریم قانون

طرح/ راه اندازی آزمایشی تلویزیون سبز

کاریکاتور: جمع آشوب

قلبهای بیمار [جوان آنلاین/میثم محمدحسنی]

The game is over [جوان آنلاین/میثم محمد حسنی]

روایت تصویری ضدانقلاب از کاهش شدید پیاده‌نظام سبزها

سایت موسوی برای فروش گذاشته شد!

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic