● امام(ره) تا لحظه ای كه زنده بود، با مستكبران تنش داشت/ شعار "نه‎غزه نه‌لبنان" مخالف شرع، شرف و قانون اساسی
دکتر حسن رحیم‌پور ازغدی در همایش "تفكر بسیجی و گفتمان انقلاب" كه در مجتمع فرهنگی دانشجویی 13 آبان، لانه جاسوسی سابق امریکا برگزار شد، با بیان این که برای تحلیل گفتمان انقلاب اسلامی، کار تئوریک ضروری است، اظهار داشت: در بررسی های تئوریک، تفاوت ها و شباهت های ایدئولوژی انقلاب با دیگر مکاتب و ایدئولوژی ها مشخص می شود.
● تایم: جنبش سبز ایران از آمریكا درخواست كمك كرده است
به گزارش فارس، مجله آمریكایی "تایم " در گزارشی نوشت: پس از بیش از پنج ماه، جنبش سبز مخالف ایران برای درخواست كمك به آمریكا روی می‌‌آورد.
● انتقاد لاریجانی از فضای تهمت زنی در کشور!
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: گستره فکری رهبر معظم انقلاب اسلامی در مسائل فرهنگی، سیاسی و دیپلماتیک و سعه صدر ایشان به گونه ای است که همه گرایش های سیاسی می توانند فعالانه به ایشان تکیه کنند و انحصاری هم در این زمینه وجود ندارد و ایشان اجازه چنین انحصاری را نمی دهند.
● پاسخ آیات عظام مکارم شیرازی و نوری همدانی به استفتاء روزنامه‌نگاران
جنبش «آشوب‌طلب و بدعت‌آفرین‌ سبز» پس از آنکه ‌157 روز آبستن مرام‌ها و ایدئولوژی های آنارشیستی و تخیل‌گرایانه بود سرانجام با زایش یک تئوری ناقص‌الخلقه به نام «دین سبز» فارغ شد!
● مازیار بهاری: تلاش می کردیم تنور اغتشاشات گرم باشد!
مازیار بهاری فیلمساز وخبرنگار شبکه های غربی است که پس ازآزادی از زندان با قرار وثیقه 300میلیونی به ‏خارج گریخت . وی اخیرا در گفت و گویی با سی ان ان اظهاراتی مبنی بر شجاعتهای خود در دوران بازداشت! ‏داشته است.
● پرونده بی‌فرجام «استات‌اویل» در ایران
دولت آمریکا پیگرد قضایی شرکت نفتی استات‌اویل در مورد یک پرونده رشوه‌خواری در ایران را که به سال 2002 برمی‌گردد، متوقف کرد. البته این موضوع برای کشوری که اقتصاد لیبرالی بر آن حاکم است و درگیر بیرون کشیدن خود از گرداب بزرگ‌ترین ورشکستگی تاریخی می‌باشد تا حدودی طبیعی است، چرا که هدف برای این کشور وسیله را توجیه می‌کند اما هنوز یک سوی دیگر این پرونده رشوه بزرگ که به ایران بازمی‌گردد نتوانسته جامعه و افکار عمومی را اقناع کند.
● سخنرانی علیرضا زاکانی در دانشگاه امام صادق(ع): یکی از نزدیکان لاریجانی، تبریک به رییس جمهور منتخب را خط زده بود
نكته دیگر این است كه روز بعد از روز قدس،‌هاشمی رفسنجانی در جایی اعلام كرده بود كه جمعیت افراد در روز قدس 50-50 بوده است یعنی نصف جمعیت حاضر را حامیان موسوی تشكیل داده بودند در حالی كه بالاترین تخمین‌ها از جمعیت 40-50 هزار نفری آنها خبر می‌داد. البته بعدها مشخص شد كه این نكته را لاریجانی به هاشمی رفسنجانی انتقال داده است.
● آمریکاپرونده رشوه‌خواری آقازاده اغتشاشگر را متوقف کرد
دولت آمریکا پیگرد قضایی شرکت نفتی استات اویل در مورد یک پرونده رشوه خواری در ایران را که به سال 2002 بر می گردد متوقف کرده است.بر اساس گزارش رویترز یک مقام شرکت نرو‍ژی استات اویل گفت توافقی با کمیسیون سهام و اوراق بهادار آمریکا، وزارت دادگستری و دفتر دادستانی این کشور حاصل شده است که بر اساس آن موضوع معامله استات اویل با موسسه هورتون حل و فصل شده است.
● مهدی هاشمی؛ از ابوعلی سینا تا جونیور
به گزارش خبرگزاری‌های خارجی در فاصله سال‌های (1997 تا 2003)، (82-76) یك حساب بانكی به نام سیاكل در بانك خصوصی لومبارد فرانسه برای فردی به نام «بیژن دادفر» فعال می‌شود. در فاصله دسامبر 1998 تا آگوست 2003، طی دو مرحله یك‌بار 30 میلیون یورو و بار دیگر مبلغ 45 میلیون یورو به این حساب واریز و در آن نگهداری می‌شود.
● حاشیه‌ای بر اظهارات اخیر سیدمحمد خاتمی
«شب بخیر»!اکنون رئیس‌جمهور سابق، طی اظهاراتی در جمع گروهی از دانشجویان همسو با خود مطالب و سؤالاتی بیان کرده که در پاسخ به این مطالب باید گفت: شب بخیر آقای پرزیدنت سابق!
● عقب نشینی آشکار خاتمی
سرانجام سیدمحمد خاتمی هم به انحراف در جنبش سبز با این جملات اذعان کرد: کاش حاکمیت می‌گفت آقای موسوی بیا به صحنه و این جنبش را مدیریت کن که جنبش از مسیر خودش منحرف نشود.
● «حالا وقتشه»! اسم رمزی از شورش‌های رنگی اروپای شرقی
«حالا وقتشه» ! این اسم رمزی است که محمدرضا تاجیک مشاور اعظم میرحسین موسوی و رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری دوران خاتمی در تحلیل بسترهای شکل‌گیری جنبش موسوم به سبز مطرح می‌کند.
● سخنان همین دانشجوی دختر برای حامیان موسوی كافی است
یكی از دانشجویان دختر دانشگاه امام خمینی(ره) انتقاداتی را به میرحسین موسوی وارد كرده و برخی از جملات حضرت امام(ره) در انتقاد از موسوی را بازخوانی كرد كه رسایی نیز در پایان سخنان این دانشجوی دختر گفت: سخنان همین خانم برای آن جمعیت كفایت می‌كرد.
● محسن هاشمی: شایعه ریزش مترو را خودمان دامن زدیم تا پول بگیریم!
در حالی که مشکلات مترو طی روزهای اخیر نارضایتی گسترده شهروندان را به دنبال داشت، شهرداری تهران و مسئولین مترو به جای پاسخگویی به مردم، بحث بودجه را پیش کشیدند تا هم از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده باشند و هم توپ را در میدان حریف سیاسی انداخته باشند.
● کوچک‌زاده:روش لاریجانی در اداره مجلس جانبدارانه است/ مطهری درباره بودجه مؤسسه صدرا و سنایی درخصوص هزینه‌های انتخاباتی‌اش توضیح دهد
مهدی کوچک‌زاده در گفت‌وگو با رجانیوز، در خصوص اظهارات برخی مخالفین نسبت به محصولی با بدون مبنا خواندن این موارد و توهین آمیز بودن آن‌ها اظهار داشت: آنچه که امروز در صحن علنی مجلس در نطق مخالفین آقای محصولی بیان شد، خلاف شأن و جایگاه تریبون مجلس بود.
● عباس سلیمی نمین: هاشمی رفسنجانی دو بار میرحسین را فریب داده است
و در پاسخ به سوال یک یاز دانشجویی سخن می‌گفت، عنوان کرد: "میرحسین موسوی اگرچه شخصیتی سیاسی است اما ثابت کرده است که تاکنون در تاریخ سیاسی زندگیش دوبار فریب هاشمی را خورده است."
● پرده‌برداری مرعشی از استراتژی جدید اصلاح‌طلبان
مرعشی که اخیرا اعتراف‌کنندگان در دادگاه‌ متهمان کودتای مخملی را "بیمار" یا مبتلا به "ضعف شخصیتی" دانسته است، در مصاحبه با خبرگزاری ایلنا واکنش مناسب اصلاح‌طلبان به انتخابات پیش رو را، "تحریم" دانست.
● آدمی که شهوت قدرت وجودش را گرفته پیرو خط امام است؟/ وقتی رأی نمی‌آورند حاضرند شهری به آتش کشیده شود
حجت الاسلام دکتر سید حمید روحانی، رئیس بنیاد تاریخ پژوهی ایران معاصر و از یاران و نزدیکان امام خمینی از ابتدای نهضت، در سخنان مهمی در افتتاحیه طرح تفسیر آفتاب بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به تبیین شاخصه های خط امام و ارتباط آن با مدعیان امروزی آن پرداخت.
● نماینده کلیمیان:ستاد بحران سازی علیه دولت احمدی نژاد شکل گرفته است
سیامک مره صدق در گفت و گو با ایرنا تاکید کرد: ستاد بحران سازی که برای کارشکنی در راه دولت تشکیل شده است دوست ندارد که دولت در کارهایش موفق باشد و به شیوه های مختلف برای زمین زدن دولت فعالیت می کنند.
● آقازاده آشوبگر در«برایتون»/ ملاقات با مقامات وزارت خارجه انگلیس
آقازاده آشوبگر اخیرا از طریق یکی از عناصر ایرانی وابسته به یک نهاد امنیتی انگلیس با برخی از عناصر وزارت امور خارجه انگلیس در این کشور ملاقات کرده است.
● سخنگوی جبهه پیروان:خواسته مراجع محاکمه اغتشاشگران بود
سید کمال سجادی، "تبعیت از منویات رهبر معظم انقلاب را مهمترین شرط مراجع تقلید برای وحدت" خواند و اعلام کرد: ایشان خواستار مجازات اغتشاشگران و هدایت کنندگان ناآرامی‌های اخیر شدند.
● رمزگشایی از سینه‌چاکی صادقانه و بی‌مزد! آینده برای خاندان هاشمی
اسناد به‌دست آمده از فعالیت‌های اقتصادی تیم خبری سایت آینده از خدمات صادقانه و بی‌مزد و منت! گردانندگان این سایت به خانواده هاشمی رفسنجانی به‌ویژه محسن هاشمی به‌عنوان مدیرعامل متروی تهران و حمله به منتقدان آن در تمام سطوح رمزگشایی کرد.
● جایزه AIB به BBC؛ پاداش هدایت آشوب‌های پس از انتخابات ایران
در حالی که اغلب تحلیلگران سیاسی تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی را متهم به نقش آفرینی های هدفمند در اغتشاشات بعد از انتخابات می دانند، جایزه "واضح‌ترین پوشش یک رویداد خبری" در سال 2009 از سوی یک اتحادیه غیردولتی به این شبکه اختصاص یافت.
● رگباران یک اعتراض مدنی توسط گارد ملی امریکا
استفاده از ارتش امریکا در مقابله با دانشجویان دانشگاه "كنت استیت" که در اعتراض به جنگ ویتنام در ماه مه 1970 صورت گرفت و طی آن گارد ملی اوهایو دست به کشتار این دانشجویان زد.
● روزنامه نگاران اصلاح طلب میهمان ویژه کنفرانس صهیونیست ها و بهایی ها
این کنفرانس توسط گروه موسوم به "پژوهشگران حامی صلح در خاورمیانه" (SPME) و با موضوع "جمهوری اسلامی ایران: تحلیل چند وجهی از حکومت دینی، ملی گرایی و نمایش قدرت این کشور" در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری با حمایت جامعه یهودیان "کلیولند" ایالت اوهایوی آمریکا و مرکز مطالعات یهود در دانشگاه "کیس وسترن" برگزار گردید.
● دفاع جانانه حامی میرحسین از سکولاریسم در بی.بی.سی
چیزی که قبل از هر چیز باعث تعجب ببنندگان شد وضعیت حجاب زننده حقیقت جو در این برنامه بود. وی که در ایران همیشه با چادر در مراسم ها و مجلس حضور می یافت اکنون با بلوز و دامن کوتاه روبروی مجری برنامه نشسته و به سوالات وی پاسخ می داد.
● موسوی و کروبی در پرده آخر
ناقضات رفتاری- گفتاری دوم خردادی‌ها و در رأس آنها آقایان موسوی و کروبی که شکست سنگینی را برای طیف اصلاحات در پی داشت آخرین پرده بود؛ پرده‌ای آکنده از تناقض و دوگانگی.
● چهره اصلی موسوی‌خوئینی
موسوی‌خوئینی‌ها توانسته بودند با کلاس‌های تفسیر قرآن خود جریان‌های نفاق دیگری را هم به وجود آورد. در کل نگاه موسوی خوئینی‌ها از ابتدا با نگاه امام (ره) و شاگردان حقیقی امام (ره) و فقه سنتی متعارض و متفاوت بوده و قدری مسائل شخصی هم در این رابطه هست.
● چگونه شبکه‌های اجتماعی به آشوب‌ها در ایران شکل دادند؟
پایگاه اینترنتی مؤسسه تحقیقاتی هریتیج گزارشی به قلم جیمز.جی.کارافانو (James jay carafano ) پژوهشگر ارشد مطالعات امنیت ملی موسسه تحقیقاتی هریتیج امریکا که دارای 25 سال سابقه خدمت در ارتش امریکا تا درجه سرهنگ دومی است، منتشر کرد که به نقش شبکه‌های اجتماعی و اینترنتی در حوادث پس از انتخابات ایران اختصاص دارد.
● سخنرانی بسیار مهم آقای هاشمی رفسنجانی
اوایل انقلاب به تیپ عمامه به سر و روحانی با یك چشم نگاه میكردید و حال كه دو سال گذشته، صفوف مشخص شده و جامعه فهمیده كدام روحانی حق و كدام ناحق بود، چه كسی راست و چه كسی دروغ میگفت.
 
 
 
شب بخیر! آقای پرزیدنت سابق
حاشیه‌ای بر اظهارات اخیر سیدمحمد خاتمی

پیمان زمانی: خبرنگاران حوزه دولت در زمان ریاست‌ جمهوری آقای خاتمی، خوب به خاطر دارند که او وقتی قصد داشت از پاسخ شفاف و صریح به سؤالی خودداری کند، یک کلمه مشهور به خبرنگاران سمج تحویل می‌داد: «شب بخیر»!اکنون رئیس‌جمهور سابق، طی اظهاراتی در جمع گروهی از دانشجویان همسو با خود مطالب و سؤالاتی بیان کرده که در پاسخ به این مطالب باید گفت: شب بخیر آقای پرزیدنت سابق!

کدام آرام؟! کدام مدنی؟!
آقای خاتمی در این دیدار گفته است: «با هدایت اعتراض آرام و مدنی مردم در مسیر صحیح، بسیاری از امور اصلاح خواهد شد و ای کاش حاکمیت خود از آقای موسوی برای هدایت این جنبش در مسیرصحیح دعوت می‌کرد.»
این فراز از صحبت های خاتمی از چند وجه قابل تأمل است: ‌
اول؛ بنا به اعتراف خود آقای خاتمی، جنبش طیفی از هواداران اصلاحات از مسیر صحیح منحرف شده و مسیر انحراف را در پیش گرفته است.
دوم؛ آقای خاتمی سخنش را با یک عبارت Contradictory (ضدونقیض) شروع کرده است: «اعتراض آرام و مدنی مردم». او اعتراض تعداد اندکی از طرفداران آقای موسوی را به «کلیت مردم» منسوب کرده و از اغتشاش، بر هم زدن نظم عمومی، آتش بازی و تخریب اموال عمومی و خصوصی با عنوان « اعتراض آرام و مدنی» نام برده است. شاید از دیدگاه آقای خاتمی، «اعتراض آرام و مدنی» تعریف دیگری داشته باشد اما تعریف علمی آن از این قرار است: ‌«اعتراض آرام و مدنی به اعتراضی گفته می شود که دارای پشتوانه و مجوز قانونی است، در چارچوب هنجارهای قانونی انجام می گیرد و از گفته‌ها و کردارهای ساختارشکنانه در آن خبری نیست». در حالی که اعتراضات «سبزهای رادیکال» فاقد هرگونه مجوز و پشتوانه قانونی بود و علاوه بر رفتارهای خشونت‌آمیز، کردارها و گفتارهای ساختارشکنانه هم به وضوح در آن مشاهده می‌شود، مثل شعار «عبور از قانون اساسی»، «خروج از نظام و تقابل با آن»، «حذف اسلام از متن اعتراضات با شعار جمهوری ایرانی» و نمونه هایی از این دست. از آقای خاتمی بعید است که «کارناوال‌های خیابانی» و «رفتارهای تخریبی» سبزهای ساختارشکن را با اعتراض آرام و مدنی اشتباه بگیرد!
سوم؛ از اظهارنظر آقای خاتمی اقرار به این واقعیت آشکار می شود که «هدایت سبزهای رادیکال از دست میرحسین موسوی خارج شده است». او می گوید: «ای کاش حاکمیت، خود از آقای موسوی برای هدایت این جنبش در مسیرصحیح دعوت می‌کرد.» این سخن آقای خاتمی نشان‌دهنده نوعی smattering یا «دانش سطحی» در بیان ایشان است. مگر حاکمیت، فتنه سبز را تشکیل داده که از آقای موسوی بخواهد هدایت آن را بر عهده بگیرد؟! آیا این خود آقای موسوی نبود که بسترساز این حرکت انحرافی شد؟ اگر هدایت سبزهای اموی از دست موسوی خارج شده و در سراشیبی انحراف و التقاط افتاده، تقصیر حاکمیت چیست؟ مگر مبنای شکل گیری این جنبش، کنش توهمی( action Autistic) آقای موسوی در شلیک «اتهام تقلب» به «حیثیت نظام» نبود؟
مگر رهبر معظم انقلاب پیش از انتخابات پیغام خصوصی برای کاندیداها و برخی افراد دیگر نفرستاده بودند که « این کار را که شما دارید شروع می‏کنید، نمی‏توانید تا آخر کنترل کنید؛ مى‌آیند دیگران سوءاستفاده می‌کنند. »
بنابراین، با این قبیل فرافکنی‌ها، اصلاح‌طلبان به ویژه آقایان موسوی و کروبی و خود سیدمحمد خاتمی نمی‌توانند از زیر بار مسائلی که خودشان خلق کرده‌اند شانه خالی کنند. جنبش سبزهای رادیکال و آشوب‌طلب برای موسوی، خاتمی و کروبی مصداق ضرب‌‌المثل معروف «آش‌کشک‌خاله» است که «چه بخورند و چه نخورند» به پایشان نوشته شده است. از سوی دیگر، حال که هدایت این جریان انحرافی از دست موسوی خارج شده و اسناد محکمی از انحرافی بودن این جریان در دست است چرا آقایان خاتمی، موسوی و کروبی از آنها اعلام برائت نمی‌کنند؟
چهارم؛ خاتمی در اظهاراتش از «مسیر صحیح» می گوید. شاید «مسیر صحیح» دراندیشه سید محمد خاتمی تعریف دیگری داشته باشد اما از منظر منطق سیاسی و قانونی، «مسیر صحیح» چیزی نیست جز قانون اساسی. از این زاویه، علیرغم هشدارهای چندین باره رهبر انقلاب، نه تنها سبزهای فتنه‌گر، بلکه خود موسوی، خاتمی و کروبی هم از این مسیر صحیح، خارج شده و در جاده متناقض با قانون اساسی یعنی «قانون‌گریزی» مسابقه دو ماراتن گذاشته‌اند!

فراموشی‌های یک رئیس‌جمهور سابق
رئیس دولت اصلاحات در بخش دیگری از اظهاراتش گفته است: «وقتی دانشجویان می‌بینند کسانی‌که آنها می‌خواهند به دانشگاه بیایند، نمی‌توانند بیایند و حق ندارند صحبت کنند و دیگرانی می‌آیند و حرف‌هایی می‌زنند که مطابق برداشت اکثریت دانشجویان نیست با آنها برخوردهایی می‌شود که مورد قبول ما نیست.» بد نیست اگر آقای خاتمی با مروری به خاطرات گذشته‌اش، روز 16 آذر سال 83 را به یاد بیاورد؛ روزی که او به دانشکده فنی دانشگاه تهران- دانشگاهی که اکثریت دانشجوهایش روزی دوستدار خاتمی بودند- رفت اما با استقبال سرد حامیان سابقش روبه‌رو شد و دانشجویانی که روزی «درود بر خاتمی» از زبانشان نمی‌افتاد برای او آرزوی مرگ کردند. سید محمد خاتمی هم که همواره از انتقادپذیری و شنیدن صدای مخالف سخن می‌‌گفت، صدایش را در واکنش به اعتراض دانشجویان بلند کرد و گفت: «كاری نكنید كه بگویم بیرونتان كنند»!
رئیس دولت اصلاحات باز هم با این تهدید آرام نگرفت و منتقدانش را اینگونه نواخت: «از اردوگاه اصلاحات، صدای دشمن به گوش می‌آید.» آن روز، اعتراض‌ها به خاتمی آنقدر شدید شد که دانشجویان بسیجی- که منتقد خاتمی بودند- حفاظت از جان خاتمی را بر عهده گرفته و او را از مهلکه به در بردند. جالب این است که پس از حوادث بعد از انتخابات دهم، در جلساتی که اصولگراها برای سخنرانی به میان دانشجوها رفته‌اند و عده خاصی از دانشجویان حرف‌های بسیار تندی زده و رفتارهای زننده‌ای با این چهره‌های سیاسی انجام داده‌اند اما هیچکدام از این سیاسیون اصولگرا بر خلاف آقای خاتمی به خودشان اجازه نداده‌اند دانشجویان را تهدید کنند که « می‌گویم بیرونتان کنند»!

امنیت اقتصادی به یمن آشوب‌های سبز!
سیدمحمد خاتمی در فراز دیگری از صحبت‌هایش تصریح کرده است: « مردم ما زندگی می‌خواهند، می‌خواهند تأمین مالی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی داشته باشند. » ما هم کاملاً با ایشان همداستانیم. اما تأمین مالی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی مردم با شعار و فیگورهای روشنفکرانه امکانپذیر نیست. اگر آقای خاتمی و دوستانش به تأمین مالی و اقتصادی و اجتماعی مردم باور دارند چرا با تحریک طیفی از هواداران خود، آسایش و امنیت روانی- اجتماعی را از شهروندان سلب کرده و می‌کنند؟ آقای رئیس‌جمهور سابق قطعاً از این اصل آگاهند که زیربنای تأمین مالی و اجتماعی مردم، وجود آرامش و ثبات است؛ پس چرا آقای خاتمی و همراهانش با شعله‌ورتر کردن آتش آرامش‌سوز و ثبات ویران کن این جریان، از بعد از انتخابات تا به امروز ضربه‌های بزرگی را به امنیت، ثبات، آرامش و اقتصاد مردم وارد کرده و می‌کنند؟ جنبش رادیکال سبز با تحریکات آقایان موسوی، خاتمی و کروبی در راستای بلعیدن ثبات و آرامش مردم قدم بر داشته است.
در دوره ریاست جمهوری آقای خاتمی که انتخابات ریاست جمهوری نهم برگزار شد و آقای کروبی از تقلب در انتخابات حرف زد، خود آقای خاتمی ادعای کروبی را رد و امکان تقلب وسیع در انتخابات را نفی کرد. با این حال، باید از خاتمی پرسید شما که رئیس‌جمهور بوده‌اید و با سیستم انتخاباتی ایران آشنا هستید و می‌دانید که امکان تقلب در این سطح وجود ندارد، چرا حامی ادعا و اتهام آقای موسوی به نظام شدید و از رادیکالیسم به وجود آمده به دفاع برخاستید و با حمایت‌هایتان، امنیت اقتصادی و اجتماعی مردم را دستخوش بی‌ثباتی کردید؟

تخیل و تناقض در کلام خاتمی
آقای خاتمی در سخنانش گفته است: «این جنبش ایرانی یک حرکت خلق‌الساعه نیست، یک التهاب عاطفی نیست که با یک انگیزه روانی به وجود بیاید و مثلاً با ترس از بین برود، بلکه بسیار عمیق و گسترده‌ است. » ما هم کاملاً با سیدمحمد خاتمی در این موضوع موافقیم که آشوب سبز بعد از انتخابات یک حرکت خلق‌الساعه نبود بلکه یک سناریوی از پیش ساخته و پرداخته بود که سال 83 در مرکز مطالعات استراتژیک ریاست جمهوری تدوین شد و ماه های آغازین دولت نهم- سال 84- اجرای آن کلید خورد. اما با خاتمی در این موضوع مخالفیم که گفته است: «این جنبش یک التهاب عاطفی نیست که با یک انگیزه روانی به وجود بیاید». هم آقای خاتمی و هم ما به خوبی واقفیم که خود او و یار غارش- آقای موسوی- با یک شوک بزرگ عاطفی یعنی «اتهام تقلب در انتخابات»، انگیزه روانی لازم را برای «خیابان‌پیمایی» و اعتراضات خشونت بار تعدادی از هوادارانشان فراهم کردند.
این بخش از سخن سیدمحمد خاتمی هم که گفته است «این جنبش ایرانی» و آشوب‌های تعداد اندکی را به هویت و کلیت ایرانیان تعمیم داده است یا از سر بی‌انصافی است یا از فرط تخیل! از ایشان که هشت سال رئیس‌جمهور ایران بوده و آمار جمعیت هموطنان ایرانی‌اش را قطعاً می‌داند بعید است که شلوغ کاری‌ها و خشونت‌خواهی‌های یک اقلیت محدود و معدود را به بیش از هفتاد میلیون ایرانی نسبت دهد! افزون بر این، اصل صحبت آقای خاتمی(این جنبش ایرانی) به حکایت آن بیابانگرد می ماند که مدعی بود: «خداوند یا پرنده است یا فرشته» در حالی که خدا، نه پرنده است نه فرشته! این سخن آقای خاتمی هم که «جنبش آشوب محور» پس از انتخابات را که مورد تأیید مخالفان نظام و پایمال کنندگان حقوق مردم ایران یعنی آمریکا، اسراییل و انگلیس است جنبشی ایرانی می‌داند یک اظهار نظر fiction(تخیلی) است.

مرز احترام به خادمان انقلاب
رئیس‌جمهور سابق در ادامه سخنانش اظهار کرده است: «امروز کسانی که برای انقلاب زحمت کشیده‌اند به عنوان دشمن و منحرف معرفی می‌شوند». در اینکه احترام خادمان انقلاب واجب است تردیدی نیست اما این احترام تا زمانی حکم وجوب دارد که خادمان انقلاب از مانیفست آرمان‌ها و قوانین انقلاب پایشان را بیرون نگذاشته باشند. چه بسیار انقلابیونی که برای انقلاب هم زحمت کشیدند اما به محض انحراف از اصول و قوانین انقلاب، با رویکرد «طرد» امام(ره) روبه‌رو شدند. نمونه‌هایش را خود آقای خاتمی بهتر از هر کسی می‌داند اما محض یادآوری: آیت‌الله منتظری، ابوالحسن بنی‌صدر، صادق قطب‌زاده، گروهک مسعود و مریم رجوی، شیخ علی تهرانی و گروه نهضت آزادی.

از این بی‌انصافی تا آن بی‌انصافی!
آقای خاتمی از حذف خودی‌ها گلایه کرده و گفته است: «دور افراد خط کشیدن و دایره خودی را محدود کردن و بخش‌های مهمی از جامعه را خارج از دایره خودی معرفی کردن بی‌انصافی است.» در پاسخ این گلایه، باید توجه آقای خاتمی را به تاکتیک طراحی شده در محافل خصوصی دوم خردادی‌ها با عنوان «پرنده گردن چرخان» معطوف کرد. تاکتیکی که بی شک خود خاتمی از آن مطلع است. بر اساس این تاکتیک، تنها راه اصلاح‌طلبان برای تصاحب صندلی‌های قدرت، «شورش خودی‌ها علیه خودی‌ها»ست که از آن به «پرندگان گردن چرخان» تعبیر می‌شود. «پرنده گردن چرخان»، عادت دارد كه هنگام ترسیدن، گردنش را مانند مار بپیچاند، با زبان درازش مورچه را از زمین یا حشرات را از درخت برمی‌‌چیند و در حفره‌های قدیمی داركوب لانه می‌كند. اکنون آقای خاتمی باید پاسخ دهد که آیا شورش دوم خردادی‌ها علیه رقیب سیاسی خود که نهادهای حاکمیت را در دست دارد و در نهایت شورش آنها علیه ساختارهای قانونی نظام بی‌‌انصافی نیست؟ آیا این خود دوم خردادی‌ها نیستند که با رفتارها و کردارهای فرانظام و فراقانونی خود زمینه حذف خودشان را فراهم می‌کنند؟ چرا آقای خاتمی در برابر رفتارهای «خودی‌ستیز» دوم خردادی‌ها هیچ موضعی نمی‌گیرد و این رفتارهای ساختارشکن را بی انصافی نمی‌داند؟ احتمالاً انصاف هم همچون «اعتراض آرام و مدنی» و «مسیر صحیح» در اندیشه آقای خاتمی تعریف دیگری دارد!

 
 
 
 
دلیل یا دلایل مشوش شدن فضای پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم چه بود؟

راهپیمایی اعتراض آمیز در سراسر كشور

راهپیمایی اعتراض آمیز در تهران

تجمع دانشجویان در مقابل سفارت انگلیس

احمدی‌نژاد در اصفهان 1388/9/11

پایان بادکنک سبز!

کینه غرب

16آذر آمریکا را زیر پا می گذاریم

کرباسچی بالاخره آفتابی شد!

خشونت ممنوع!

دخیلک یا آمریکا

جنبش سبز=حذف جمهوریت و اسلامیت نظام

تصویر منتشر نشده از احمدی‌نژاد و ثمره در کردستان

تعهدنامه شیخ غلامحسین کرباسچی

كاریكاتور: پیمان رفاقت!

میرحسن؛ پایان یک رویا!

كاریكاتور:جوایز ساختگی بدهید

آوارگان یمنی

اتحاد سبز غرق می شود!

احمدی‌نژاد در جمع ایرانیان مقیم ترکیه

بیانیه موسوی!!

کاریکاتور:پیام جین‏شارپ به سبزی‏ها:برهنه شوید!

هندوانه سبز زیر بغل کروبی

طرح/ما بیشماریم...!

تجمع دانشگاهیان شیراز در دفاع از حریم قانون

طرح/ راه اندازی آزمایشی تلویزیون سبز

کاریکاتور: جمع آشوب

قلبهای بیمار [جوان آنلاین/میثم محمدحسنی]

The game is over [جوان آنلاین/میثم محمد حسنی]

روایت تصویری ضدانقلاب از کاهش شدید پیاده‌نظام سبزها

سایت موسوی برای فروش گذاشته شد!

 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو